منو سایت

طراحی بدون مرز: خلاقیت با وجدان

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
طراحی بدون مرز: خلاقیت با وجدان

در سال 2022، در حالی که آینده کار برای بسیاری از صنایع جهانی نامشخص است، طراحان مستقل در حال یافتن وضوح در مورد آنچه برای آنها مفید است، هستند. آنها با انگیزه یک زندگی آزاد و انعطاف پذیر، مسئولیت زمان، هنر و مکانی که کار خود را هدایت می کنند، بر عهده می گیرند. از پیام هایی که تبلیغ می کنند تا مشتریانی که با آنها درگیر هستند.

خلاقیت با وجدان

از سلامت گرفته تا محیط زیست و بی عدالتی نژادی، هر ساله یک بحران جهانی جدید در کانون توجه قرار می گیرد. دیده‌ایم که طراحان به تولیدکنندگان و سازمان‌دهندگان محتوا تبدیل می‌شوند و ابزارهای بصری برای اعتراضات ایجاد می‌کنند و محتوای تاثیرگذار را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند.

ما این پدیده را «خلاقیت با وجدان» می نامیم. با توجه به یافته های گزارش ما در مورد صنعت طراحی آزاد، 5 سوال اولی که طراحان امسال مهمترین آنها را در نظر می گیرند عبارتند از:

  • سلامت / بهداشت عمومی
  • تغییر آب و هوا
  • عدالت نژادی
  • برابری درآمد
  • رفاه کودک

در پرتو این یافته‌ها، ما جامعه خود را به چالش کشیدیم تا پوستری را برای هدفی که عمیقاً به آن علاقه دارند طراحی کنند. از روشن کردن کانون توجه صداهای LGBTQ + گرفته تا محافظت از جنگل‌های استوایی و تمیز نگه داشتن آبراه‌ها، ضبط‌ها سرازیر شده‌اند. سه برنده ارائه شده در زیر 500 دلار آمریکا اهداء به یک سازمان غیرانتفاعی به انتخاب خود دریافت خواهند کرد. در ادامه بخوانید تا ببینید چه چیزی برای آنها مهم است، دلایلی که نامزد کرده اند و چگونه خلاقیت خود را برای همیشه هدایت کرده اند.

LGBTQ + پوستر با رنگین کمان
JUSTSAYGAY توسط مارگوریتقانون نگو ​​همجنسگرایان فلوریدا در حال حاضر بسیاری از اعضای LGBTQ + و کودکان را تهدید می کند.
– مارگاریتا

برای مارگریت، این “تصویر” بر اساس جنبشی است که برای مبارزه با این قانون متولد شده است، که می خواند #JUSTSAYGAY. به عنوان راهی برای گفتن اینکه ما، اعضای جامعه LGBTQA +، دیگر هرگز ساکت، متوقف یا سانسور نخواهیم شد.»

پوستر اکولوژیکی اقیانوس با پری دریایی
تغییر با شما از lulunamostu شروع می شود

تصویرگر lulunamostu در آمستردام مستقر است، اما قلب او هنوز در زادگاهش بوسنی و هرزگوین است. سازمان غیرانتفاعی که او نامزد کرده است بر ایجاد آینده ای پایدار برای هر موجود زنده از جمله حیوانات تمرکز دارد.چیزهای ساده ای مانند عدم استفاده از محصولات پلاستیکی یا دوچرخه سواری به جای وسیله نقلیه موتوری اولین قدم برای تغییر است.
– lulunamostu

ما یک پوستر محلی از پرو داریم
ما از Mar Sifuentes وجود داریم

پوستر مار سیفوئنتس به افتخار سازمانی که ماموریتش تقویت ظرفیت رهبران زن محلی از مناطق مختلف پرو است، زنان آمریکای لاتین را به تصویر کشیده است.اهمیت کشورهای ما در سنت ها و فرهنگ های محلی است و ما باید تلاش کنیم تا بیشتر در مورد آنها صحبت کنیم و به آنها احترام بگذاریم.
“مار سیفوئنتس.”

طراحان بیش از هر زمان دیگری برای ایجاد تفاوت از طریق هنر خود احساس قدرت می کنند. اگرچه این یکی از راه هایی است که طراحان می توانند روی پروژه هایی که برایشان مهم است کار کنند، این تنها راه نیست. در اینجا این است که چگونه “خلاقیت وجدان” خود را نشان می دهد:

طراحی بدون مرز: خلاقیت با وجدان

گزارش ما برای طراحی بدون مرز 2022 خود را در مبارزات جمعی، پیروزی‌ها و فرصت‌های یکی از متنوع‌ترین و در دسترس‌ترین صنایع جهان تا به امروز غرق می‌کند. با بینش و نظرات 10000 فریلنسر از 144 کشور در سراسر جهان، سال را از چشم هنرمندان ببینید.

یافته های گزارش را ببینید

دیدگاه جدیدی در مورد تمرین آزاد ببینید


بیا بریم

نشریه طراحی بدون مرز: خلاقیت با وجدان اولین بار در 99 طرح ظاهر شد.