منو سایت

7 بزرگترین روند برندسازی برای سال 2023

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
7 بزرگترین روند برندسازی برای سال 2023

روندهای برندسازی در سال 2023 بازتابی از نحوه واکنش ما به زمان فعلی را ارائه می دهد. پس از چند سال دیوانه وار و نارضایتی فزاینده از اقدامات و – گاهی حتی شدیدتر – عدم اقدام برندها، مردم فریاد صحت، شفافیت و صداقت برندهایی که با آنها در تعامل هستند، می پردازند.

از یافتن شادی، آسایش و گریز در دوره‌های گذشته تا ارتباط از طریق ارزش‌ها، خنده و تعاملات انسانی، این روندها نشان می‌دهد که برندها در تلاش هستند تا نیازهای مردم را برآورده کنند و تجربیات معناداری را ارائه دهند. و در حالی که چیزهای زیادی وجود دارد که می تواند بر روند برندسازی تأثیر بگذارد، یک چیز مطمئن این است که آینده نشان می دهد که چگونه برند شما ارزش های خود را حفظ می کند.

7 ترند بزرگ برندسازی در سال 2023:

  1. در آغوش گرفتن یک دوران
  2. برندسازی بیش از حد تحریک شده
  3. انجام کارهای بیشتر با کمتر
  4. حروف را با نمادها جایگزین کنید
  5. اولین برندسازی در ماموریت
  6. انسانی کردن شخصیت برند با طلسم
  7. استفاده از طنز و طنز

1. یک دوران را در آغوش بگیرید

در آغوش گرفتن یک دوره در مورد ایجاد یک برند است که کسی را به زمان دیگری در تاریخ می برد. این می تواند به اندازه دهه 2000 جدید و به اندازه زرق و برق دهه 1920 دور باشد.

بسته بندی الهام گرفته شده از وینتاژ در صورتی و قرمز با زنی که عینک آفتابی دارد
طراحی قوطی کبریت صورتی با الهام از دهه 1950

زمانی که چشم‌اندازهای اجتماعی، اقتصادی و سیاسی امروز بیش از حد آشفته و طاقت‌فرسا می‌شوند، ایجاد چشم‌اندازی با محوریت زمان دیگری می‌تواند راه فراری برای مردم باشد. راهی برای کاوش در فضاهای جدید، احیای روزهای شکوه، یا دیدن زمان دیگری با عینک های رز رنگ ارائه می دهد.

این روند با استفاده از تأثیرات گذشته که قبلاً آنها را درک کرده اند، مانند استفاده از فونت پررنگ و منحنی دهه 70 یا یک طرح رنگی شاد از دهه 90، یک ارتباط فوری با کاربران ایجاد می کند. و در دنیایی که مردم و ملت‌ها به طور فزاینده‌ای از هم جدا شده‌اند، آیا جای تعجب است که بتوانیم آرامش را در سادگی و آشنایی دوران‌های گذشته جستجو کنیم؟

طراحی برچسب شیر با الهام از دهه 1900
یک برند ست مخملی با الهام از دهه 70

روندهای برندسازی 2023: طراحی وب سایت در طرح رنگی دهه 90
طراحی وب سایت با الهام از یک طرح رنگی دهه 90. توسط دیلیانا اچ.

2. نام تجاری بیش از حد تحریک شده

نام تجاری بیش از حد تحریک شده از تصاویر بصری و رنگ های چشم نواز برای جلب توجه و جذب حواس استفاده می کند. این گرایش اغلب از رنگ‌های روشن، فونت‌های پررنگ و تحریف‌شده و نمادها یا آرم‌های ظاهری استفاده می‌کند. از نظر بصری، این برندها به نظر می رسد که از طریق استفاده از الگوها، تصاویر پراکنده و حداکثر استفاده از فضا کارهای زیادی انجام می دهند.

طرح های جسورانه نوار سلامتی
توسط Goopanic

این برندها علاوه بر جلب توجه شما، با انرژی بازیگوش و رنگ‌های قوی در طرح‌ها احساس خوشحالی را در مخاطب ایجاد می‌کنند. این یک تجربه به یاد ماندنی و مثبت را ارائه می دهد که رهایی از چرخه اخبار تیره و تار جنگ، قحطی و بحران اقتصادی فراهم می کند.

بسته بندی روشن برای یک نوشیدنی در بطری
بسته بندی کیت بالم لب پاستلی
بسیاری از متن در جهت های مختلف برای بطری آبجو
فونت های بزرگ با هم همپوشانی برای نام تجاری

3. با کمتر کار بیشتری انجام دهید

در اصل، انجام کارهای بیشتر با کمتر به معنای دستیابی به تأثیر بیشتر با عناصر کمتر است. در مورد طراحی مینیمالیستی نیست که از رنگ های بژ، سفید و خنثی با فضای خالی زیاد استفاده می کند. در عوض، این روند از کمترین عناصری که یک برند برای به ارمغان آوردن حداکثر بیان و شخصیت نیاز دارد استفاده می کند.

حداقل طراحی بسته بندی برای یک برند صابون
طراحی بسته بندی مینیمالیستی با دست، ستاره و لوگوی برند

از نظر ظاهری، این برندها از یک یا دو رنگ با فونت های بزرگ و واضح استفاده می کنند. آنها فقط از آنچه لازم است برای انتقال واضح پیام، لحن و شخصیت استفاده می کنند. این روند برندسازی با این تصور عمومی سازگار است که وقتی همه می‌توانیم با خیلی کمتر از پس آن برآییم، چیزهای زیادی داریم. و در پاسخ به این همه افراط، برندها با انجام کارهای بیشتر با کمتر به عقب رانده می شوند.

بسته بندی مواد غذایی سالم با نماد تربچه به جای O
برچسب بطری های شراب با مارک ساده شاخ شیطان

طراحی بسته بندی مواد غذایی تنها با دو رنگ و اشکال ساده
توسط Au Chon Hin از طریق Behance

4. حروف را با نمادها جایگزین کنید

زمانی که لوگو و نام برند شما فقط متن است، جایگزین کردن علامت با نماد یا تصویر می‌تواند راهی سرگرم‌کننده برای تزریق شخصیت و سبک به برند شما باشد. پس از همه، این اولین چیزی است که مردم می بینند که واقعاً برند شما را به عنوان یک کل جذب می کند – لحن، سبک، ظاهر و محصول.

برندینگ بسته Corndog با کورن داگ به جای Os
7 بزرگترین روند برندسازی برای سال 2023

این سبک نام تجاری نامتعارف اشاره ای منحصر به فرد به شرکت شما می کند و به برند شما کمک می کند که برجسته شود. و نماد اضافه شده یک نشانه بصری است که به افراد امکان می دهد به سرعت چیزی در مورد برند یاد بگیرند. در دنیایی که دامنه توجه ما کوتاهتر است، هر چه یک برند سریعتر بتواند توجه و درک ما را جلب کند، بهتر است.

نشان‌واره چوب گچی Side Walk برای Ls]
لوگوی برند Heth Bar برای Oدر جایی که معمولاً استفاده از نمادها یا تصاویر در یک تایپ فیس مورد توجه قرار نمی گیرد، در اینجا به طرز ماهرانه و واضحی از آن استفاده شده و به بخشی جدایی ناپذیر تبدیل شده است که به یکسان شدن همه حروف کمک می کند.
– جاستین حمرا، مدیر هنری در 99designs by Vista

شش کارت ویزیت که هر کدام رنگ متفاوتی دارند و هر کدام جایگزین یک کاراکتر متفاوت برای
توسط Dash O’Brien-Georgeson از طریق Behance

5. نام تجاری در ماموریت حرف اول را می زند

اکنون اکثر برندها می‌دانند که این کافی نیست که بگویند به دلایل اجتماعی اهمیت می‌دهند. آنها باید این را با تأثیرگذاری ثابت کنند. دیگر نیازی به چنین تظاهرات آشکاری نیست. این احساسی است که سال گذشته شاهد آن بودیم زیرا مارک های اکو ظاهر “اکو” را کنار گذاشتند و در عوض بسیاری از آنها نام تجاری خود را به روش های دیگری تعریف کردند، در حالی که همچنان به ارزش های خود پایبند بودند. در سال 2023، ما انتظار داریم که این امر ادامه یابد و به برندسازی با هدف اصلی تبدیل شود.

نام تجاری برای یک شرکت آب ضد پلاستیک
7 بزرگترین روند برندسازی برای سال 2023

ما می بینیم که برندها از ایده های محدودی در مورد اینکه یک برند ماموریت اول باید چگونه باشد رها می شوند و این ماموریت را به عنوان بخشی از برند می پذیرند. مردم دیگر نمی خواهند ببینند برندها وقتی محبوب می شوند به علل اجتماعی واکنش نشان می دهند. آنها می خواهند این ارزش ها را در سراسر برند مشاهده کنند.

این در مورد گنجاندن ماموریت و ارزش های خود در هویت برند شما و ایجاد اقدامات معنادار در اطراف آن است. فقط نگویید که کسب و کار شما به محیط زیست اهمیت می دهد، ابتکارات بازیافت و فروش مجدد ایجاد کنید. و سپس آن را در هر عنصر از برند و داستان برند خود ببافید. مردم از کسب و کار که به اندازه کافی برای افراد نیازمند و برای کره زمین انجام نمی دهند خسته شده اند. اکنون انتظار می رود که مشاغل ارائه دهند.

لوگوی mochinut
7 بزرگترین روند برندسازی برای سال 2023

6. انسانی کردن شخصیت برند با طلسم

در سال 2023، شاهد افزایش طلسم های برندهای قوی هستیم که در جلو و مرکز برندسازی قرار می گیرند. این طلسم ها به جای اینکه فقط یک طراحی لوگوی زیبا باشند، دارای شخصیتی قوی هستند که از ویژگی های انسانی استفاده می کند.

این پست اینستاگرام را ببینید

پستی که توسط Hootsuite به اشتراک گذاشته شده است 🦉 (@hootsuite)

لوگوی کافه با طلسم تخم مرغ آب پز
روند طراحی بسته بندی 2023 مثال: روغن زیتون Graza

مردم عاشق ارتباط هستند، به خصوص در چشم انداز اجتماعی پراکنده امروزی. از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی که دائماً برای جلب توجه ما تا واقعیت خشن و تأثیر رکود اقتصادی رقابت می‌کنند، مردم به دنبال مارک‌هایی هستند که صداقت و اصالت بیشتری را به ارمغان می‌آورند. آوردن شخصیت مضاعف به برندتان از طریق یک طلسم، لایه جدیدی از شخصیت و گرما را اضافه می کند، چیزی ملموس برای مخاطبان برای ارتباط و ارتباط.

بسیاری از حالات چهره طلسم Duolingo
طیف گسترده ای از حالات چهره از طلسم Duolingo، Duo via The Drum

7. استفاده از طنز و طنز

این روزها همه ما می توانیم بخندیم. و واقعاً نیازی به جدی گرفتن برندها نیست. آنها ممکن است متوجه شوند که مخاطبان وقتی از کمی طنز برای از بین بردن تنش استفاده می کنند، استقبال بیشتری می کنند.

تبلیغ اسموتی بی گناه
اسموتی های Innocent همیشه به دلیل نام تجاری پر زرق و برق خود از طریق نوشیدنی های Innocent شناخته شده اند

مردم بیش از هر زمان دیگری می خواهند که برندها با آنها مرتبط شود. آن‌ها می‌خواهند بدانند که برندها در همان دنیایی زندگی می‌کنند که آن‌ها زندگی می‌کنند و از همان چیزها می‌گذرند – تغییرات آب و هوایی، بحران‌های بهداشت عمومی، سیستم‌های اجتماعی پراکنده و همه چیز. و استفاده از طنز و طنز راهی برای ایجاد این رابطه و عبور ما از دوران سخت است.

خنده به دلایلی بهترین دارو است، به ما احساس خوبی می دهد، استرس را از بین می برد و تجربه ای فراموش نشدنی را ایجاد می کند.

@duolingo آیا من چهره جدید balenciaga هستم؟ #duolingo #dulapeep #balenciaga #fashion ♬ ویروسی است هاهاهاهاهاهاهاهاهاهاهاهاالیبرا 🇰🇿

Duolingo از طنز برای مسخره کردن خود و یادآوری های اعلان Duolingo استفاده می کند

آیا برای ترندهای برتر برندسازی 2023 آماده هستید؟

روندهای برندسازی برای سال 2023 منعکس کننده خواسته ها و نیازهای مردم در زمان های نامطمئن و دشوار است. نام تجاری بسیار تحریک شده، تاثیرگذار و سرگرم کننده راه هایی را برای تعامل با تصاویر قوی ارائه می دهد. و برندسازی ماموریت اول، انسانی کردن شخصیت برند و شوخ طبعی راه هایی را برای ایجاد ارتباطات ارائه می دهد.

توجه به روندهای برندسازی در سال 2023 بسیار مهم است زیرا به ما می گویند مردم به دنبال چه چیزی هستند و چگونه برندها می توانند به آنها دست یابند. امسال، نکته کلیدی برای یادگیری این است که مردم به دنبال برندهای مرتبطی هستند که با مخاطبان خود به روشی غیرقابل انکار معتبر ارتباط برقرار کنند. زمانی که برندها به خوبی انجام شوند، می‌توانند تجربه‌ای خارق‌العاده مملو از شادی، خنده و ارتباط ارائه دهند که به زودی فراموش نخواهد شد.

آیا می خواهید هویت برند خود را تازه کنید؟

طراحان ما می توانند به شما در ایجاد تقریباً هر چیزی کمک کنند.


یک طرح دریافت کنید

پست 7 بزرگترین روند برندسازی برای سال 2023 اولین بار در 99designs ظاهر شد.