منو سایت

آموزش طراحی پرچم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آموزش طراحی پرچم

.element-bottomshadow.imageframe-1: قبل، .element-bottomshadow.imageframe-1: بعد از {-webkit-box-shadow: 0 17px 10px rgba (0,0,0,0.4); box-shadow: 0 17px 10px rgba (0,0,0,0.4)؛}آموزش طراحی پرچم

آموزش طراحی پرچم

سفارش چاپ پرچم یکی از نیازهای هر سازمان و هر کسب و کاری است. این روزها شرکت ها و سازمان ها توجه بیشتری به اهمیت پرچم دارند. نیاز به چاپ پرچم برای نشان دادن برند شرکت شما در دنیای تجارت بسیار مهم است. در این مقاله از آموزش طراحی پرچم سعی داریم یک آموزش کلی در مورد نحوه طراحی یک پرچم زیبا و کاربردی ارائه دهیم. در مقالات قبلی شامل دلایل چاپ پرچم در مورد اهمیت پرچم برای شما توضیحاتی ارائه کرده ایم.

اما در این مقاله راهنمای طراحی پرچم ما یک پرچم طراحی خواهیم کرد و توضیح کامل تری در مورد آنچه باید در طراحی باشد پرچم بگذارید در این مقاله به شما بگویم چه کاری انجام دهید.

ابتدا باید به چند نکته توجه کنیم، ابتدا مدل پرچمی را که سفارش می دهید مشخص کنید و سپس طرح خود را بر اساس آن سایز بندی کنید. مادر مرکز تخصصی مهر ماتینی ما چهار مدل پرچم داریم: پرچم رومیزی، پرچم تشریفاتی، پرچم ساحلی و پرچم اهتزاز

این آموزش بر اساس هر نرم افزاری که برای شما راحت تر است مانند فتوشاپ، ایلاستریتور یا کورل به راحتی قابل اجرا است و تمامی ابعاد ذکر شده بر اساس سانتی متر است. برخی تنظیمات کلی باید در نرم افزار فتوشاپ رعایت شود و رزولوشن طراحی شما باید 300 باشد، در پرچم رنگی حالت دسکتاپ باید آن را روی RGB قرار دهید اما برای سایر پرچم ها از جمله پرچم تشریفات، پرچم در اهتزاز و مخصوصا پرچم در ساحل باید بر اساس CMYK تنظیم شود. .

چند نکته متداول وجود دارد که هنگام طراحی پرچم باید در نظر داشت و آن این است که باید درک خود را از چاپ پرچم تنظیم کنید. پرچم اصلا به عنوان پرچم کل طراح دیده نمی شود. در مورد چاپ پرچم، فضای قابل رویت فضای بسیار محدودی است که بیشتر فضای پرچم در قسمت کنار پرچم دیده نمی شود و اصلاً قابل مشاهده نیست. در نتیجه باید به این لحظه بسیار مهم توجه کنید تا طراحی پرچم پرچمی بسیار زیبا و تاثیرگذار داشته باشد. هنگام چاپ پرچم، چاپ لوگو در سایز بزرگ که تمام پرچم را بپوشاند، اصلا موثر نیست، در حالی که داشتن بیشترین دید در پرچم بسیار مهم است.

پرچم دسکتاپ

ابعاد پرچم رومیزی برای تمامی شرکت های تولید کننده پرچم در ابعاد 20 در 30 سانتی متر استاندارد است که البته این اندازه می تواند در تلورانس 2 تا 3 سانتی متر ظاهر شود اما طراحی شما باید بر اساس این سایز 20 در 30 سانتی متر باشد. . در هر نرم افزاری که با آن کار می کنید یک پنجره با این اندازه برای خود بسازید و سپس طرح مورد نظر خود را در آن قرار دهید. به طور کلی اگر طرح مربع یا گرد دارید ابعادی را که طراحی می کنید در سایزهای 14 در 14 یا 13 در 13 طراحی کنید در طرح های 17 در 9 مستطیل طراحی کنید.

راهنمای طراحی پرچم

پرچم تشریفاتی

در مورد طراحی پرچم تشریفاتی سایز که باید بر اساس آن در بین تمامی شرکت ها استاندارد طراحی کنید 150 در 90 سانتی متر است که باید در هر نرم افزار این ابعاد را برای خود ایجاد کنید و در این فضا باید طرح مورد نظر خود را انجام دهید. . ابعاد قابل چاپ در داخل پرچم به طرح شما بستگی دارد. سایز لوگو را حتما از سازنده پرچم بپرسید و مسئولیت را به شرکت های سازنده بسپارید زیرا این شرکت ها به لطف تجربه و تجربه ای که در این زمینه دارند می توانند خیلی بهتر شما را راهنمایی کنند.کلی اگر طرح گرد یا مربعی باشد شما می تواند حدود 55 در 55 سانتی متر و برای طرح های مستطیلی 40 در 80 سانتی متر طراحی کند البته این اندازه پیش فرض است و هر طرح را می توان به اندازه دلخواه خود سفارشی کرد.

پرچم در حال اهتزاز

پرچم اهتزاز معمولاً برای نصب روی چوب یا کلاف استفاده می شود و در اندازه های مختلف تولید و چاپ می شود. این نوع پرچم ها محدودیتی در اندازه پرچم ندارند و شما می توانید در هر سایز دلخواه سفارش دهید. در این مدل از پرچم های بدون ریشه و 9 کیلوگرم پارچه استفاده شده است. هنگام طراحی این سبک از پرچم ها، می توانید بزرگترین سایز مورد نظر خود را طراحی کنید. این نوع پرچم همانطور که به اهتزاز در می آید، می توانید به بزرگ ترین شکل ممکن طراحی و سفارش دهید.

نحوه اندازه گیری پرچم

پرچم ساحلی

این نوع پرچم در دو ارتفاع 2.5 متری و 3 متری هنگام چاپ متین موجود است و معمولاً رایج ترین سایز موجود در بازار از این دو سایز می باشد. برای هر دو اندازه پرچم باید به صورت عمودی طراحی کنید تا بیشترین دید را داشته باشید. اگر به صورت عمودی طراحی می کنید می توانید در بزرگترین سایز ممکن طراحی و سپس روی پرچم چاپ کنید. پرچم ساحلی با ارتفاع 2.5 متر باید 70 سانتی متر و پرچم 3 متر باید 75 سانتی متر عرض داشته باشد.در این پرچم ها اندازه متناسبی وجود ندارد و می توانید طرح خود را به بزرگ ترین شکل ممکن انجام دهید.

در این مقاله آموزش طراحی پرچم ما سعی کردیم به شما یک درس کلی در مورد اندازه پرچم و رسیدن به اندازه مشخصی از طرح شما بدهیم و در نهایت پرچم فوری زیبا و غیر معمول داشته باشید. در مطلب بعدی نکات لازم در طراحی پرچم را به شما خواهیم گفت که در این مقاله تکمیل شده است. آموزش طراحی پرچم خواهد بود.

راهنمای آموزش پرچم برای اولین بار در چاپ متین. به نظر می رسد.