منو سایت

کاغذ NCR چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کاغذ NCR چیست؟

.element-bottomshadow.imageframe-3: قبل، .element-bottomshadow.imageframe-3: بعد از ما -webkit-box-shadow: 0 17px 10px rgba (0,0,0,0.4); box-shadow: 0 17px 10px rgba (0,0,0,0.4)؛}کاغذ NCR چیست؟

کاغذ NCR چیست؟

شاید بسیاری از دوستان این سوال را داشته باشند که کاغذ NCR چه نوع کاغذی است. NCR به معنای صندوق ملی است. کاغذ NCR به عنوان نوعی کاغذ خودکپی نیز شناخته می شود.

برای بسیاری از شرکت‌ها، کپی کردن و داشتن نسخه دوم فاکتور یک بخش حیاتی از عملیات است. اگرچه بیشتر این کارها را می توان با کمک رایانه انجام داد، اما نیاز به اسناد چاپی هنوز بسیار واقعی است. اینجاست که استفاده از کاغذ NCR و اهمیت این کاغذ مشخص می شود.

در این مقاله مقاله NCR چیست، سعی کرده ایم توضیحات بسیار مهم و کاربردی در مورد این مقاله به شما ارائه دهیم و امیدواریم این مقاله مقاله NCR چیست برای شما مفید و کاربردی باشد.

در گذشته ای نه چندان دور، موارد تکراری با بازنویسی انواع مختلف، به صورت دستی یا با چاپ مجدد چاپگرها یا با استفاده از کربن بین اسناد ایجاد می شد. NCR یا اشکال بدون کربن این روند را متحول کرده است. در حال حاضر تهیه فاکتورها و دادن رسید در برگه دوم به صورت فاکتور فوری و بدون سردرگمی آسانتر است. و همین نسخه بدون هیچ دخالتی اتفاق می افتد.

در مجموعه چاپ متین تعداد زیادی سفارش برای چاپ بدون کربن یا به اصطلاح چاپ فاکتور بدون کربن دریافت می کنیم. در این سال ها بسیاری از شرکت ها و هلدینگ های بزرگ فاکتورهای خود را بدون کربن در اختیار ما قرار می دهند و ما این خدمات را به آنها ارائه می دهیم و بهتر است شما در هنگام تهیه فاکتور از قابلیت های کاغذ NCR استفاده کنید.

در مورد کاغذهای بدون کپی (NCR) که به کاغذ خودکپی معروف است، باید توجه داشت که این کاغذها دارای زمان مصرف بوده و پس از تاریخ مصرف حساسیت خود را از دست می دهند. از آنجایی که لایه واکنش زیر کاغذهای بدون کپی پس از مدتی به دلیل افزایش سن و طولانی شدن خواص خود را از دست می دهد و در نتیجه کارایی اولیه خود را از دست می دهد.

همه چیز در مورد کاغذ NCR

کاغذ NCR چگونه کار می کند

ورق های بدون کربن در ابتدا با کپسول های میکروسکوپی آغشته می شوند که ترکیب آنها باعث می شود نوشته خود را با فشار دادن کاغذ بالایی به صفحه پایینی منتقل کنید.

زمانی که فردی می نویسد، در نقطه تماس خودکار با کاغذ، بر اثر فشاری که قلم روی کاغذ ایجاد می کند، میکروکپسول ها می شکند و به رنگ کاغذ زیرین ظاهر می شوند. از آنجایی که کپسول ها بسیار کوچک هستند، نسخه بعدی چاپ بسیار دقیقی مشابه نسخه اصلی ایجاد می کند، به همین دلیل است که کاغذ بدون کربن را “کاغذ خودکپی” نیز می نامند.

کاغذ فله کربنی اولین بار توسط NCR تولید و در سال 1953 به ثبت رسید و پس از این همه سال با پیشرفت تکنولوژی و تجهیزات این نوع کاغذ توسعه یافت و پیشرفت های زیادی در این زمینه حاصل شد.

مزایای کاغذ NCR

این نوع کاغذ مزایای زیادی دارد که مهمترین این مزایا نداشتن کربن است که برای داشتن کربن لازم نیست. این نوع کاغذ در بسیاری از سازمان ها به خصوص در بانک ها مورد استفاده قرار می گیرد زیرا به دلیل سرعت و سهولت استفاده از این سبک کاغذ بسیار مفید و موثر است.

کاغذهای بدون کاغذ علاوه بر کیفیت و خلوص بالا، ضرر کمتری برای محیط زیست دارند. در واقع این نوع کاغذ هر نوع نوشته ای را بدون ابزار و وسایل خاص روی یک برگه دیگر کپی می کند.

یکی دیگر از کارکردهای این نوع کاغذ تمیز نگه داشتن دست ها هنگام کار با این کاغذ است به گونه ای که جوهر آن به هیچ عنوان به دست منتقل نشود. در ضمن استفاده از آن هیچ گونه ضایعاتی ایجاد نمی کند.

معایب کاغذ NCR

کاغذ NCR یک ایراد نسبتا عمده دارد و آن این است که این کاغذها به دلیل حرارت کم بسیار نازک هستند و در نتیجه زود پاره می شوند و آسیب می بینند. نوع ضخیم آن که معمولا ایرانی است دیرتر پاره می شود اما نسبت به نمونه اندونزیایی کیفیت پایین تری دارد.

یکی دیگر از معایبی که می توان برای این مدل کاغذ در مورد سه ورقه برشمرد این است که برای انتقال به ورق سوم باید فشار زیادی به کاغذ وارد کنید البته بستگی به نوع کاغذ هم دارد. .

اگر محصول را می فروشید و فرض می شود عامل خود را به مشتری بیمه کنید بهتر است این نوع کاغذ را در پاکت زیبا و شکیل قرار دهید زیرا به دلیل نازک بودن این کاغذ این مشکل برطرف شده و از آسیب دیدن آن جلوگیری می شود.

امیدوارم از خواندن این مقاله مقاله NCR چیست که توسط متین پرینت ارائه شده است لذت برده باشید و از این مقاله NCR paper چیست نهایت استفاده را برده باشید و امیدواریم در مقالات بعدی در مورد سایر مقالات به شما بگوییم.

نوشتن روی کاغذ NCR چیست؟ به نظر می رسد.