8 ترند رنگی درخشان برای سال 2023

8 ترند رنگی درخشان برای سال 2023

روند رنگ ها به شدت تحت تاثیر وضعیت فعلی جهان است. بنابراین در زمان افزایش تورم، جنگ های جهانی و بحران آب و هوا، تعجب آور نیست که ما شاهد اشتیاق جمعی برای فرار و خشم از طریق رنگ باشیم.

امسال، انتظار دارید که بین پالت های رنگی نوستالژیک و آرامش بخش و طرح های رنگی تیره و دیستوپیایی، شکاف قوی مشاهده کنید. پالت‌های رنگی آرام‌بخش و مثبت به ما فراری بسیار مورد نیاز از واقعیت و خوش‌بینی را می‌دهند، در حالی که رنگ‌های تیره‌تر دیستوپیایی، چشم‌انداز سخت سیاسی و اقتصادی کنونی را رو به رو می‌کنند.

روند رنگ ها برای سال 2023 همه چیز در مورد نور و سایه است و به ما این فرصت را می دهد تا خود را در انتهای طیف نشان دهیم. بنابراین، چه در اردوگاه خوش‌بینانه باشید و چه در مکتب فکری بدبینانه (یا به جرات می‌توانیم بگوییم واقع‌گرا)، ترندهای رنگی امسال شما را پوشش داده‌اند.

در اینجا 8 ترند برتر رنگ برای سال 2023 آمده است:

  1. طرح رنگ دهه 70
  2. سایه های اسیدی
  3. کروم نقره ای
  4. رنگ های وجد
  5. کیچ هزار ساله
  6. مدیترانه گرم
  7. زنگ های تاریک علمی تخیلی
  8. رنگ های خاکی غیراشباع

1. طرح رنگ دهه 70

طراحان برای الهام گرفتن از رنگ‌های قهوه‌ای خاکی، سبز آووکادو، زرد خردلی و طلایی به پالت رنگ‌های آرام و خنک دهه 70 نگاه می‌کنند. به غروب های مه آلود کالیفرنیا، پیتزای شیرین بیان پل توماس اندرسون و کمد لباس های فلیت وود مک فکر کنید.


علاوه بر ایجاد حس نوستالژی شادمانه برای یک زمان ساده تر، ته رنگ خاکی آن با ایجاد حس راحتی، آشنایی و نزدیک شدن به ما کمک می کند، چند چیز که همه ما در این زمان های نامشخص به آن نیاز داریم.
زمان استراحت. زیبایی شناسی دهه 1970 منعکس کننده تمایل ما به رنگ های آرام، سرد و زمان ساده تر بود، که باعث شد تا مردم بدانند محصولی که به آن نگاه می کنند قابل دسترس و آشنا است.
– جاستین حمرا، مدیر هنری در 99designs by Vista


از طریق shawnscott.studio

2. سایه های اسیدی

یک طرح رنگ اسیدی فقط رنگ‌های روشن و تند نیست، بلکه در مورد رنگ‌هایی است که به چشم‌های شما آسیب می‌زند (البته از نظر زیبایی‌شناختی زیباتر). این روند ریشه در علم الهام گرفته از آزمایش اسید دارد. هر چه ماده اسیدی تر باشد، رنگ روشن تر است.


این رنگ‌های جذاب و خیره‌کننده بر خلاف زیبایی‌شناسی ملایم روند رنگی دهه ۷۰، توجه شما را جلب می‌کند. اگر در توصیف شما متمایز بودن از میان جمعیت است، قطعاً یک پالت رنگ اسیدی پاسخ شماست.
من عاشق این هستم که چگونه این روند رنگ در تضاد کامل با طرح‌های رنگی ملایم‌تر مبتنی بر تن خاکی است که در سال‌های اخیر به دیدن آن عادت کرده‌ایم. این صداهای فوق العاده غنی چشم نواز و سرگرم کننده هستند.
– الی برادی، مدیر خلاق ویستا

توسط جردن هیوز از طریق دریبل

3. کروم نقره ای

مشابه روند طراحی گرافیک اسیدی، روند رنگ نقره ای کروم کاملاً با حالت تاریک و اضطراب تاریک مطابقت دارد.


این روند تماماً در مورد واژگونی وضعیت موجود با ظاهر فلز مذاب و تابیده است. رنگ نقره ای می تواند از رنگ تیره یا کسل کننده تا فلز نقره ای براق متفاوت باشد. این گرایش رنگ با سبک‌های همسایه مانند گرافیک اسیدی و ضد طراحی مطابقت دارد، زیرا کمتر به زیبایی به خاطر زیبایی می‌پردازد و بیشتر در مورد تحریک بیان ضد استقرار و عقب‌نشینی از هنجارها است.
4. رنگ های خلسه

غرق شدن در چشم انداز اقتصادی و سیاسی امروز بسیار آسان است و فقط باید اخبار را بخوانید تا احساس ناامیدی فوری کنید. بنابراین مهم است، در حالی که فعالانه برای دنیایی بهتر مبارزه می کنیم، کمی نور به سایه تزریق کنیم. این رنگ‌های هیجان‌انگیز این کار را با رنگ‌های پر جنب و جوش و بسیار اشباع‌شده‌شان انجام می‌دهند.


رنگ‌های هیجان‌انگیز روشن و جسورانه هستند که حسی مطمئن و بی‌باک ایجاد می‌کنند که توجه شما را جلب می‌کند. از آنجایی که این رنگ ها شادی آور و شاد هستند، انرژی جوانی و بازیگوشی نیز از خود تراوش می کنند. در تمام مهلکه و تاریکی جهان، این رنگ ها می شکند و در حالی که به جلو نگاه می کنیم، بارقه ای از امید را به ما می بخشند.
با توجه بصری ما ارزشمندتر از همیشه، جسارت، روشنایی و وجد ما را تحت تأثیر قرار می دهد.
– جاستین حمرا، مدیر هنری در 99designs by Vista

توسط gianni88

5. کیچ هزاره

روند رنگ‌های هزاره کیچ از اواخر دهه 1990 تا اواسط دهه 2000 الهام می‌گیرد، زمانی که برندها زیبایی‌های آراسته و بازیگوش را در رنگ‌های شاد مانند آبی، صورتی، زرد و سبز برای دختران نوجوان به بازار عرضه کردند.


برای برخی، این رنگ‌ها ما را به یاد زمان ساده‌تری می‌اندازند، زمانی که چندان به اینترنت وابسته نبودیم، خاطره‌ای دوست داشتنی از دوران کودکی یا ارتباط با چیزی آشنا. و برای دیگران، نماد خوش بینی و امید به آینده است، زیرا نسل های جوان از طریق رنگ های روشن و انرژی بخش قدرت می یابند.
رنگ ها روشن هستند اما در عین حال بسیار پویا هستند. استفاده از رنگ های همسو با این روند نوعی بی خیالی و جوان گرایی را منتقل می کند که امروزه نیز بسیاری از مخاطبان آرزوی آن را دارند.
– آنا جولی، رهبر طراحی بازاریابی در VistaCreate

توسط دیلیانا اچ

6. مدیترانه گرم

زیبایی پالت رنگی گرم مدیترانه ای این است که میل به فرار از واقعیت و سفر به دنیای پسا کووید را در خود دارد. رنگ‌های خاکستری قرمز، صورتی و خاکستری به آن جزیره در فهرست سطل تعطیلات شما و استودیوی زیبای سرامیک در مایورکا که می‌خواستید از آن دیدن کنید چشمک می‌زند.


رنگ های ملایم و ملایم ترند رنگ مدیترانه ای به شما احساس آرامش و آرامش می دهد، گویی در حال لذت بردن از تعطیلات در جایی گرم هستید.
رنگ های گرم مدیترانه ای در کنار هم قرار گرفتن مستقیم با برخی از ترندهای رنگی امسال است، اما این چیزی است که این روند را بسیار جذاب می کند. رنگ‌های آرام‌بخش و آرام، آرامشی را تقویت می‌کنند که در زمانی که همه به دنبال رنگ‌های تند برای برجسته‌تر شدن هستند، مورد نیاز است.
– آنا جولی، رهبر طراحی بازاریابی در VistaCreate

توسط goopanic

7. آهنگ های علمی تخیلی تیره

لحن‌های علمی تخیلی تاریک چیزی بسیار جدی‌تر و تقریباً شوم به ما ارائه می‌دهند. ماهیت روند رنگ‌های علمی-تخیلی تیره این است که آینه‌ای به سمت تاریک‌تر دنیای امروزی است، دنیایی که توسط پیشرفت‌های فناوری که به‌نظر می‌رسد ما را به دام می‌اندازند نه اینکه ما را آزاد کنند، مصرف می‌شود. این روند رنگ تیره نشان دهنده زمان های تیره تر است.

توسط OrangeCrush

این رنگ های علمی تخیلی به ما یک پالت جسورانه و چشمگیر می دهد که بیننده را به دنیای دیگری می کشاند. در حالی که بیشتر رنگ‌ها سایه‌های تیره‌تری مانند قهوه‌ای تیره، آبی و خاکستری هستند، استفاده از رنگ‌های روشن‌تر مانند آبی، زرد یا قرمز می‌تواند تضاد چشمگیری را به تاریکی اضافه کند. به طور کلی، این روند رنگی حالتی تیره دارد که به ما امکان می دهد در آن دوران تیره تر فکر کنیم و به غوغای انقلاب و احساسات ضد نظام فکر کنیم.


از میلا.

8. رنگ های خاکی غیر اشباع

رنگ های زمینی کم رنگ از طبیعت و طبیعت الهام می گیرند. به رنگ های قهوه ای خاکی، سبز روشن، زرد ملایم و آبی ملایم فکر کنید که در برابر رنگ های کاغذی هماهنگ و ملایم مایل به سفید قرار دارند.


این پالت رنگی خاص انرژی ملایم و آرامش بخشی را به ما می دهد که به ما کمک می کند تا از هرج و مرج و مشغله های زندگی روزمره انرژی بگیریم. از نظر بصری، این رنگ ها روی چشم ما ملایم هستند. و به ما یادآوری می کنند که لحظه ای از سرعت خود کم کنیم. این رنگ ها برای طراحی بسته بندی پایدار و برندسازی محصولات کودک عالی عمل می کنند.
به عنوان یک عاشق طبیعت، منطقه راحتی من همیشه با رنگ های زمینی مطابقت دارد. آنها یک وقفه بصری خوب را از هر چیزی که سعی می کند توجه ما را جلب کند ارائه می دهد و می تواند به ما یادآوری کند که لحظه ای از سرعت خود کم کنیم و استراحت کنیم.
– الی برادی، مدیر خلاق ویستا

توسط ایوان مساروس از طریق dribbble.com

خود را با بهترین ترندهای رنگی سال 2023 بیان کنید

روند رنگ ها در سال 2023 همه در مورد یافتن نور و سایه در دنیای امروز است، خواه استفاده از طرح های رنگی از زمان دیگری برای فرار، در آغوش گرفتن رنگ های روشن برای چشم انداز مثبت، یا فرو رفتن در رنگ های تیره به عنوان بازتابی از زمان های تاریک. همانطور که خود را با لباسی که انتخاب می کنید ابراز می کنید، این روند رنگ ها به شما فضایی برای ابراز وجود می دهد.

از طریق بیان در رنگ ما می توانیم تسکین یا راهی برای حرکت در هرج و مرج زندگی پیدا کنیم. در حالی که رنگ ها به تنهایی نمی توانند همه مشکلات جهان را حل کنند، آنها ما را به فکر کردن دعوت می کنند و در حالی که به جلو نگاه می کنیم، بارقه ای از امید را به ما می دهند.

به رنگی در زندگی خود نیاز دارید؟

به طراحان ما اجازه دهید تا رنگ‌هایی را در طرحی منحصر به فرد برای شما اضافه کنند.


یک طرح دریافت کنید

پست 8 ترند رنگ درخشان برای سال 2023 اولین بار در 99طراحی ظاهر شد.