معرفی برنامه مهندسی جوان 99طراحی

معرفی برنامه مهندسی جوان 99طراحی

آنها می گویند که آموزش چیزی بهترین راه برای درک واقعی و عمیق آن است. از تجربه من در طراحی و تسهیل برنامه مهندسی جوان 99design (JEP)، می توانم بگویم که این درست تر از آن چیزی است که تا به حال تصور می کردم. وجود این برنامه گواهی بر تعهد 99designs به حمایت و ارتقای یکدیگر است و در حین اجرای آن به من یادآوری شد که چگونه همه همکارانم یکی از ارزش های اصلی سال 99 را رعایت می کنند: ما به کمک به مردم برای ایجاد موفقیت خود معتقدیم.

برنامه مهندس جونیور چیست؟

در صنعت فناوری، بسیاری از سازمان‌ها از کارمندان با دوره‌های کارآموزی ساختاریافته و کمپ‌های بوت کمک می‌کنند تا به مهندسان در مراحل اولیه شغلی کمک کنند تا مهارت‌های خود را در صنعت فناوری سریع افزایش دهند.

بر خلاف این برنامه‌ها، که برای جوانان هدف قرار می‌گیرند، JEP 99designs نرم‌افزار 101 نیست. در عوض، این برنامه برای کمک به مهندسان جوان طراحی شده است تا قدم بعدی را بردارند. با همکاری سایر مهندسان و کارشناسان، ما آنها را تشویق می کنیم تا دانش خود را در مسائل دنیای واقعی به گونه ای اعمال کنند که از پیشرفت و رفاه مستمر آنها حمایت کند.

طراحی توسط زارینا گافارووا

چرا انجام اش دادیم؟

در 99طراحی ویستا، ما ارزش استخدام مهندسان جوان را می شناسیم. آنها مهارت ها و تجربه های متنوعی را برای تیم و دیدگاهی تازه به محصول ما به ارمغان می آورند. از آنجایی که در سال 2020 با دوره‌ای از رشد سریع مواجه بودیم، تیم مهندسی می‌خواست مطمئن شود که می‌توانیم به استخدام جوانان ادامه دهیم و در عین حال اطمینان حاصل کنیم که آنها به اندازه کافی حمایت و پرورش می‌یابند.

برای حفظ تعهد خود به یادگیری و توسعه (L&D) در سراسر شرکت، به تجربه ای توانمند و جذاب نیاز داشتیم که از مبتکران جدید ما حمایت کند و برخی از ارزش های اصلی شرکت ما را رعایت کند: ما معتقدیم که مردم به مردم کمک می کنند تا موفقیت خود را ایجاد کنند و سفر باید سرگرم کننده باشد. وارد برنامه مهندس جونیور شوید!

راه اندازی JEP

به محض اینکه مدیر مهندسی ما برای کسی که این چالش را قبول کند، فراخوان داد، بلافاصله فهمیدم که این فرصتی منحصر به فرد برای کمک به فضای L&D در سال 99 و بخشی از شکل دادن به نسل بعدی مهندسان ما خواهد بود. در طول پنج سالی که در سال 99 به عنوان یک مهندس بودم، در بسیاری از موارد شاهد فرهنگ “اولویت مردم قرار دادن” ما بودم و از آن بهره بردم، بنابراین برای ایفای نقشم احساس خارش داشتم. من با اشتیاق داوطلب شدم و در عرض چند هفته دوره شروع به شکل گیری کرد.

با تکیه بر تخصص همکارانم در مهندسی و در همه رشته ها در سال 99، از جمله UX، تحقیق، محصول و تجزیه و تحلیل، تصمیم گرفتم دوره ای ایجاد کنم که ماهیت معنای مهندس بودن در سال 99 را نشان دهد. در 99 سالگی ما حرکت سریع، نوآوری و ایجاد – و ما قادر به انجام آن هستیم زیرا همه تیم‌های ما حول این ارزش‌ها جمع می‌شوند:

  • ما هستیم چند رشته ای; مهندسان باید بینشی نسبت به عملکرد داخلی محصول، UX و تجزیه و تحلیل داشته باشند.
  • ما هستیم از نظر فنی; شرکت‌کنندگان باید از تمام لایه‌های پشته فناوری ما آگاهی داشته باشند و از استقرار سرویس‌های docker و ابری تا آزمایش بهترین شیوه‌ها و SDK‌ها استفاده کنند.
  • ما مردم را در اولویت قرار دهید; ما به صراحت در مورد سندرم خیانتکار صحبت می کنیم، شرکت کنندگان را تشویق می کنیم تا اهداف شغلی خود را تعیین کنند، و راهنمایی هایی در مورد چگونگی برقراری ارتباط موفقیت آمیز با مخاطبان مختلف ارائه می دهیم.

JEP چگونه کار می کند؟

اولین تکرار JEP با شش شروع کننده جدید در اوایل فوریه 2020 راه اندازی شد. هر یک از مهندسان جوان جدید به تیمی منصوب شدند که بسیاری از یادگیری و پیشرفت آنها به طور ارگانیک از طریق کار با محصولات به طور معمول اتفاق افتاد. همه افراد تازه شروع کننده در 99 در یک برنامه سوار شدن شرکت می کنند تا به شما کمک کند دوباره روی پای خود بنشینید، اما علاوه بر این، مهندسان جوان در موارد زیر نیز شرکت می کنند:

  1. دوی سرعت موضوعی هر دو هفته یکبار
  2. کارگاه ها و فعالیت ها
  3. منتورشیپ ها

1. هر دو هفته یکبار، اسپرینت های موضوعی

JEP به صورت مجموعه ای از ده ماژول موضوعی، مجموعه ای جامع از موضوعات، ساختار یافته است که هر کدام برای کمک به مهارت های متنوعی که یک مهندس برای موفقیت نیاز دارد، انتخاب شده است. ما این ماژول‌ها را اسپرینت می‌نامیم، به عنوان اشاره‌ای به جریان کاری چابکی که استفاده می‌کنیم. موضوعات به طور کلی در دسته های مهندسی، همکاری و شخصی قرار می گیرند.

برخی از نمونه ها شامل طراحی و UX، ارتباطات و همکاری، ستون های شبکه، عملیات و زیرساخت، و اهداف شخصی است. پایان هر دوی سرعت یک بازیابی توسط مربی برای باز کردن محتوا در یک محیط امن و حمایتی بود.

تصویر توسط Fe Mello

2. کارگاه ها و فعالیت ها

کارگاه ها، گفتگوها، تمرین ها و خواندن توصیه شده برای هر سرعت برنامه ریزی شده بود. همه ما سبک‌های یادگیری متفاوتی داریم، بنابراین JEP به گونه‌ای طراحی شده است که با تغییر روش ارائه محتوا، مهندسان را به‌عنوان فردی در خود جای دهد.

گاهی اوقات ما تجربیات آموزشی هدایت شده را ارائه می‌کردیم. در موارد دیگر، تمرینات به صورت خود اجرا بود. فعالیت ها توسط کارشناسانی از سراسر سازمان ایجاد و ارائه شد. به عنوان مثال، در یکی از تکالیف، رئیس تحقیقات UX ما یک کارگاه طراحی تعاملی با محوریت انسان را اجرا کرد، در حالی که یکی دیگر شامل شرکت کنندگانی بود که در یک تمرین طراحی سیستم ایجاد شده توسط یک مدیر ارشد مهندسی همکاری می کردند. یکی از تحلیلگران ما برای مهندسین شکار رفتگر داده ایجاد کرد، در حالی که مدیر آموزش ما مهندسان را از طریق تمرینات مدیریت زمان و تعیین هدف راهنمایی می کرد.

3. مربیگری

یکی دیگر از اجزای اصلی این برنامه، راهنمایی رسمی بود. به هر شروع کننده جدید یک مربی ویژه در تیم خودش اختصاص داده شد. مربیان ما مهندسین باتجربه 99 طراحی هستند که مراقبت، شفقت و علاقه به ارتقای دیگران را نشان می دهند. هدف این بود که مربیان ما مشاوران با تجربه، مشاوران بیمار و تشویق‌کنندگان پرشور برای منتی‌های خود باشند. از مربیان انتظار می رفت که از نیازهای نوجوانان خود حمایت کنند، از آنها دفاع کنند و پیروزی های آنها را جشن بگیرند، و به طور کلی مراقب و دوستانه باشند.

JEP چگونه پیش رفت؟

این برنامه بازخورد بسیار مثبتی از شرکت‌کنندگان، تیم‌های آنها و همه کسانی که در ایجاد یا ارائه محتوا دخیل بودند دریافت کرد. بدون شک، این برنامه بدون کمک های سخاوتمندانه کارکنان در سراسر سازمان 99 نمی تواند به موفقیت برسد. این گواهی واقعی بر تعهد کارکنان ما به ارتقای همدیگر و کار فداکارانه برای محافظت از یک محیط کاری امن و حمایتی است.

برنامه مهندس جونیور برای گروه کوچکی از مهندسین نرم‌افزار سطح پایه، یادگیری الهام‌بخش و هدایت‌شده است، که طی آن نه تنها مهارت‌های فنی شما را در زمینه فناوری 99 افزایش می‌دهیم، بلکه جنبه‌های غیر فنی یک اثربخش بودن را نیز پوشش می‌دهیم. مهندس در 99 طرح.

در پایان برنامه، ما با شرکت کنندگان یک برنامه رترو انجام دادیم تا دیدگاه های آنها را در مورد اینکه چه چیزی موثر است و چه چیزی می تواند بهبود یابد، بشنویم. برخی از موارد دلخواه برجسته عبارتند از:

  • جفت شدن با یکدیگر
  • قرار گرفتن در معرض مناطقی که ممکن است در اوایل کارشان فرصت کار در آنها را نداشته باشند
  • تهیه ارائه در مورد موضوعات مرتبط با کار خود.

بررسی ها

یکی از شرکت کنندگان، آنهار آتوی، ساختار JEP را دوست داشت و این که با کار منظم محصول همراه بود. او همچنین گفت: «ترکیب کارگاه‌های همگام‌سازی و همگام‌سازی برای یادگیری همه چیز در مورد نحوه کار و ابزارهایی که روزانه استفاده می‌کنیم واقعا مفید بود. شگفت انگیزترین چیز این بود که من مجبور شدم تازه کارم را با 5 نفر دیگر به اشتراک بگذارم. این آسیب پذیری مشترک وجود داشت که به من این قدرت را داد که بیشتر ارائه دهم، تسهیل کنم، چالش‌های بزرگ‌تری را بر عهده بگیرم و آنچه را که یاد گرفتم با تیمم به اشتراک بگذارم، زیرا دائماً تشویق می‌شدیم در جلسات JEP به اشتراک بگذاریم.»

در همین حال، شرکت‌کننده فواد چما JEP را نه تنها راهی عالی برای یادگیری در مورد فن‌آوری‌های مختلف و نحوه استفاده از آن‌ها در طرح‌های 99، بلکه راهی عالی برای همکاری با سایر مهندسان و بهبود مهارت‌های نرم مانند ارتباطات، مدیریت زمان، ارائه و حل مشکل مشکلات این یک راه قابل توجه برای شروع سفر من در 99 سالگی بود!»

تصویرگری ایلیا کولسنیک

تسهیل کننده برنامه جدیدترین JEP، Anwesha Chatterjee، در مورد موفقیت آن گفت: “من از برقراری ارتباط با جوانان در طول دوره 6 ماهه لذت بردم، چه از طریق فعالیت های JEP، نمایشگاه های گروهی، وینتیج یا در 1:1 ما. من از تماشای آنها در نقش‌هایشان راحت‌تر لذت بردم و دیدن چنین گروه حامی و فعالی بسیار هیجان‌انگیز بود – آنها واقعاً می‌دانند چگونه با به اشتراک گذاشتن دانش و پرسیدن سؤالات درست در یک انجمن باز به یکدیگر کمک کنند. من بسیار هیجان زده هستم که می بینم آنها در حرفه خود شکوفا می شوند و می بینم که چگونه آنها همچنان به فرهنگ 99 طراحی اضافه می کنند!

استفانی میسون، که یکی دیگر از شرکت کنندگان در آخرین JEP بود، زمان خود را در برنامه با مهربانی توصیف کرد. من در JEP لحظات شگفت انگیزی را سپری کردم. به‌عنوان فردی که در حال تغییر شغل است، نه تنها افرادی که با من در سفر می‌آیند، بلکه داشتن سیستم پشتیبانی فوق‌العاده JEP بسیار مفید بوده است. من با افراد بزرگ زیادی آشنا شدم و چیزهای زیادی یاد گرفتم. این واقعاً به من کمک کرد که در شرکت و صنعت احساس ارتباط و بودن در خانه داشته باشم، حتی اگر مدت کوتاهی در آن بودم.»

در نهایت، کریستین شورن، یکی از شرکت کنندگان JEP، برنامه را به خاطر آموخته هایش تحسین کرد. “گذراندن برنامه با سایر جوانان به من کمک کرد تا یاد بگیرم و ببینم که در مبارزاتم تنها نیستم، گاهی احساس می کنم در دنیایی از اصطلاحات فن آوری جدید، کتابخانه ها، چارچوب ها، زبان ها و روش های کار غرق شده ام و گم شده ام. واقعاً در طول سفر به من کمک کرد تا از آن عبور کنم و از آن لذت ببرم. واضح است که من چیزهای زیادی در مورد پشته فناوری 99d، نحوه کدنویسی و همکاری ما در اینجا آموخته ام، و اینکه “شکست”های من اغلب بزرگترین لحظات رشد هستند.”

زندگی کردن در عشق ما به یادگیری

آموزش و توسعه همچنان یک تمرکز بزرگ برای سال 99 است. ما اخیراً یک گروه کاری آموزش و توسعه مهندسی ایجاد کرده‌ایم و از جمله، به دنبال فرصت‌هایی برای استفاده مجدد از محتوای ایجاد شده برای JEP برای همه مهندسان خود هستیم. واقعیت این است که همه ما با پیشینه‌ها و سطوح تجربه‌ای متفاوت با جنبه‌های مختلف توسعه نرم‌افزار (بسیار بسیار زیاد!) به مهندسی می‌رسیم.

تصویر توسط Magicnolia

شاید شما به دنبال حرکت به سمت رهبری هستید، بنابراین ممکن است از ماژول ارتباطات و همکاری Learning Leader که برای این برنامه ایجاد شده است بهره مند شوید؟ شاید شما به عنوان یک SRE با استعداد تجربه داشته باشید، اما دوست دارید تفکر محصول یا طراحی انسان محور را بهتر درک کنید. این فرصت‌های آموزشی، و همچنین مشاوره، به زودی در سراسر سازمان ما در دسترس خواهد بود.

سومین تکرار JEP اکنون در حال انجام است و هر بار که دوره راه اندازی می شود، محتوای آن بریده می شود و تغییر می کند، تغییر می کند و گاهی اوقات به طور کامل حذف می شود. ما می‌خواهیم با استفاده از بازخورد شرکت‌کنندگان و اطمینان از اینکه این دوره استانداردهای در حال تحول و بهترین شیوه‌های شرکت ما و صنعت گسترده‌تر را منعکس می‌کند، اطمینان حاصل کنیم که همیشه ارزشی برای مهندسان ما دارد. اگر تا به حال سؤال کنید که آیا باید وقت خود را برای ارتقای دیگران از طریق L&D سرمایه گذاری کنید، این تجربه به من آموخته است که همیشه ارزش وقت گذاشتن را دارد.

آیا از طراحی وب الهام گرفته اید؟

یک طراح پیدا کنید تا خلاقیت شما را زنده کند


بیا بریم!

The post معرفی برنامه مهندسی 99طراحی اولین بار در 99طراحی پدیدار شد.