منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • حداقل برند قابل دوام: کمترین چیزی که برند شما برای پیشبرد کارها نیاز دارد

حداقل برند قابل دوام: کمترین چیزی که برند شما برای پیشبرد کارها نیاز دارد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
حداقل برند قابل دوام: کمترین چیزی که برند شما برای پیشبرد کارها نیاز دارد

اگر مدت زیادی است که وبلاگ ما را می خوانید، می دانید که یک برند چیست. می دانید که یک نام تجاری شخصیت کلی یک شرکت یا سازمان دیگر است که ارزش ها، پیشنهادات، موقعیت و مصرف کننده ایده آل آنها را به اشتراک می گذارد. همچنین می‌دانید که برندها از طریق برندسازی، استفاده استراتژیک از هویت برندشان به این شخصیت نشان می‌دهند: انتخاب‌های طراحی مانند لوگو، پالت رنگ، فونت‌ها، اشکال و سایر تصاویر.

اما برای ایجاد هویت برند چند انتخاب طراحی لازم است؟ به عبارت دیگر، در چه نقطه ای مجموعه ای از طرح ها به چیزی منسجم تبدیل می شود که نشان می دهد برند کیست و چه کاری انجام می دهد؟ یک اصطلاح برای این نکته وجود دارد: حداقل نام تجاری قابل دوام.

حداقل نمره قابل اجرا شما تعیین شد

حداقل نام تجاری قابل دوام (MVB) ابتدایی ترین نسخه هویت برند است که می تواند ارزش ها و جوهر کلی برند را به اشتراک بگذارد.

هویت برند برای Social Leaf، یک شرکت بازاریابی
هویت برند توسط Sevarika

برای درک مفهوم حداقل برند قابل دوام، ابتدا درک مفهوم حداقل محصول قابل دوام (MVP) مفید است. ایده حداقل محصول قابل دوام اولین بار در سال 2001 توسعه یافت و توسط اریک رایس، نویسنده استارتاپ ناب، رایج شد. به طور خلاصه، حداقل محصول قابل دوام ابتدایی ترین نسخه محصولی است که یک برند می تواند راه اندازی کند و درباره آن بازخورد دریافت کند. این عملکردی است، اما تمام – تمام مزایا و ویژگی های اضافی را که نسخه نهایی خواهد داشت، ندارد. حداقل برند قابل دوام اساساً همان مفهوم است، فقط با هویت برند و نه یک محصول ملموس.

تمام هدف یک محصول حداقل بادوام، ارزیابی قابلیت دوام محصول است. این مهم است که:

 • با برقراری ارتباط با مخاطب، پتانسیل کافی را به نمایش بگذارید
 • ارزش واقعی را به کاربران ارائه دهید
 • به کاربران این فرصت را بدهید تا بازخورد برند را در مورد محصول ارائه کنند

اصطلاح “حداقل محصول قابل دوام” است نه قابل تعویض با اصطلاحات “بتا” یا “نمونه اولیه”. نمونه اولیه یک مفهوم است. این ایده محصول نهایی است که می تواند در یک ماکت جاسازی شود. هدف یک نمونه اولیه این است که تعیین کند آیا ایده ارزش صرف زمان، پول و سایر منابع بیشتر برای توسعه دارد یا خیر. این عملکرد مشابه نسخه نهایی را ندارد – بلکه هدف آن سهولت یافتن خطاهای طراحی است.

MVP بعد از نمونه اولیه می آید. MVP نحوه عملکرد نسخه نهایی را با ارائه یک نسخه اولیه اما کاربردی نشان می دهد. سپس نسخه بتا، نسخه نهایی “پیش نمایش” محصول می آید. نسخه بتا تقریباً مشابه نسخه منتشر شده است، اما به سازندگان بازخورد انتقادی در مورد تغییرات لحظه آخری از گروه سرپرستی آزمایش‌کنندگان بتا می‌دهد.

تصویر طرح تخت از زنی که یک کبریت غول پیکر را روشن می کند
تصویر توسط Fe Mello

MVB بر اساس همین اصل کار می کند. این حداقل ترین نسخه از استراتژی برند محصول است که می تواند نشان دهد آیا برند به عنوان یک مفهوم کار می کند یا خیر. ما در دنیایی زندگی می کنیم که برندها بر آن تسلط دارند… و زمانی که یک برند در جایگاه ضعیفی قرار می گیرد، احتمال شکست آن بسیار زیاد است. به طور کلی، ایده آل است که قبل از توسعه نام تجاری خود، محصول خود (و MVP مربوطه) را توسعه دهید، یا حداقل قبل از تمرکز بر توسعه برند شروع کنید. این به این دلیل است که برند شما تا حد زیادی از محصول شما پیروی می کند – بدون محصول، شما هیچ برندی ندارید.

سه نوشابه، در کنار هم، هر کدام دارای یک شخصیت منحصر به فرد
طراحی بسته بندی محصول Mila Katagarova

با حداقل محصول قابل دوام، می توانید a استراتژی محصول. این تمرکز شما بر نحوه راه اندازی محصول است. همانطور که حداقل نام تجاری قابل دوام خود را توسعه می دهید، می توانید برند خود را توسعه دهید استراتژی برندبرنامه‌ای که تیم‌های شما برای راه‌اندازی محصول/خط/خدمت دنبال می‌کنند تا به طور مؤثر با مخاطبان ارتباط برقرار کند. پس از شناسایی ارزش‌های برند، موقعیت بازار، مشتری ایده‌آل و اهداف، استراتژی برند مجموعه‌ای از دستورالعمل‌هایی است که تیم‌های شرکت هنگام تصمیم‌گیری طراحی، توسعه و بازاریابی از آن پیروی می‌کنند.

MBV چه کاری باید انجام دهد

MVB به صورت داخلی استفاده می شود نه خارجی. به عبارت دیگر، این نسخه ابتدایی نام تجاری به ندرت در معرض مخاطبان عمومی گسترده قرار می گیرد – بلکه توسط تیم های شرکت برای ایجاد طرح ها و استراتژی های خود استفاده می شود. داشتن یک MVB یک نام تجاری منسجم را برای تیم ها فراهم می کند تا با آنها کار کنند، و اطمینان حاصل می کند که آنها در طول فرآیند توسعه متمرکز و هماهنگ هستند. این راهی است برای گنجاندن نام تجاری در هر کاری که انجام می دهید، در هر نقطه تماس از همان ابتدا تا راه اندازی برند شما. به عنوان مثال، در حالی که توسعه دهندگان در حال ساخت نسخه بتا هستند، MVB شما آنجاست تا به آنها در مورد مواردی مانند رنگ ها و لحن صدا راهنمایی کند.

تصویر طراحی مسطح از افرادی که با هم کار می کنند
تصویر توسط Spoon Lancer

در این نقش، MVB باید:

 • ارتباط عاطفی با مخاطب برقرار کنید
 • نام تجاری را به وضوح بیان کنید
 • راهنمایی هایی را ارائه دهید که تیم های توسعه و طراحی می توانند از آن برای پیشبرد محصول و برند استفاده کنند
 • بازخورد بین تیمی را تسهیل کنید

6 “چه” MBV

 • ما چی هستیم؟
  • نمونه پاسخ: مخمل های نرم و نوازش کننده ای که به طرز غیر قابل مقاومتی نرم هستند
 • چه چیزی را باور کنیم؟
  • تجمل خالص. همان لوکسی را که با اسباب‌بازی‌های مخمل‌دار طراح پیدا می‌کنید، بیاورید. هر کودکی لایق چیزهای خوب است.
 • ما سعی داریم با چه کسی درگیر شویم؟
  • والدین، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها و دیگران در موقعیتی هستند که می توانند برای کودکان اسباب بازی بخرند
 • چه چیزی ما را متمایز می کند؟
  • بافت منحصر به فرد حیوانات عروسکی ما، توجه ما به جزئیات و ظاهر و احساس مجلل کلی به بسته بندی و محصولات.
 • ما چه پیشنهادی داریم؟
  • یک اسباب بازی مخمل خواب دار با موقعیت منحصر به فرد
 • چه می گوییم و نشان می دهیم؟
  • اسباب بازی ها می توانند پیچیده باشند. ما این را در انتخاب مواد و بسته بندی زیبا نشان می دهیم.

ممکن است این نوع سؤال را از پست‌های وبلاگ دیگری که در مورد توسعه برند و نام تجاری منتشر کرده‌ایم تشخیص دهید. اینها سوالاتی هستند که برند شما حتی در ابتدایی ترین شکلش باید بتواند به آنها پاسخ دهد.

مجموعه ای از دارایی های برند به رنگ سبز و مشکی: لوگو، کیف، ظاهر و احساس کلی
طراحی لوگو توسط artsigma

با مجموعه‌ای از پاسخ‌ها به هر یک از اینها، شما آماده هستید تا راه‌های بصری برقراری ارتباط با آنها را کشف کنید. درباره مفاهیمی مانند روانشناسی رنگ و انتخاب فونت، و همچنین نحوه عملکرد برندهای دیگر در صنعت شما – آنهایی که این کار را به طور موثر انجام می دهند و آنهایی که انجام نمی دهند، بیاموزید. روانشناسی رنگ مطالعه چگونگی تأثیر رنگ های مختلف بر احساسات ما است و رنگ ها تنها انتخاب طراحی نیستند که می توانند این کار را انجام دهند … انتخاب فونت نیز ارزش ها و احساسات را منتقل می کند. در برندسازی خود، باید پاسخ‌های خود را به سؤالات بالا از طریق انتخاب‌های طراحی بصری به طور مؤثر انتقال دهید.

مجموعه ای از دارایی های برند برای Dream Writers، از جمله کارت ویزیت، لوازم التحریر و لوگو
طراحی هویت برند توسط سیندریک

در نهایت، هدف از هویت برند شما ایجاد ارتباط عاطفی با مخاطبان است. ارتباط عاطفی چیزی است که باعث ایجاد تعامل، فروش و وفاداری می شود. و ما آماری برای تأیید این موضوع داریم: طبق گفته Oberlo، 46 درصد از مصرف‌کنندگان مورد بررسی مایلند برای کالاهایی از برندهایی که به آنها اعتماد دارند، هزینه بیشتری بپردازند. 64 درصد گفتند اگر موضع برند در مورد یک موضوع سیاسی یا اجتماعی مخالف موضع آنها باشد، یک برند را تحریم می کنند. ۷۷ درصد از مصرف‌کنندگان می‌گویند از برندهایی خرید می‌کنند که ارزش‌های آن‌ها را به اشتراک می‌گذارند.

سه پوستر پشت سر هم، هر کدام با یک عکس و چند متن
طراحی پوستر توسط tale026

هر احساسی می تواند کارساز باشد – شادی، ترس، امید، رضایت و احساس “دیده شدن”. هنگامی که مشخص کردید مخاطب شما چه کسی است و ارتباط عاطفی که باید برای موفقیت با آن مخاطب برقرار کنید، می توانید به طراحی هویت برندی که این ارتباط را ایجاد می کند، بروید. زیاده روی نکنید – شما در حال حاضر اولین قدم ها را برای برندسازی برمی دارید. احتمالاً در این مرحله همه چیزهایی را که توسعه می دهید اصلاح خواهید کرد، بنابراین فقط روی کلمات کلیدی که انتخاب های طراحی شما را هدایت می کنند، مانند “comfort=pastel” و “affordable=sans-serif” تمرکز کنید. .

پنج لوله قرص نوشابه، هر کدام در رنگ های متفاوت با تصاویر میوه
طراحی بسته بندی توسط Daria V.

از این کلمات کلیدی برای ترسیم طرح هایی مانند مفهوم پایه لوگو و ایده هایی برای سایر دارایی ها مانند طراحی بسته بندی و چیدمان وب سایت استفاده کنید. همانطور که این کار را انجام می‌دهید، در حال طراحی این حداقل مارک تجاری هستید – به همین دلیل است که بهتر است با استفاده از یک سازنده لوگو در هزینه و زمان صرفه‌جویی کنید یا به سرعت چیزی را ترسیم کنید. بسته به بودجه خود، ممکن است با یک آژانس کار کنید یا بعداً یک طراح را برای ایجاد نسخه نهایی لوگوی خود استخدام کنید.

من حداقل مارک معتبر دارم. حالا چی؟

حالا وقت آن است که ببینیم کار می کند یا نه! مفهوم برند را به تیم‌هایی که انتخاب کرده‌اید نشان دهید تا بازخورد مورد نیاز برای توسعه آن را به یک برند توسعه‌یافته و آماده برای آزمایش بتا ارائه دهند. این افراد می توانند در شرکت شما یا گروه کوچکی از پذیرندگان اولیه خارجی باشند که برند شما را آزمایش کرده اند.

طرح مربع مسطح به رنگ آبی و قرمز که چهار دست ابزار را نشان می دهد
طرح تی شرت توسط ترینیتیف

به خاطر داشته باشید که شما هنوز در مراحل اولیه توسعه نام تجاری هستید – در نهایت، شما به تازگی حداقل برند قابل دوام را تکمیل کرده اید. طراحان شما آن را اصلاح می‌کنند، آن را اصلاح می‌کنند و در نهایت نسخه‌ای از برند را منتشر می‌کنند که ممکن است کاملاً متفاوت از تکرار اول باشد. توسعه نام تجاری یک فرآیند بی پایان است… و حداقل نام تجاری قابل دوام شما اولین سنگ بنای ملموس آن است.

برندسازی خود را با یک طراح با تجربه شروع کنید

MVB شما نقطه شروع است نه نقطه پایان سفر توسعه برند شما. MVB را به‌عنوان پایه‌ای در نظر بگیرید که می‌توانید از آن برای ساختن هویت برند خود استفاده کنید و ظاهر و احساسی را ایجاد کنید که به‌خوبی بیانگر همه چیزهایی است که هستید و هر چیزی که ارائه می‌دهید. این راهی است که شما می توانید تعیین کنید که چه چیزی کار می کند، چه چیزی خوب نیست، و چه چیزی نیاز به تغییراتی دارد، همانطور که مفهوم خود را به یک نام تجاری آماده راه اندازی تبدیل می کنید. یک جعبه شنی که در آن آزاد هستید تا بازی کنید و از هر اشتباهی درس بگیرید، بدون اینکه خطر این اشتباهات باعث غرق شدن برند شما شود.

آیا می خواهید هویت برند خود را تقویت کنید؟

طراحان با استعداد ما از آن مراقبت خواهند کرد.


بیا بریم!

پست حداقل برند قابل دوام: کمترین چیزی که برند شما برای شروع به کار نیاز دارد اولین بار در 99طراحی ظاهر شد.