نکات کلیدی در طراحی موثر بروشور

نکات کلیدی در طراحی موثر بروشور

.element-bottomshadow.imageframe-5: قبل، .element-bottomshadow.imageframe-5: بعد از ما -webkit-box-shadow: 0 17px 10px rgba (0,0,0,0.4); box-shadow: 0 17px 10px rgba (0,0,0,0.4)؛}

نکات کلیدی در طراحی موثر بروشور

طراحی و داشتن بروشور آسان است. اما طراحی بروشوری که پذیرا و بسیار موثر و قابل هضم باشد کار ساده ای نیست. داشتن یک بروشور موثر و زیبا که حاوی اطلاعاتی در مورد محصولات یا خدمات شما باشد بسیار مهم و اساسی است. هر چه چاپ بروشور هرچه مفیدتر باشید، برای مخاطب موثرتر و جذاب تر است و احتمال انتقال آن به سایر مشتریان بالقوه بیشتر می شود.

طراحی بروشور کاملاً محدود به تصاویر یا طرح های مورد نظر شما نیست. این ترکیبی از عناصر هماهنگ است که بروشور شما را موثر می کند. هنگام برنامه ریزی و ایجاد یک جزوه، باید به عناصری مانند فونت استفاده شده، محتوا و حتی نوع کاغذی که بر روی آن کتابچه خود را چاپ می کنید توجه ویژه ای داشته باشید.

در این مقاله پاراگراف به پاراگراف به اصول طراحی کتابچه موثر می پردازیم مشاوره لازم در طراحی بروشور به گفته ویراستاران مهر ماتینی در این مقاله بیان شد که تعدادی از نکات دیگر را به صورت کامل تری بیان می کنیم.

برای داشتن یک بروشور موثر چه کنیم؟

اول: مشتری بالقوه خود را شناسایی کنید

مانند هر برنامه ریزی و به خصوص تمام پروژه ها از جمله طراحی کارت کسب و کار یا تراکت … اولین قدم این است که اهداف بروشور خود را مشخص کنید. این نشان می دهد که کل هدف شما از چاپ جزوه چیست و چگونه پیش خواهد رفت و پس از آن شروع به طراحی دفترچه می کنید. بروشور شما در کدام بازار هدف توزیع خواهد شد؟ آیا به جامعه سرایت می کند یا از طریق پست به مردم می رسد؟ پاسخ به تعدادی از این سوالات به شما کمک می کند تا یک بروشور موثر ایجاد کنید.

دوم: نوع خط به بروشور

در انتخاب نوع خط بروشور نیز می توانید بهترین سلیقه را داشته باشید. همچنین می توانید از یک جزوه 3 خطی استفاده کنید که خروجی 4 قسمتی را در طراحی شما به شما می دهد. برای مثال در هر صفحه یک فصل قرار دهید. یا از یک خط به پنجره ای که به شکل پنجره طراحی شده است استفاده کنید.

سوم: نسخه طراحی شده را بررسی کنید

بسیاری از مردم فکر می کنند که فقط محتوای بروشور در فرآیند ایجاد مهم است. اگرچه موافقم که محتوا مهم است، اما فکر می کنم نحوه ارائه آن به خوانندگان بسیار مهمتر است. در اینجا حضور تصویر مهم و قابل توجه می شود بروشور طراحی خود را از دید خواننده مرور کنید. آیا ارائه اطلاعات بیش از حد می تواند خواننده شما را تحت تاثیر قرار دهد؟ نوشتن کوتاه اما مفید برای بازاریابی و طراحی و چاپ بروشور ضروری است. شما باید اطلاعات ارزشمندی را در مدت زمان کوتاهی ارائه دهید. تعداد زیادی متن در طراحی بروشور یا حتی طرح تراکت برای خواندن جذاب نخواهد بود. نکته آخر، اشتباهات املایی و گرامری را حتما رعایت کنید.

چهارم: فونت های خود را بررسی کنید

نسخه بروشور معمولاً با عنوان، زیرنویس و خود متن طراحی می شود. هنگام انتخاب فونت هایی که می خواهید برای بروشور خود استفاده کنید، باید این را در نظر داشته باشید. یک فونت یا دسته بندی معمولی یا دو فونت را در پایان امتحان کنید طراحی بروشور از خودتان استفاده کنید و مخاطب را گیج نکنید.

نوع فونت در طراحی بروشور یا رساله شما لحن و سلیقه شرکت شما را تعیین می کند، اگر در زمینه چاپ تازه کار هستید، پیشنهاد می کنم به دنبال ترکیبی از فونت هایی باشید که در همین محدوده قرار دارند.

پنجم: نوع کاغذ بروشور خود را انتخاب کنید

کاغذ بروشور که روی آن چاپ خواهد شد و همچنین جلد استفاده شده روی آن باید با دقت انتخاب شود. برای اکثر مشتریان، انتخاب کاغذ یا وجود یا عدم وجود جلد کاغذی ممکن است اهمیتی نداشته باشد و از تأثیر آن بر بروشور یا رساله خود اطلاعی نداشته باشند. اما طراحی شما باید بر اساس نوع کاغذی باشد که چاپ خواهد شد، چاپ بروشور، چاپ رساله، چاپ پوستر خودتان طراحی کنید و انتخاب کنید. دفترچه ای با کاغذ ساده یا ضخیم یا با روکش براق یا مات قطعا بر طراحی دفترچه شما تاثیر می گذارد.

ششم: از عکس های با کیفیت بالا استفاده کنید

در حال حاضر استفاده از مجموعه ای از عکس های تار، ناهموار و با وضوح پایین زمانی که تعداد زیادی عکس باکیفیت در اینترنت وجود دارد، رعایت نکردن این نکته، پیگیری طراحی بروشور شماست. کیفیت تصویر برای طراحی موثر بروشور بسیار مهم است. اگر قصد استفاده از عکس‌های موجود را دارید، سعی کنید عکس‌هایی را انتخاب کنید که شبیه عکس‌های استوک نیستند.

اگر می خواهید از تصاویر محصولات خود استفاده کنید، مطمئن شوید که آنها از نظر بصری جذاب هستند و توسط طراحان حرفه ای روتوش شده اند. پیشنهاد می کنم برای اطمینان از کیفیت عکس های محصولات خود از یک عکاس حرفه ای استفاده کنید.

هفتم: نکات اضافی را در طراحی بروشور خود درج کنید

هنگام طراحی بروشور، مطمئن شوید که تا حد امکان محتوای خود را در جای دیگری بگذارید. لازم نیست همه عکس ها یا خدمات و حتی فیلم های آموزشی در مورد کسب و کار خود را در طراحی بروشور قرار دهید، می توانید مطالب زیادی را در صفحات شبکه های اجتماعی خود مانند اینستاگرام یا وب سایت و حساسیت مخاطبان خود قرار دهید. در این زمینه خود را افزایش دهید تا به صفحه شما لینک داده و امتیاز اضافی دیگری را از شما دریافت کنند.

ما در مقاله سعی کردیم نکات کلیدی در طراحی موثر بروشور در این مقاله سعی کرده ایم نکات اصلی و اساسی در ساخت یک بروشور موثر را به شما بگوییم و برای داشتن یک بروشور موثر چه قدم هایی برداریم.

نگارش نکات اصلی در طراحی بروشور موثر برای اولین بار در چاپ متین. به نظر می رسد.