منو سایت

نکات لازم در طراحی پرچم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
نکات لازم در طراحی پرچم

شاید معنای پرچم بر هیچکس پوشیده نباشد و همه به پرچم ها علاقه داشته باشند، خواه متوجه وجود پرچم شوند یا نه. پرچم ها نماد سازمان ها هستند و نشان دهنده برند یک سازمان هستند. برای داشتن یکی پرچم فوری به شدت و زیبایی باید یکسری اصول را در طراحی رعایت کنید.در این مقاله نکات لازم را داریم. طرح پرچم یک سری مراحل را مرحله به مرحله توضیح خواهیم داد.

در این مقاله نکات لازم در طراحی پرچم، پنج اصل اساسی در طراحی پرچم را به شما می گوییم و امیدواریم با رعایت این چند اصل، پرچمی زیبا و بسیار تاثیرگذار داشته باشید.

اصول 1: طراحی ساده است

طراحی پرچم باید به اندازه کافی ساده باشد تا کودک بتواند به راحتی به یاد بیاورد. یک نام تجاری خوب مانند یک پرچم خوب به نظر می رسد. طراحی یک پرچم ساده ممکن است در نگاه اول آسان باشد، اما بسیار دشوارتر و پیچیده تر است.

بنابراین، آیا لوگوی شما از آزمون سادگی عبور می کند؟ آیا یک کودک کوچک می تواند او را بکشد و هنوز برای کسی غیر از شما قابل شناسایی باشد؟ اگر نه، باید تغییرات و به روز رسانی هایی را در برند خود ایجاد کنید.

اصول 2: از نمادهای معنی دار استفاده کنید

در طراحی پرچم شما از برخی نمادها مانند پرچم ایران در شرکت های دولتی استفاده می شود. در برخی شرکت ها به خصوص دولتی گوشه پرچم در ایران نصب می شود. جدا از جذاب بودن، نشان دهنده دولتی بودن و ملی بودن این شرکت است. نماد پرچم برای همه مردم آشناست و بیانگر ملیت است و می تواند بسیار جذاب باشد. استفاده از این نماد می تواند جذابیت زیادی در ذهن مخاطب ایجاد کند و باعث ماندگاری آن در ذهن شود.

اصل 3: از دو یا سه رنگ استفاده کنید

در ذهن ما ایرانی ها از رنگ های مختلف استفاده می کنند و برای اکثر افراد جذابیت های خاصی دارند که از جمله آن ها می توان به رنگ های قرمز و آبی اشاره کرد، به خصوص آبی فیروزه ای که به آبی ایرانی معروف است در بین اکثر مردم محبوبیت خاصی دارد. البته روانشناسی رنگ یک علم بسیار بزرگ و تخصصی است که در بسیاری از دانشگاه های علوم انسانی به صورت روانشناسی رنگ تدریس می شود.

دوست دارید مخاطبان شما در مواجهه با رنگ لوگوی شما چه احساسی داشته باشند و چه نتیجه ای به دست خواهند آورد؟در طراحی برند و لوگوی خود بسیار مراقب باشید تا از رنگی استفاده کنید که هم برای سازمان شما جذاب باشد.

اصول اولیه در طراحی پرچم

اصل چهارم: بدون حروف

هنگام طراحی لوگوی پرچم خود باید از بهترین سلیقه و دقت استفاده کنید. اینکه شرکت ها دوباره همان لوگو را همراه با یک سری شعار با فونت ساده معرفی می کنند تا مخاطبانشان متوجه لوگوی خود شوند به این معنی است که لوگو به درستی کار نکرده و شما به طراحی لوگوی خود توجه نکرده اید.

به طور کلی در طراحی لوگوی خود باید یک سری اصول را رعایت کنید که اصلا نیاز به توضیح ندارد و هر بیننده ای می تواند به راحتی به لوگوی شما نگاه کند و به تمام اهداف و نکاتی که قصد مطرح کردن آن را دارید دست یابد.

اصول 5: متمایز باشید

در طراحی پرچم، اگر سعی کنید طرحی متمایز داشته باشید، کارتان تمام شده است. گاهی سادگی یکی پرچم می تواند بسیار چشم نواز و بادوام باشد و در برخی موارد متمایز باشد و توجه ها را به خود جلب کند. استفاده از نمادهای مختلف یا استفاده از رنگ های مختلف می تواند طرح پرچم شما را از سایر پرچم ها متمایز کند.

البته یک نکته اساسی وجود دارد و وجود یک لوگوی زیبا، خاص و متمایز نیاز به نبوغ و تجربه زیادی در طراحی دارد که هرکسی نمی تواند یک لوگوی خاص، زیبا و متمایز ایجاد کند و شما به هر قیمتی اقدام به طراحی کنید. حتما ارزشش را دارد زیرا لوگوی شرکت نماد و برند یک سازمان است و اگر سالیان سال در حال فعالیت هستید حتما یک طراحی لوگوی خاص و زیبا داشته باشید.

داشتن یک لوگو با یک پرچم زیبا می تواند پیام شما را به میلیون ها نفر منتقل کند، بنابراین شما فقط باید این کار را انجام دهید مهم داشتن پرچم است می رسد در چاپ نفیس ما تمام تلاش خود را می کنیم تا شما را اینگونه بسازیم چاپ پرچم چاپ زیبا، خاص و شیک برای شما.

امیدواریم مقاله نکات طراحی پرچم برای شما مفید بوده باشد و از این مقاله نکات طراحی پرچم نهایت استفاده را برده باشید. مادر گروه هنری چاپی نفیس این نکات را برای شما بیان می کنیم تا به اهمیت و نکات لازم برای طراحی پی ببرید و در این قسمت به نتیجه مهمی برسید.

نوشتن نکات لازم در طراحی پرچم برای اولین بار به صورت ریز. به نظر می رسد.