سفارش چاپ در برگه عمومی یا خصوصی!

سفارش چاپ در برگه عمومی یا خصوصی!

چاپ افست یکی از رایج ترین روش ها در صنعت چاپ است. اگر می خواهید به صورت سفارشی با تیراژ بالا چاپ کنید، استفاده از این روش بسیار مقرون به صرفه تر از روش دیجیتال است. اگرچه ممکن است این روش زمان بیشتری برای آماده سازی سفارش بگیرد، اما کیفیت آن در سطح بسیار خوبی خواهد بود. چاپ افست را می توان بر روی هر سطح فیلتری مانند مقوا، کاغذ و پلاستیک انجام داد. در این تکنیک با توجه به نیاز و کاربرد از دستگاه های مختلفی استفاده می شود و به طور کلی می توان آن را به دو صورت چاپ ورق و چاپ غلتکی تقسیم کرد. برگه صفحه ای است که تمام فایل هایی که قرار است چاپ شوند در آن قرار می گیرند. این صفحات دارای اندازه و ابعاد خاصی هستند.

 

تفاوت این دو روش در نوع کاغذ مورد استفاده است. در روش ورقه ای که به تغذیه ورق نیز معروف است، کاغذها به صورت جداگانه در دستگاه قرار می گیرند، اما در رول که به آن تغذیه نواری نیز می گویند، کاغذها به صورت رول شده و به طور مداوم وارد دستگاه چاپ می شوند. علاوه بر این می توان گفت که روش رول سریعتر است. از دیگر تفاوت های این دو تکنیک می توان به ضخامت کاغذ مورد استفاده، نوع فرمت خروجی کاغذ و هزینه چاپ اشاره کرد. استفاده از چاپ غلتکی در تیراژهای بسیار بالا رایج و مقرون به صرفه تر از روش های دیگر است.
در این وب سایت می توانید سفارش خود را به صورت آنلاین در زمینه های مختلف ثبت کرده و سفارش خود را دریافت نمایید. این مرکز چاپ از ماشین آلات و تکنولوژی های روز در این زمینه بهره می برد.

فرم خصوصی یا عمومی؟ چه چیزی موجود است؟

در تکنیک چاپ افست، مشتریان گاهی می خواهند در هر برگ فقط یک سفارش بدهند که در این صورت گفته می شود از برگه های خاصی استفاده می شود. به این ترتیب ممکن است تمام قسمت های صفحه پر نشود اما از آنجایی که چاپ به صورت انحصاری انجام می شود، کار ادامه پیدا می کند و مشتری باید تمام قیمت را بپردازد، یعنی. قیمت قسمت های خالی صفحه از مشتری گرفته می شود. اگرچه برای این روش هزینه بیشتری پرداخت می کنید، اما روند سریعتر است. ورق های تخصصی را فرم های خاص نیز می گویند. این روش برای آن دسته از افرادی استفاده می شود که به کیفیت چاپ رنگی، برش کاغذ و نوع کاغذ استفاده شده وسواس زیادی دارند. در این صورت افراد حتی حق حضور در مرکز چاپ برای مشاهده روند کار را دارند.

 

در کاربرگ های عمومی، تمامی فایل های چاپی در کنار هم در یک صفحه قرار می گیرند. به این ترتیب ممکن است مجبور شوید بیشتر منتظر بمانید تا سفارش شما برسد، زیرا باید منتظر بمانید تا فضای روی برگه به ​​طور کامل پر شود و سپس فرآیند چاپ را شروع کنید. به همین دلیل گفته می شود که چاپ فرم عمومی زمان بیشتری می برد. اما باید گفت که باید مبلغی کمتر از فرم مخصوص پرداخت کنید زیرا هر مشتری فقط هزینه سفارش خود را پرداخت خواهد کرد. همچنین با این روش ضایعات کاغذ کمتر می شود و دستگاه های چاپ در معرض استهلاک بالایی قرار نمی گیرند. در این روش به دلیل اینکه چاپ روی عمومی قرار می گیرد، کیفیت رنگ روی متوسط ​​قرار می گیرد، بنابراین به طور کلی کیفیت رنگ را که به شکل خاصی است، مشاهده نمی کنید.

تفاوت بین فرم های خصوصی و عمومی

همانطور که گفته شد در فرم کلی چندین کار وجود دارد اما در فرم اختصاصی فقط از فرم مربوط به کار شما استفاده می شود و کار دقیقا مطابق با نیاز و سلیقه شما انجام خواهد شد. در فرم کلی به عنوان مشتری نمی توانید جنس کاغذ را مشخص کنید در حالی که در فرم خاص علاوه بر انتخاب نوع کاغذ، کیفیت رنگ بهتری نیز خواهید داشت. در مورد چاپ فرم های سفارشی، فاصله زمانی در کیفیت چاپ تاثیری نخواهد داشت، به این معنی که اگر امروز سفارش دهید و آن را دریافت کنید و پس از مدتی دوباره بخواهید آن را داشته باشید، این امکان وجود دارد که سفارش شما تحویل داده شود. با همین کیفیت اما در فرم های کلی، این امکان پذیر نخواهد بود، زیرا تنظیمات به صورت سفارشی انجام می شوند و ممکن است در هر نسخه چاپی تفاوت هایی مانند وضوح رنگ یا کاغذ مشاهده کنید.

 

سفارش‌های سفارشی معمولاً زمان دقیق تحویل را نشان می‌دهند، در حالی که کاربرگ‌های عمومی باید کار کافی برای پر کردن صفحه و سپس شروع فرآیند چاپ داشته باشند. به همین دلیل ممکن است در زمان تحویل کمی وقفه ایجاد شود اما معمولا در چاپگرهای معتبر تاریخ تحویل در اختیار مشتری قرار می گیرد تا روند کار به درستی اجرا شود. به طور کلی اگر مشکلی از نظر هزینه ها ندارید و می خواهید چاپ با کیفیت بالایی داشته باشید، بهتر است از فرم های مخصوص استفاده کنید. استفاده از این فرم ها در زمینه های مختلف امکان پذیر است.

سفارش کتبی چاپ در برگه عمومی یا خصوصی! اولین بار در یک کهن الگو چاپ شد. به نظر می رسد.