منو سایت

چاپ و کپی در یک کهن الگو

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چاپ و کپی در یک کهن الگو

استفاده از خدمات چاپ و کپی کاربرد گسترده و متنوعی دارد. از چاپ سوالات کنکور گرفته تا چاپ بروشور و کارت ویزیت و ابزار تبلیغاتی پیشرفته، اثر انگشت آنها را خواهید دید. چاپ روشی است که به وسیله آن می توان فایل های دیجیتالی حاوی متن یا تصویر را با استفاده از دستگاه ها و جوهرهای مخصوص به انواع مختلف کاغذ منتقل کرد. فایل های دیجیتال به روش های مختلفی چاپ می شوند. اما در فرآیند کپی فایل چاپی، نسخه های زیادی از دستگاه چاپ تولید می شود.
برای پرینت یا کپی یک فایل دیجیتالی می توانید از دو روش رنگی و سیاه و سفید استفاده کنید. در چاپ و کپی رنگی از چهار رنگ اصلی به نام CMYK استفاده می شود. این رنگ ها آبی (فیروزه ای)، قرمز (بنفش)، زرد (زرد)، سیاه (کلیدی) هستند.
تا زمانی که از روش چاپ و کپی سیاه و سفید استفاده می شود، فایل ها فقط به رنگ سیاه چاپ می شوند.

 

چاپ و کپی در یک کهن الگو

پرینت و کپی رنگی و نحوه سفارش

برای سفارش چاپ و کپی رنگی کافیست از خدمات چاپخانه های معتبر استفاده کنید. Archang این امکان را به صورت آنلاین برای شما فراهم کرد. این مجموعه آماده ارائه انواع خدمات چاپ و کپی با دستگاه های پیشرفته و به روز در سریع ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت می باشد.
برای این منظور می توانید فایل های دیجیتال خود را در دو سایز A3 و A4 سفارش دهید. کاغذ A4 یکی از پرکاربردترین انواع کاغذ در صنعت چاپ است. ابعاد این کاغذ 210 در 297 میلی متر است و برای چاپ بروشور، مجلات، تبلیغات، کاتالوگ، فرم ها، اسناد و … کاربرد دارد. ابعاد کاغذ A3 297 در 420 میلی متر است و در انواع خدمات چاپ مورد استفاده قرار می گیرد.
هنگام سفارش پرینت و کپی رنگی می توانید نوع کاغذ را با توجه به نیاز و طرح خود سفارش دهید. از انواع کاغذهای این حوزه می توان به موارد زیر اشاره کرد: کاغذ تحریر، کتان، پوستی، مقوا.
کاغذ تحریر یکی از پرکاربردترین کاغذها در چاپ و کپی است. این کاغذ دارای سطح بافتی است و قدرت جذب بسیار بالایی دارد، بنابراین ممکن است در فرآیند چاپ و کپی رنگ ها کمی کسل کننده به نظر برسند. این کاغذ را می توانید در دمای 80 و 100 گرم انتخاب کنید. گرما یکی از عوامل مهم در کیفیت کاغذ است. در واقع این اصطلاح به وزن و وزن کاغذ اشاره دارد. وقتی می گوییم ارزش حرارتی کاغذ 80 است یعنی یک متر مربع از این کاغذ 80 گرم جرم دارد.
استفاده از 100 گرم کاغذ تحریر برای چاپ و چاپ بروشور مناسب است. این نوع کاغذها انعطاف پذیری بسیار خوبی دارند.

 

چاپ و کپی در یک کهن الگو

چاپ و کپی با کاغذ گلاسه

استفاده از کاغذ گلاسه با حرارت های مختلف نیز ممکن است یکی از انتخاب های مناسب برای خدمات چاپ و کپی رنگی باشد. کاغذ گلاسه را می توان در دمای 150، 200 و 250 گرم سفارش داد.
کاغذ گلاسه در صنعت چاپ به کاغذ روکش دار گفته می شود. این کاغذها دارای سطحی صاف و یکدست و در عین حال کیفیت و ماندگاری بسیار بالایی دارند. هر چه ارزش حرارتی کاغذ گلاسه بیشتر باشد، کیفیت، خدمات چاپ و کپی رنگی بهتری دارد. از کاغذ گلاسه برای چاپ فایل های عکس، جلد مجلات و کارت ویزیت استفاده می شود. کاغذ گلاسه بر خلاف کاغذ تحریر، جذب بالایی ندارد و به همین دلیل چاپی براق و شفاف خواهید داشت.
استفاده از کاغذ کتان ممکن است گزینه دیگری برای استفاده از خدمات چاپ و کپی رنگی باشد. در این قسمت کاغذهای کتانی در مقادیر 100 و 300 گرم در اختیار شما قرار می گیرد. به کاغذ کتان کاغذ بافت دار نیز می گویند. از این کاغذ برای چاپ کارت ویزیت، کارت دعوت، کیت اداری، سربرگ و پاکت نامه استفاده می شود. این کاغذها به دلیل نوع بافتی که دارند بسیار محبوب هستند. از انواع کاغذ کتان می توان به سفارتخانه ها و لباس زیر آلمان اشاره کرد.
کاغذ مقوایی نیز می تواند یکی دیگر از انتخاب های شما در این زمینه باشد. از این کاغذها برای چاپ انواع کارت بازی، کارت پستال، کارت ویزیت و جلد کاتالوگ، پوشه، جلد بروشور، جا کتاب استفاده می شود. این کاغذ را می توانید در دمای 160 و 300 گرم انتخاب کنید. این کاغذها ماندگاری بسیار خوبی دارند و در عین حال بافتی نرم و انعطاف پذیر دارند.
شما می توانید سفارش چاپ و کپی رنگی را در دو طرف و یک طرف ثبت کنید.

 

چاپ و کپی در یک کهن الگو

یک تمبر و یک کپی سیاه سفارش دهید

برای سفارش چاپ و کپی سیاه و سفید در دوران باستان می توانید از انواع روش های کپی استفاده کنید: لیزر سیاه و سفید، سیاه و سفید رنگی و سیاه و سفید تصویر. استفاده از کپی های لیزری سیاه و سفید باعث می شود روند کپی سریعتر و بهتر انجام شود. در این روش تصاویر و اطلاعات گرافیکی با استفاده از نور و لیزر کپی می شود.
رنگ در کپی سیاه و سفید رنگ بیرونی به نوع کاغذ اشاره دارد که به آن کاغذ تحریر رنگی نیز می گویند. استفاده از کاغذهای رنگی با دمای 60 و 80 گرم در بازار بسیار رایج است. برای کپی کردن نسخه دوم و سوم از کاغذ رنگی با دمای پایین استفاده می شود.
کاغذهای رنگی همانطور که از نامشان پیداست در رنگ های مختلف موجود است. این کاغذها خیلی ضخیم نیستند و به آنها کاغذهای رنگی نازک نیز می گویند. از این کاغذها برای چاپ فاکتور یا بروشور استفاده می شود.
همچنین در این قسمت می توانید سفارشات خود را به صورت یک طرفه و دو طرفه در سایزهای A4 و A3 ثبت کنید.

چاپ و کپی در یک کهن الگو ابتدا به یک کهن الگو. به نظر می رسد.