منو سایت

چگونه مشتریان خود را وفادار کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه مشتریان خود را وفادار کنیم

اغلب به نظر می رسد که کسب و کارهای کوچک بیشتر بر جذب مشتریان جدید متمرکز هستند تا حفظ آنها. آیا می دانستید که حفظ مشتریان جدید آسان تر از جذب آنهاست؟ این به این معنی نیست که فقط به طور خودکار اتفاق می افتد. هر سازمانی باید روی این موضوع کار کند. مشتریان فعلی شما باید حس وفاداری خوبی به سازمان شما داشته باشند. آنها باید هر از گاهی به سازمان شما یادآوری شوند، درست مانند مشتریان جدیدی که در تلاش برای به دست آوردن آنها هستید. وقتی آنها اولین خرید را از سازمان شما انجام می دهند، باید آنها را تشویق به خرید دوم کنید و شما باید آنها را تشویق کنید که این کار را انجام دهند.

هنگامی که به یک پایگاه مشتری جدید می رسید، باید مشتریان خود را به مشتریان تکراری تبدیل کنید. یک مشتری وفادار بهترین مدافع شماست. این فرصت ارزشمند را از دست ندهید و روی برنامه وفاداری مشتری سرمایه گذاری کنید.

چرا باید برنامه وفاداری داشته باشیم؟

مدیریت ارتباط با مشتری یک مفهوم نسبتا ساده است. اگر به مشتریانی که محصولات شما را می خرند یا اغلب از خدمات شما استفاده می کنند، جایزه یا تخفیف ویژه بدهید، انگیزه ادامه کار را در آنها ایجاد می کنید و در نتیجه فروش خود را افزایش می دهید.

شرکت های بزرگ، به ویژه برندهای چند ملیتی، برنامه های وفاداری گسترده ای دارند. بسیاری از شرکت ها یک کارت اعتباری برای مشتریان خود تولید می کنند که به ازای هر خریدی که از محصول یا خدمات آنها انجام می دهید از مشتریان هزینه دریافت می کند. و این باعث می شود مشتریان به این تجارت بازپرداخت روی بیاورند.

در واقع، برنامه‌های وفاداری مشتری یکی از جنبه‌های اصلی مدیریت ارتباط با مشتری برای شرکت‌های بزرگ و چند ملیتی است، بنابراین شرکت‌ها و کسب‌وکارهای کوچک باید هر کدام را در مقایسه‌ای کوچک‌تر و محدودتر شروع کنند. این سیستم های جذب مشتری می توانند برای مثال با چاپ کارت ویزیت آسان جایی که درصد تخفیف بر اساس خرید مشتری، درصدی از تخفیف خرید بعدی است که روی آن برای مشتریان چاپ شده است.

چگونه مشتری وفادار می شود

چه گزینه های تبلیغاتی داریم؟

دو راه برای ایجاد برنامه وفاداری خودتان وجود دارد. می توانید یک برنامه وفاداری داخلی یا در قالب یک برنامه برون سپاری برای تبلیغ و جذب مشتری و ایجاد مشتری وفادار ایجاد و اجرا کنید.

یک برنامه وفاداری داخلی ایجاد کنید

یکی از راه‌های ایجاد یک برنامه وفاداری داخلی، مقایسه نظرات مشتریان خوب و وفادار خود است که می‌توانید موجودی یا کالا را بر اساس سلیقه تعدادی از مشتریان وفادار خود تحویل دهید.

راه دیگری که می توانید مشتریان را جذب کنید، ایجاد یک سیستم رتبه بندی بر اساس خرید مشتری است. یعنی به میزان خریدی که روی خدمات یا کالای شما انجام می دهند به آنها امتیاز می دهید این امتیاز می تواند به صورت استرداد بخشی از قیمت خریداری شده و یا به صورت نرخ تخفیف برای خریدهای بعدی باشد.

از یک برنامه وفاداری شخص ثالث استفاده کنید

البته پیشرفت های تکنولوژیکی به ما این امکان را داده است که از طریق جستجوی اینترنتی برنامه وفاداری داشته باشیم. چندین برنامه وفاداری آنلاین وجود دارد که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند که متناسب با کسب و کار شما هستند. کافی است هر شرکتی این سری از برنامه های وفاداری را بر اساس خدماتی که ارائه می دهد راه اندازی کند. برخی از افراد فکر می کنند که این برنامه ها را باید با قیمت بسیار عالی انجام داد، شاید با نصب یکی تصویر یا پخش شود تراکت ارزان یا یکی بروشور وجود تمام عناصر برنامه وفاداری شما در آن، کفایت تبلیغات برنامه های وفاداری شما را کاهش می دهد.

با اشباع شدن بسیاری از صنایع، کسب مشتریان جدید برای مشاغل کوچک دشوار است. ممکن است زمان آن رسیده باشد که تلاش بیشتری انجام دهید و زمان بیشتری را صرف ایجاد وفاداری به مشتریان فعلی خود کنید. امیدوارم مقاله چگونه مشتریان خود را وفادار کنیم برای شما مفید و ارزشمند بود چاپ نفیس بتواند این را به شما بگوید چگونه مشتریان خود را وفادار کنیم کمک کرده اند.

نوشته شده چگونه مشتریان خود را برای اولین بار در چاپ نفیس وفادار کنیم. به نظر می رسد.