منو سایت

چاپ برچسب مواد غذایی

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چاپ برچسب مواد غذایی

وقتی صحبت از چاپ لیبل مواد غذایی می شود، منظور ما برچسب های کوچکی است که روی هر محصولی دیده می شود. در واقع این وظیفه اصلی لیبل هاست. با وجود اندازه کوچکشان، تاثیر زیادی در دید دارند. اگر در زمینه تولید مواد غذایی فعالیت می کنید و به برند شدن فکر می کنید، تولید لیبل مواد غذایی یکی از حلقه های مهم در این زمینه است. استفاده از آنها ساده و آسان است و به راحتی می توان اطلاعات مفید و مختصر محصول را روی آنها چاپ کرد و در دسترس مشتری قرار داد. در واقع، برچسب ها چیزی هستند که مواد غذایی را در قفسه فروشگاه ها می سازند. آنها نقش کلیدی در جلب اعتماد مشتری دارند. برای این منظور می توانید از انواع مختلفی استفاده کنید.

 

چاپ برچسب مواد غذایی

هیچ محدودیتی در طرح، رنگ و اندازه برای چاپ لیبل وجود ندارد. بسته به نوع فعالیتی که دارید می توانید آنها را در متریال و سایزهای مختلف سفارش دهید. در برچسب های مواد غذایی نیز معمولا اطلاعاتی مانند ارزش غذایی، تاریخ ساخت و تاریخ انقضا و … ذکر می شود تا مشتری را تشویق به خرید کند. در طراحی لیبل در صنایع غذایی توجه به سه نکته از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در قدم اول سعی کنید طراحی خلاقانه و جدیدی داشته باشید، به طوری که شکل و ظاهر لیبل معرف برند شما باشد. در مرحله بعد به نوع فونت دقت کنید. کلمات باید برای مشتری واضح و بدون نیاز به بستن چشم ها خوانا باشند. به همراهی و ترکیب رنگ دقت کنید و از رنگ ها آگاهانه استفاده کنید تا بتوانید نظر مشتری را به خود جلب کنید. با استفاده از خدمات چاپ آنلاین قدیمی می توانید سفارشات چاپ خود را با بهترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن دریافت کنید.

 

چاپ برچسب مواد غذایی و برچسب مواد غذایی

یکی از رایج ترین انواع لیبل در صنایع غذایی لیبل کاغذی است. این محصول به صورت معمولی و چسب دار چاپ می شود. تنوع رنگ و اندازه، چاپ پذیری بالا، سهولت استفاده، مقرون به صرفه بودن و کاربردهای زیاد از جمله نقاط قوت لیبل کاغذی است. برای چاپ از کاغذ گلاسه، نیمه براق و مات با حرارت و اندازه های مختلف استفاده می شود. این نوع لیبل مواد غذایی را می توان با سلفون یا بدون سلفون سفارش داد. لیبل های روکش دار ظاهر جذاب تری دارند و ماندگاری بیشتری نشان می دهند در حالی که لیبل های بدون روکش ظاهری مات دارند و ماندگاری بالایی ندارند. البته هر دو نمونه بیشتر برای محصولات خشک استفاده می شود. پوشش سلفون برچسب را در برابر پارگی و آب مقاوم می کند و بنابراین نسبت به نوع بدون روکش برتری نسبی دارد.

چاپ برچسب مواد غذایی

لیبل ها با استفاده از چاپ افست چاپ می شوند و بنابراین می توان گفت که کیفیت چاپ خوبی دارند. از نظر چسبندگی به دو دسته کم چسب و چسب تقسیم می شوند. نوع چسب استفاده شده در این لیبل ها متفاوت است. اما معمولاً برای این منظور از اکریلیک و اکریلیک آبی استفاده می شود. نوع اکریلیک آبی برای استفاده در محیط های خشک بسیار مناسب است. این چسب ها به صورت دائمی، نیمه دائمی، جداشدنی استفاده می شوند، اما اگر برچسب برای مواد غذایی منجمد در نظر گرفته شده باشد، برای این منظور از چسب های انجمادی برای تحمل دمای پایین استفاده می شود. استفاده از لیبل کاغذی در بسته بندی، پوشاک، محصولات خانگی و … بسیار متداول است که می توان گفت در کنار صنایع غذایی، لیبل کاغذی بیشترین کاربرد را در صنعت بارکد دارد.

چاپ برچسب های مواد غذایی و برچسب های شفاف

از انواع دیگر برچسب های مواد غذایی می توان به نوع حمل یا همان شفاف اشاره کرد. اگر به دنبال برچسبی هستید که از هر دو طرف قابل مشاهده باشد، توصیه می کنیم از این نوع برچسب استفاده کنید. این محصول قابلیت چاپ بالایی دارد و به همین دلیل می توانید از طرح های مختلف استفاده کنید. بارزترین ویژگی آنها این است که مقاومت و استحکام بسیار خوبی در برابر آب، رطوبت و پارگی نشان می دهند. اگر از بسته بندی شیشه ای برای مواد غذایی استفاده می کنید، برچسب های شفاف می توانند گزینه خوبی در این زمینه باشند. البته این برچسب ها چسبندگی بالایی نیز دارند و به خوبی روی سطوحی مانند پلاستیک ثابت می شوند. استفاده از برچسب های شفاف علاوه بر صنایع غذایی در صنایع بهداشتی و آرایشی، مواد شوینده و …

 

چاپ برچسب مواد غذایی

لیبل حرارتی یکی دیگر از انواع رایج برچسب در صنایع غذایی است که شباهت زیادی به لیبل های کاغذی دارد. نوع ضد آب بیشتر از کاغذهای مقاوم در برابر حرارت استفاده می کند که در برابر رطوبت مقاومت نشان می دهند. استفاده از این برچسب برای مدت کوتاهی مقرون به صرفه خواهد بود اما در درازمدت به دلیل ماندگاری کم ممکن است انتخاب مناسبی نباشد. کاغذهای استفاده شده برای این لیبل حساس به حرارت بوده و با استفاده از این تابع فرآیند چاپ روی آنها انجام می شود. این برچسب ها در برابر نور آسیب پذیر هستند و نوشته های آنها را ناخوانا می کنند.

چاپ برچسب مواد غذایی اولین بار در زمان های قدیم چاپ شد. به نظر می رسد.