منو سایت

نامه دعا: به قول او

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نامه دعا: به قول او

این سؤالی است که هر طراح می پرسد: چگونه می توانم این نوع کار را بدست بیاورم واقعا می خواهم؟ اگر فقط یک پاسخ ساده داشتیم (این یک پست وبلاگ برای یک روز دیگر است). چیزی که می توانیم به شما بگوییم این است که به نظر می رسد هنرمند حرفه ای حروف نویس و تصویرگر Letters Pray که با نام اندی نیز شناخته می شود، این کد را برای خودش شکسته است.

عشق اندی به گلیف ها در سال 2015 آغاز شد. او پس از دریافت آیپد پرو، خود را درگیر و کاملا متعهد به هنر خود دید. حرفه او در حال رونق است، اما راز اندی این است که او فقط یک فریلنسر نیست. او به طور تمام وقت در یک آژانس خلاق کار می کند و به او اجازه می دهد تا تمرین حروف نویسی شخصی خود را در کنار هم شکوفا کند. به نوبه خود، مشتریانش به او مراجعه می کنند زیرا از قبل سبک او را دوست دارند، به این معنی که او می تواند روی پروژه هایی که واقعاً با آنها ارتباط دارد کار کند، مانند ایجاد جلد برای تقویم جامعه ما. مثل رسیدن به جکپات خلاقانه است.

ما با اندی صحبت کردیم تا یاد بگیریم که او چگونه بین حرفه و اشتیاق تعادل برقرار می کند، چه چیزی او را الهام می بخشد و توصیه های او برای هنرمندان مشتاق حروف نویسی.

نامه دعا: به قول او
نامه های دعا با نام مستعار اندرو اس. ویلسون
دعای نامه کیست؟ چطور شروع کردی؟

من اندی هستم. من اهل لندن هستم اما اکنون در بریستول زندگی می کنم.

نامه دعا: به قول او

در دانشگاه خیلی به یادداشت برداری و جذاب و جذاب جلوه دادن نوت بوک هایم کشیده شدم. این عادت در زندگی کاری من رخنه کرد و به دلیل اینکه مشغول کامل کردن گل ها یا تمرین خوشنویسی بودم، در جلسات چیزهایی را از دست دادم. اما من واقعاً در حین کار در یک کار واقعاً خسته کننده وارد حروف و تصویرسازی شدم.

من با کشیدن موز در استراحت ناهار و اشتراک گذاری چیزهای احمقانه در اینستاگرام شروع کردم. من از آنچه روی پلتفرم می دیدم هیجان زده بودم، به هنرمندان دیگر نگاه می کردم و از تمام هنرهای شگفت انگیزی که آنها خلق می کردند الهام می گرفتم، بنابراین تصمیم گرفتم پیشرفت کنم.

نامه دعا: به قول او
کی میدونست! اشیاء غیرمنتظره کمک های یادگیری عالی هستند.من چیزی را در مورد زیرنویس ها رضایت بخش می دانم. ایده این است که ما این اشکال را داریم که همه آنها را می شناسند، اما راه های بی پایانی برای دوباره تصور کردن آنها وجود دارد.
– اندی (دعای نامه)

من با خرید مواد و امتحان کردن آنها، تمرین سبک ها و رویکردهای مختلف، تماشای ویدیو و آزمایش یاد گرفتم. وقتی آی‌پد پرو را گرفتم، سفرم واقعاً آغاز شد و هر ثانیه‌ای که داشتم می‌نوشتم.

بعد از اینکه شروع به اشتراک‌گذاری آزمایش‌هایم در اینستاگرام کردم، متوجه شدم یک جامعه کامل از هنرمندان که کارهای مشابهی را انجام می‌دهند، فقط در سطح بسیار بالاتر! از آنجا – فکر می کنم حدود سال 2015 – به یک وسواس تبدیل شد. من چیزی را در مورد زیرنویس ها رضایت بخش می دانم. ایده این است که ما این اشکال را داریم که همه آنها را می شناسند، اما راه های بی پایانی برای دوباره تصور کردن آنها وجود دارد.

نامه دعا: به قول او
تغییرات حرف Q برای 36 روز از نوع
شما در حال حاضر کار آژانس تمام وقت را با کار آزاد متعادل می کنید. این سفر چگونه بود؟من می توانم در مورد وظایفی که بر روی آنها کار می کنم و چه زمانی آنها را انجام می دهم دقیق باشم. در نهایت، من فقط روی پروژه‌هایی کار می‌کنم که می‌دانم می‌توانم در برنامه‌ام قرار بگیرم، و می‌دانم که این پروژه‌ای خواهد بود که از آن چیزی به دست خواهم آورد.
– اندی (دعای نامه)

در سال 2019، از شغل 9-5 خود مرخصی گرفتم تا به مسافرت بروم و برای تامین هزینه زندگی خود، کارهای آزاد انجام دادم. سفر به دلیل بیماری همه گیر قطع شد، اما من تا سال 2021 به عنوان یک تصویرگر آزاد و هنرمند حروف نویس به کار ادامه دادم، زمانی که دوباره در یک آژانس خلاق شروع به کار کردم.

از آنجایی که من هم یک کار معمولی کار می کنم، می توانم انتخاب کنم که چه کار آزاد انجام دهم. زمانی که تازه کار آزاد می کردم، هر چه به دستم می رسید را می گرفتم زیرا به پول نیاز داشتم. در نهایت شغلی را انتخاب کردم که نباید داشتم، یا به این دلیل که در زمینه ای تجربه نداشتم، برنامه غیرواقعی بود، یا بودجه بسیار فشرده بود. چیزهای زیادی یاد گرفتم، اما سخت بود.

نامه دعا: به قول او
نامه دعا: به قول او

من هنوز پروژه حروف آزاد عجیب و غریب را وقتی مطرح می شود، انجام می دهم. من عاشق فریلنسینگ هستم، به خصوص به این دلیل که مشتریانم به من مراجعه می کنند زیرا از قبل سبک من را دوست دارند. یعنی احتمالاً از انجام کار لذت خواهم برد! من می توانم در مورد وظایفی که بر روی آنها کار می کنم و چه زمانی آنها را انجام می دهم دقیق باشم. این بدان معنی است که من در نهایت فقط روی پروژه هایی کار می کنم که می دانم می توانم در برنامه خود قرار دهم و می دانم پروژه ای خواهد بود که از آن چیزی به دست خواهم آورد. چه سبکی باشد که من از کار کردن در آن لذت می برم و می توانم به مجموعه خود اضافه کنم، یا فرصتی برای استفاده از فرآیند، تکنیک یا نرم افزار جدیدی که می خواهم تجربه بیشتری در آن کسب کنم.

شما چند بار به اینستاگرام اشاره کردید و فید شما پر از کارهای زیبا است. چه نقشی در تمرین شما دارد؟

مدتی است که به اشتراک گذاری هر روز چیزی در اینستاگرام را به یک قانون تبدیل کرده ام. اینگونه آموختم که بهتر شوم و چیزهایی بسازم که مردم دوست دارند. در طول چند سال گذشته، من به طور گسترده در اینستاگرام کم کرده ام و اکنون اصلاً پست زیادی نمی گذارم.

نامه دعا: به قول او
نامه دعا: به قول او
آموزش، همکاری بین اندی و @kevinadamsdesign

من هنوز آن را مفید می دانم و قطعاً در گذشته ابزار شگفت انگیزی برای من بوده است زیرا اغلب مشتریان من را در آنجا پیدا کرده اند و گاهی اوقات هنوز هم من را پیدا می کنند. و من دوست دارم با طراحان و هنرمندان دیگر در آنجا ارتباط برقرار کنم، گاهی اوقات در کارمان با یکدیگر همکاری می کنیم یا فقط از یکدیگر حمایت می کنیم. اما باید بگویم که از زمانی که استفاده از آن را بسیار متوقف کردم، سطح سلامت روان و تمرکز من به شدت بهبود یافته است.

من متوجه شده ام که شما هر از چند گاهی آنالوگ کار می کنید و برای شروع از یک کتاب طراحی فیزیکی و مداد استفاده می کنید. به اصطلاح «بازگشت به اصول اولیه» چه ارزشی دارد؟

وقتی روی یک پروژه مشتری کار می‌کنم، تقریباً همیشه با iPad خود شروع می‌کنم و کل فرآیند را دیجیتال نگه می‌دارم زیرا می‌توانم با این روش خیلی سریع‌تر کار کنم. اما اخیراً – و این تا حدودی با یک قدم عقب‌نشینی من از اینستاگرام همزمان شده است – دوباره به سمت کار در رسانه‌های فیزیکی کشیده شده‌ام.من کمی سفر یادگیری مجدد را آغاز کردم که شامل چالش ساختن چیزی بود که به اندازه چیزی که در iPad ساخته بودم از آن لذت می بردم.
– اندی (دعای نامه)

اولین دلیلی که من این کار را انجام دادم این بود که متوجه شدم آنقدر به چرخه «لغو/دوباره» که با دیجیتال ارائه می شود معتاد شده ام که در واقع فراموش کرده بودم چگونه حروف را با دست بکشم. من کمی به یک سفر یادگیری مجدد رفتم که شامل طرح‌ریزی‌های زیادی بود، دودل‌سازی، امتحان کردن چیزها، و به چالش کشیدن خودم برای ساختن چیزی که به اندازه چیزی که در iPad ساخته بودم خوشحالم کرد. من بیشتر آن را برای خودم نگه می‌دارم، اما گاهی اوقات می‌خواهم برخی از این آزمایش‌ها را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارم، اگر فکر می‌کنم به اندازه کافی خوب هستند!

نامه دعا: به قول او
چه ابزارهایی باید داشته باشید؟

بدیهی است که ابزارهای ضروری من iPad و Procreate هستند. من از این نظر خیلی سنتی هستم. براش های مورد علاقه من همراه با این برنامه هستند: براش مسطح احتمالاً همان چیزی است که من بیشتر استفاده می کنم و پس از آن Spectra و Tamar برای بافت ها قرار دارند. علاوه بر اینها، من چند بسته از True Grit Texture Supply دارم که زیاد استفاده می کنم.

با این حال، من دوست دارم آزمایش کنم. من اخیراً سعی کرده ام کمی از Blender یاد بگیرم و همیشه از مزاحمت با نرم افزارهای مدل سازی مانند iOrnament فقط برای سرگرمی و به جریان افتادن آب لذت می برم. من همچنین از مجموعه Affinity در گردش کار خود بسیار استفاده می کنم. من برنامه های iPad آنها را واقعاً بصری می دانم. به علاوه، بسیار خوب است که همیشه یک مداد و دفترچه طراحی در دست داشته باشید.

نکته اصلی این است که به تمام حرکات دست ممکن عادت کنید. به عنوان مثال، نگه داشتن دو انگشت برای لغو یک سری اقدامات. من همچنین از لایه های صادراتی به عنوان PNG در هنگام ساخت یک بخش AR چند لایه استفاده می کنم و این واقعاً مفید بوده است.در پایان، فکر نمی‌کنم زمانی که چیزهای جالبی در جهان ساخته شده توسط انسان یا طبیعت وجود دارد، به هوش مصنوعی کمکی نداشته باشم که الهام بگیرم.
– اندی (دعای نامه)

نامه دعا: به قول او
نامه دعا: به قول او
نامه دعا: به قول او
نامه دعا: به قول او
نامه دعا: به قول او
نامه دعا: به قول او

آیا روندی را در سال آینده در حال توسعه می بینید؟

از نظر روندها، واقعاً نمی توان بدون ذکر هوش مصنوعی ادامه داد. من فکر می کنم در سال آینده به طور فزاینده ای شاهد تاثیر هوش مصنوعی بر طراحی و تصویرسازی خواهیم بود. هم به این معنا که مردم در کارشان از آن استفاده می کنند و هم در مقابل آن واکنش نشان می دهند.

همینه که هست. این به وضوح نشان دهنده یک تغییر لرزه ای در معنای “تصویربرداری” در سال 2023 است. من زیاد از آن استفاده نکرده ام، اما می توانم تصور کنم که یک ابزار جالب یا سرگرم کننده برای ایده ها باشد. اما در پایان، فکر نمی‌کنم زمانی که چیزهای جالبی در دنیا ساخته شده توسط انسان‌ها یا طبیعت وجود دارد، به هوش مصنوعی برای کمک به الهام گرفتن نیازی نداشته باشم.

این یک راه عالی برای قرار دادن آن است. همانطور که به پایان چت خود می رسیم، اگر آنها بخواهند در نامه نگاری شرکت کنند، خلاقیت از کجا می تواند شروع شود؟

اوف، این پیچیده است. من می گویم که ابتدا باید درک خوبی از نحوه کار حروف داشته باشید. کتابی به نام کتابچه راهنمای حروف صنایع خانه توسط کن باربر وجود دارد که یک مقدمه واقعا عالی با تمرینات مفید در آن است که طناب ها را به شما نشان می دهد.

نامه دعا: به قول او
نامه دعا: به قول اوهمیشه سعی کنید کاری را که دوست دارید انجام دهید. اگر آن را دوست دارید، می خواهید کارهای بیشتری انجام دهید، و اگر بیشتر انجام دهید، سبک شما به تکامل خود ادامه می دهد و به چیزی شخصی برای شما تبدیل می شود.
– اندی (دعای نامه)

هنرمندانی را که دوست دارید بیابید و مهمتر از آن، دقیقاً در مورد کارهای آنها چه چیزی را دوست دارید پیدا کنید. از آنها الهام بگیرید، اما آنها را کپی نکنید. چیزهایی را که دوست دارید پیدا کنید و آنها را در کار خود هدایت کنید.

و به یاد داشته باشید: حتی لازم نیست که الهام از سایر نویسندگان زیرنویس باشد. می تواند از هر جایی بیاید. من فکر می کنم مهمترین چیز در توسعه یک سبک این است که همیشه برای انجام کاری که دوست دارید تلاش کنید. اگر آن را دوست دارید، می خواهید کارهای بیشتری انجام دهید، و اگر بیشتر انجام دهید، سبک شما به تکامل خود ادامه می دهد و به چیزی شخصی برای شما تبدیل می شود.

ما این را دوست داریم. پس چه چیزی به شما الهام می بخشد اندی؟

الهام من از مکان های کاملا تصادفی می آید. گاهی اوقات من یک بافت روی پایه چراغ می بینم که می خواهم آن را در قطعه ای که در حال ساختم می سازم بگنجانم. من در چیزهای لمسی الهام می‌گیرم. هنر خیابانی چیز بزرگی است. تابلوهای فرسوده مغازه ها

نامه دعا: به قول او
یک تابلوی خیابان قدیمی کهنه به عنوان الهام بخش عمل می کند

من هم اهل سینما هستم. من اغلب از لحن یا زیبایی‌شناسی فیلم استفاده می‌کنم و شرح آن را بر اساس آن قرار می‌دهم. پوسترهای فیلم کلاسیک بزرگ هستند، به خصوص پوسترهای نقاشی شگفت انگیز توسط هنرمندانی مانند Drew Struzan. من همچنین عاشق نقاشی های مات، هنر مفهومی و رمان های گرافیکی هستم. من اخیراً یک کتاب عالی به نام معماری انیمه خریدم که می توانستم ساعت ها آن را ورق بزنم و چیزهایی را پیدا کنم که من را هیجان زده می کند.

و بدیهی است که تمام هنرمندان شگفت انگیزی که من در اینستاگرام دنبال می کنم. آه، تعداد زیادی وجود دارد! @biksence یکی از موارد مورد علاقه من است. @matvoyce داره با کار حرکتش میکشه. همچنین The High Road Design برای اینکه همیشه مرا بخنداند. من همچنین می خواهم یک فریاد ویژه به ملیسا (@girlsnguts) بدهم. او تصویرگری است که من سال گذشته از طریق شبکه مربی خلاق راهنمایی کردم، و او چنین طنز و شور و نشاط روشنگری را به همه کارهایش می آورد. به آن دختر نگاه کن!

خیلی ممنون اندی!

عاشق کپشن ها شوید

بیشتر از نامه های دعا را ببینید


بیا بریم!

The post نامه دعا: به قول او appeared first on 99designs.