منو سایت

از چاپ کرافت و نی چه می دانید؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
از چاپ کرافت و نی چه می دانید؟

کاغذ کرافت یا نی نوعی کاغذ است که از ضایعات چوب تهیه می شود و کاربردهای زیادی در صنعت چاپ دارد. استفاده از کاغذ کرافت و نی در زمینه هایی مانند تبلیغات، چاپ بنر، بسته بندی مواد غذایی، جعبه سازی، ساخت کیسه های کاغذی، دوخت کاغذ برای مدل ها، کاور ساندویچ و همبرگر و … بسیار رایج است. یکی از مهم ترین دلایل استفاده از کاغذ کرافت و حصیری در صنعت چاپ، در دسترس بودن و ارزان بودن آن است. همچنین ممکن است کاغذ کاهی را با نام هایی مانند روزنامه، نخود، کاغذ قهوه ای یا بازیافتی بشنوید. چاپ روی کاغذ کاهی به روش افست و در چهار رنگ انجام می شود بنابراین کیفیت چاپ خوبی دارد. کاغذ کرافت گستره وسیعی دارد و در ضخامت های مختلفی تولید می شود که می توانید از آنها به صورت کاغذ و مقوا استفاده کنید. اگر این کاغذ چند لایه باشد مقاومت خوبی خواهد داشت.

 

چاپ کاغذ کرافت

 

در صنعت چاپ از انواع کاغذ برای مقاصد مختلف استفاده می شود. اینها شامل کاغذهای براق، نوشتاری، کتان، رنگی، کرافت و کاغذ کاهی است. هر کدام از این کاغذها با توجه به ویژگی هایی که دارند در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال استفاده از کاغذ گلاسه برای چاپ و تولید انواع کارت ویزیت بسیار رایج است. کاغذ کرافت و نی در صنعت چاپ جایگاه خوبی دارند. رنگ خاص این کاغذها در آثار هنری و فانتزی توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. وزن سبک و مناسب کاغذ حصیری آن را به یک جلد مناسب تبدیل می کند و از آنجایی که چاپ روی این کاغذ به خوبی انجام شده است، می توان طرح های مختلفی روی آن انجام داد. برای این منظور می توانید از خدمات چاپ قدیمی استفاده کرده و طرح دلخواه خود را سفارش دهید. خدمات این چاپخانه به صورت آنلاین ارائه خواهد شد.

 

کاغذ کرافت و کاهی را چاپ کنید و حرارت آن را بررسی کنید

حرارت دادن کاغذ کرافت و نی از 40 گرم و بیشتر شروع می شود. هر چه ارزش حرارتی کاغذ بیشتر باشد، استحکام و دوام آن بیشتر است. کاغذ کرافت با حرارت 40 گرم معمولاً به عنوان کاغذ برای الگوهای خیاطی، پوشش غذا و میوه و مصارف بیمارستانی استفاده می شود. این کاغذ در رول های 70، 100 و 120 سانتی متری موجود می باشد. از ویژگی های این کاغذ می توان به ظرفیت جذب بالا و استحکام خوب آن اشاره کرد.

 

چاپ کاغذ کرافت

اگر می خواهید طرح خود را روی کاغذ کرافت یا حصیری چاپ کنید، بهتر است از بخاری هایی بین 70 تا 140 گرم از این کاغذ استفاده کنید. چاپ روی این کاغذها به راحتی امکان پذیر است. از دیگر کاربردهای این کاغذ با این گرمایش می توان به موارد زیر اشاره کرد: صنعت بسته بندی، طراحی و ساخت پاکت های لوکس و تجاری، پاکت های کاغذی چاپی و لمینت و …. کاغذ کرافت با این حرارت به صورت غلتکی از 70 تا 240 سانتی متر. این کاغذها قدرت جذب و پارگی بالایی دارند و نسبت به سایر کاغذها مقرون به صرفه تر هستند. رنگ کاغذ کرافت و حصیری معمولا قهوه ای است اما در صورت تمایل می توانید از انواع سفید نیز استفاده کنید.

چاپ کاغذ کرافت و حصیری و مزایای استفاده از آن

کاغذ کرافت و نی از نوعی خمیر کاغذ شیمیایی تهیه می شود. معمولاً در تولید این کاغذ از ضایعات چوب استفاده می شود و به همین دلیل می توان گفت بازیافت آن آسان است و در نتیجه سازگار با محیط زیست است. این کاغذ در اشکال و ضخامت های مختلف تولید می شود. که می تواند با پوشش یا بدون پوشش باشد. استحکام خوب کاغذ کرافت باعث استفاده از رسانه های مختلف شده است. یکی دیگر از مزایای کاغذ کاهی میزان جذب بالای آن است. قدرت جذب رنگ روی کاغذ یکی از نکات مهم در چاپ است. اگر کاغذ قابلیت جذب خوبی داشته باشد، کیفیت چاپ روی آن بهتر می شود، از این نظر کاغذ کرافت و نی به خوبی این ویژگی را دارند. این کاغذها مقرون به صرفه و مقرون به صرفه هستند، بنابراین مورد توجه بسیاری از صنایع هستند.

 

چاپ کاغذ کرافت

کاربرد و انواع کاغذ کرافت و نی

وقتی صحبت از کاغذ کرافت یا نی می شود، معمولاً به همان رنگ قهوه ای فکر می کنم. خوب است بدانید که مراحل تولید این کاغذ به گونه ای است که به کمک مواد شیمیایی می توان آن را به رنگ سفید تولید کرد. کاغذ کرافت مهمترین کاربرد در صنعت بسته بندی است، اما همچنان ردپایی از آن را در تولید صنایع دستی، پاکت و جعبه، کیف، لیبل لباس، تبلیغات آویز و حتی کاغذ کادو می بینید. مدل های مختلفی نیز در بازار وجود دارد که احتمالا در هنگام خوردن فست فود آنها را دیده اید. در حال حاضر بسیاری از محصولات چاپی مانند روزنامه، دفتر و دفترچه از کاغذ کاهی برای حفاظت از محیط زیست و حفاظت از درختان استفاده می کنند. استفاده از رنگ های مختلف این کاغذ برای تهیه انواع تبلیغات نیز کاربرد دارد. نکته ای که در مورد کاغذ کاهی وجود دارد این است که در دمای پایین در برابر نور خورشید مقاومت چندانی ندارد و به راحتی آسیب می بیند.

درباره نوشتن کاغذ کرافت و نی چه می دانید؟ اولین بار در یک کهن الگو چاپ شد. به نظر می رسد.