ایده های خلاقانه برای استفاده از مواد بازیافتی در برند شما

ایده های خلاقانه برای استفاده از مواد بازیافتی در برند شما

بازیافت چیز جدیدی نیست. اما از آنجایی که پایداری به طور فزاینده‌ای ارزشمند است، طراحان و تولیدکنندگان از مواد بازیافتی به روش‌های جدیدتر و مبتکرانه‌تری استفاده می‌کنند. در زیر، حلقه های ساخته شده از ذرات مه دود، مدفوع ساخته شده از ماسک های جراحی و کتاب های ساخته شده از جلبک را بررسی می کنیم.

اما برای استفاده موثر از مواد بازیافتی، نباید محصولات شما عجیب و غریب باشند. اگر این کار را به درستی انجام دهید، این طرح‌ها می‌توانند داستان‌هایی خلق کنند، مشتریان را جذب کنند و به نجات سیاره کمک کنند. در اینجا برخی از بهترین کاربردها برای مواد بازیافتی آورده شده است.

این کیسه پوست میوه را می توان در آب برای بارور کردن گیاهان از طریق Dezeen حل کرد

چرا مواد بازیافتی محبوب تر از همیشه هستند؟

فکر کردن به بازیافت به عنوان یک روند مدرن آسان است. با این حال گفته می شود که کلوسوس رودز، یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان، برای ضایعات بازیافت شده است و شواهدی از بازیافت کاغذ در ژاپن در قرن نهم وجود دارد. در جنگ جهانی دوم، قلع، لاستیک و کاغذ در مقیاس وسیع برای کمک به جنگ در کشورهایی از جمله ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا بازیافت می‌شدند.

میل به حفظ دنیای ما بخش بزرگی از ظهور مواد بازیافتی توسط دوشان کلپیچ است

اما امروزه شتاب فزاینده ای در مورد بازیافت وجود دارد. مصرف انبوه و افزایش جمعیت، منابع طبیعی را کاهش داده و به تغییرات اقلیمی و ایجاد کوه های فزاینده دفن زباله کمک کرده است. ما سالانه بیش از 2 میلیارد تن زباله جامد تولید می کنیم، رقمی که انتظار می رود تا سال 2050 تقریباً دو برابر شود، مگر اینکه کاری برای آن انجام دهیم.

طراحی وب برای یک برند اکو، توسط آدام موفلیحون.آیا جای تعجب است که مردم بیش از هر زمان دیگری به مواد بازیافتی علاقه دارند؟ یک مطالعه جهانی نشان داد که تقریبا نیمی از کاربران در 12 ماه گذشته برای محصولاتی که دارای برچسب پایدار یا مسئولیت اجتماعی هستند، حق بیمه پرداخت کرده اند (به طور متوسط ​​59٪ بیشتر) و بیش از نیمی از آنها گفته اند که پایداری برای آنها در حال حاضر از سال گذشته مهم تر است.

مواد بازیافتی: اصول اولیه مناسب

بنابراین اگر از مواد بازیافتی استفاده می کنید، آیا همیشه باید در مورد آنها فریاد بزنید؟ خوب، بله و نه. در برخی از صنایع، استفاده از مواد عمدتاً بازیافتی، بیش از آنکه چیزی برای لاف زدن باشد، مبنایی است. آلومینیوم و کاغذ بازیافتی اکثر قوطی های نوشیدنی (68٪ در ایالات متحده) و روزنامه ها (63٪ در بریتانیا) در بسیاری از بازارها را تشکیل می دهند.

علیرغم حس طبیعی (و علامت بازیافت)، این جعبه در مورد محتوای بازیافتی خود فریاد نمی زند – و دلیلی وجود دارد که چرا از Wintrygrey

و استفاده از مواد بازیافتی همیشه تمام داستان پایداری نیست – قوطی‌های آلومینیومی ممکن است از مواد بازیافتی بیشتری نسبت به بطری‌های پلاستیکی استفاده کنند، اما کربن بیشتری در ساخت خود تولید می‌کنند. اگر می‌خواهید بازاریابی خود را حول سبز بودن محصولات یا بسته‌بندی خود بسازید، مطمئن شوید که تحقیقات خود را انجام می‌دهید – در غیر این صورت ممکن است اتهامات مربوط به شستشوی سبز را به دنبال داشته باشد.

اگر شک دارید، آن را ساده نگه دارید. گرینی تویز، سازنده اسباب‌بازی، از قول روشنی استفاده می‌کند – که محصولاتش از مواد 100% بازیافتی ساخته می‌شوند – و این پیام را از طریق مارک‌های روشن و سرگرم‌کننده (کامل با فلش‌های سبز رنگ) که نوید “100% خوبی بازیافت شده” و “100% بازی” را می‌دهد، منتقل می‌کند. .

Green Toys از 100% پلاستیک بازیافتی استفاده می کند – بدون پیچ، چسب یا باتری از طریق Green Toys

آیا خودتان تجربه تامین مواد بازیافتی ندارید؟ با شرکایی کار کنید که این کار را انجام می دهند – بسیاری از تامین کنندگان پایدار می توانند بینشی در مورد اعتبار آنها به شما ارائه دهند و الهام بخش و افزودنی سازگار با محیط زیست برای برند شما ارائه دهند.

بازیافت را بخشی از داستان خود قرار دهید

مواد بازیافتی اگر احساس کنند بخشی از برند شما هستند، بهتر عمل می‌کنند، نه یک افزودنی لحظه آخری: یا توسعه طبیعی کاری که قبلاً انجام می‌دهید، یا چیزی که از ابتدا وجود داشته است. نمونه های موفق نباید پر زرق و برق باشند، فقط مرتبط باشند.

لامپ اختراعی هلیوگراف شبیه یک دستگاه سس سویا پرس بسیار بزرگ است و از طریق Design Boom به نجات ماهی کمک می کند.
لاستیک دوچرخه کوهستان بدنه این کیف پیام رسان دوچرخه را از طریق رادار دوچرخه تشکیل می دهد

لامپ های بازیگوش هلیوگراف را بردارید. این دو طراح استرالیایی شیئی با تم ماهی که بسیاری از ما بلافاصله بعد از خوردن غذا آن را دور می اندازیم – یک آبگیر سوشی برای سس سویا – به عنوان الهام بخش یک چراغ رومیزی شیک و عجیب که از پلاستیک بازیافتی جمع آوری شده از آبراه ها و خطوط ساحلی استفاده می کند، گرفتند.

ترکیب مناسب دیگری از مواد و پیام در این کیف پیام رسان دوچرخه محکم وجود دارد که از یک تایر دوچرخه کوهستانی بازیافتی به عنوان پایه خود استفاده می کند. شکل فوراً قابل تشخیص، کاربردی است (من در ساعت شلوغی لندن رکاب زده ام) و متناسب با نام تجاری – تایر اصلی دوچرخه شوالبه است.

مواد بازیافتی می توانند تجارت اصلی شما باشند – اگر بتوانید نشان دهید که کار می کنند

اگر محصولات بازیافتی مورد علاقه برندهایی مانند شوالبه هستند، می توانند در قلب یک شرکت نیز باشند. صورتحساب Tread&Groove ژاپن خود را به عنوان یک “برند کفش استفاده مجدد” می شناسد و هویت برند خود را حول مواد بازیافتی خود می سازد. در اینجا، این برند نام خود را از لاستیک‌های ماشین کارکرده‌ای گرفته است که زیره‌های آن را تشکیل می‌دهند، در حالی که کپی آن کربنی را که ذخیره می‌کند و کشش آن را کامل می‌کند: 2.9 برابر چسبندگی و 1.5 برابر مقاومت در برابر سایش بیشتر از کفش‌های معمولی.

سایه های قهوه ای و نارنجی و ظاهر مصنوعی یکبار مصرف توسط Kaffeeform

موقعیت Tread&Groove یادآوری موثری است که مشتریان می خواهند در مورد کیفیت محصولات بازیافتی و همچنین عملکرد زیست محیطی آنها متقاعد شوند. فنجان های زیبا و قابل استفاده مجدد کافه فرم، تفاله های قهوه باقی مانده را با چوب راش و مواد گیاهی باقی مانده مخلوط می کند. نتیجه؟ مجموعه‌ای از لیوان‌ها که رنگ‌های قهوه‌ای و نارنجی غنی را با روایتی اخلاقی ترکیب می‌کنند و عملکرد را تضمین می‌کنند (لیوان‌ها قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند و در برابر سقوط مقاوم هستند).

از عناوین تک تا هنر آوانگارد

مواد بازیافتی را نیز می توان برای یک محصول وارد کرد. زمانی که آژانس تبلیغاتی Watson & Co خواست به دهه گذشته نگاهی بیاندازد، یک کتاب تعطیلات ایجاد کرد که هر کدام از 196 فنجان قهوه بازیافتی ساخته شده بود. این یک روش زیبا برای تبدیل یک کتاب به یک اثر هنری چشم نواز است که الهام‌بخش خلاقیت و انعطاف‌پذیری است – به علاوه تکان خوردن قهوه.

سادگی خیره کننده و تعداد زیادی فنجان قهوه بازیافتی این کتاب را توسط Watson & Co از طریق Watson & Co متمایز می کند.

شاید استفاده مبتکرانه‌تر از مواد از سوی ناشران Triest Verlag باشد، کتابی درباره امکانات مواد تجدیدپذیر که پس از آزمایش‌هایی با پوست کیوی و مواد دیگر، در نهایت بر روی کاغذ سبز ساخته شده از جلبک و روغن زیتون چاپ شد.

اگر برخی از این پروژه‌ها کمتر شبیه ایده‌های تجاری قابل اجرا و بیشتر شبیه پروژه‌های هنری آوانگارد به نظر می‌رسند، از شنیدن این که استفاده‌های عجیب‌تری برای مواد بازیافتی وجود دارد، تعجب نخواهید کرد:

 • مدفوع پلاستیکی ساخته شده از 1500 ماسک جراحی
 • مجموعه ای از حلقه های ساخته شده از ذرات مه دود فشرده که توسط برج های تصفیه هوا جمع آوری شده اند.
 • مبل وینیل L شکل که از لباس های قدیمی Balenciaga ساخته شده است
 • کاشی‌های بتنی زیستی ساخته شده از گونه‌های مهاجم مانند گره‌دار ژاپنی و خرچنگ سیگنال آمریکایی
 • غرفه هنری ساخته شده از آجر سرگین فیل
جزئیات واضح و کلاژ مانند مدفوع پلاستیکی با ماسک جراحی توسط Haneul Kim Via dezeen.com


مبل وینیل Hari Nuriev از لباس های قدیمی Balenciaga از طریق Dezeen ساخته شده است


رد کردن برخی از این ایده ها به عنوان حقه آسان است، اما این تمام ماجرا نیست. به یک راهپیمایی فکر کنید: بسیاری از چیزهایی که نشان داده می‌شوند برای خیابان‌های بزرگ بیش از حد اسراف‌آمیز، مجلل یا گران هستند. اما برخی از الهامات نشان داده شده در اینجا به ایده‌های کاربردی تبدیل می‌شوند که می‌توانند الهام بخش کمپین‌های عجیب و غریب یا محصولات بازار انبوه باشند.

مواد بازیافتی ممکن است پارچه های آینده باشند

صنعت پوشاک ایده های زیادی در مورد چگونگی استفاده از مواد بازیافتی در محصولات عملی ارائه می دهد. همچنین نشان می‌دهد که چگونه یک بخش می‌تواند از بسیاری از رویکردها و طرح‌های مختلف پشتیبانی کند، از شبکه عکس‌های تولید شده توسط کاربر سایت فروش مجدد Vinted گرفته تا طبیعت‌گرایی خامه‌ای modus intarsia، که نخ‌های ظریف و نرم را از زیرپوش سگ برس‌خورده می‌سازد.

رنگ‌های خنثی و نمای نزدیک نخ ظریف، مقادیر مدوس اینتارسیا را به وسیله مدوس اینتارسیا برجسته می‌کند.

در همین حال، RE/DONE، جین های قدیمی را انتخاب کرده و با زیبایی شناسی الهام گرفته از فرهنگ جایگزین دهه 60 و 70، آن را به لباس های جدید تبدیل می کند. لباس‌های ناهموار و در عین حال بازیگوش حاصل دارای تکه‌ها، پارگی‌ها و حال و هوای موج‌سواری هستند. بنیانگذاران شان بارون و جیمی مازور در مجموع حدود 230000 لباس قدیمی را به روز کرده اند: دلیلی بر این که یک برند ثابت، پایدار و جذاب می تواند تاثیری جدی داشته باشد.

همانطور که می بینیم، در حالی که مواد بازیافتی در ماموریت RE/DONE نقش اساسی دارند، آنها تنها لایه هویت برند نیستند. به طور مشابه، برند عینک بوتیک Bird و غول پاتاگونیا از مواد بازیافتی استفاده می کنند، اما همچنین محصولاتی تولید می کنند که برای افرادی که هرگز در زندگی خود به پایداری فکر نکرده اند، جذاب باشد.

الگوهای برگ و مواد طبیعی از طریق Bird به پایداری اشاره دارد

Bird از نام یک حیوان نامگذاری شده است و از طرح‌هایی الهام گرفته از برگ‌ها، سایه‌های جنگلی و حیوانات استفاده می‌کند، اما شما می‌توانید محصولات آنها را برای گواهی B Corp و چوب راش بازیافتی شیک خریداری کنید، یا فقط به این دلیل که ظاهر خنک قاب‌ها را دوست دارید. در همین حال، پاتاگونیا از طریق ابتکارات خیریه، وبلاگ نویسی و لباس های ضد آب و غیررسمی که برای فضای باز ساخته شده است، خود را با طبیعت مرتبط می کند، اما باید کمی حفاری کنید تا متوجه شوید که قبلاً از 69٪ مواد بازیافتی استفاده می کند و تلاش می کند تا به 100٪ برسد. مواد بازیافتی مبتکرانه می توانند پایه و اساس محصول شما باشند بدون اینکه قلاب اصلی بازاریابی شما باشند.

گونه‌های مهاجم (خرچنگ‌های گره‌دار ژاپنی و سیگنال‌دهنده) بتن زیستی این کاشی‌ها را از طریق Dezeen تشکیل می‌دهند.

چگونه مواد بازیافتی می توانند برندها را متحول کنند

همانطور که دیدیم، هیچ راه واحدی برای استفاده از مواد بازیافتی یا فروش آنها وجود ندارد. و در حالی که استفاده مجدد ساده، مانند استفاده مجدد از ضایعات یا کاغذ، قرن هاست که وجود داشته است، ما اکنون در عصر جدیدی هستیم. تغییرات آب و هوایی و رشد جمعیت به این معنی است که ما باید در رابطه خود با موادی که زمانی دور ریخته شده و فراموش شده اند تجدید نظر کنیم.

برخی از برندها با موادی که استفاده می کنند بسیار مبتکر هستند – از پلاستیک بازیافتی گرفته تا بافتنی های ژاپنی – در حالی که برخی دیگر گام های کوچک تری برمی دارند. اما رویکرد شما هر چه باشد، مطالب شما باید با پیام شما مطابقت داشته باشد تا بخشی از یک داستان متقاعد کننده شود. از آنها برای ایجاد چیزی که عموم مردم می خواهند بخرند استفاده کنید، و ممکن است فقط چند محصول دیگر بفروشید – و بخشی از تلاش بشریت برای ساختن آینده ای روشن تر شوید.

آیا می خواهید بسته بندی های قابل بازیافت خلاقانه ای برای محصولات خود ایجاد کنید؟

جامعه طراحان ما می توانند چیزی زیبا برای شما ایجاد کنند.


یک طرح پیدا کنید

The post ایده های خلاقانه برای استفاده از مواد بازیافتی در برند شما appeared first on 99designs.

4 ایده خلاق برای کمک به بیان داستان کمپین خود: درس هایی از PERIOD.

عادت زنانه. جنبشی با انگیزه جوانان با اهداف بلندپروازانه است. آنها محصولات قاعدگی رایگان را بین جوامع نیازمند توزیع می کنند، فعالان محلی را از طریق آموزش توانمند می کنند و از تغییرات سیستمیک حمایت می کنند.

اگرچه آنها در مجموعه پیچیده فعالیت هایی که انجام می دهند، PERIOD، کلاه های متعددی بر سر می گذارند. کمپین ها همچنان نوآورانه و چشم نواز باقی می مانند.

میشلا بیدار، مدیر اجرایی PERIOD، می گوید: «ما با داوطلبان، فعالان، اهداکنندگان، قانونگذاران، تصمیم گیرندگان صحبت می کنیم. بنابراین ما باید در مورد ادعا و هویت خود واقعاً شفاف باشیم.

کمپین های PERIOD که توسط یک نام تجاری شفاف حمایت می شود. با موفقیت در این طناب حرکت کنید و در عین حال خلاق، سرگرم کننده و متمرکز باقی بمانید.

عادت زنانه. دریافت کننده 99 سازمان غیرانتفاعی بود، یک ابتکار جهانی که خدمات طراحی رایگان را به سازمان هایی ارائه می دهد که تأثیر مثبتی در جوامع محلی و بین المللی خود دارند. طراحی کیف توسط CLCreative.

اگر به دنبال الهام از طراحی برای گنجاندن در برنامه کمپین بعدی خود هستید – ادامه مطلب را بخوانید! نحوه PERIOD را بیاموزید. اخیراً یک کمپین موفق با پیتزاهای فراوان، با پشتیبانی از برندینگ قدرتمند و طراحی حرفه ای ارائه کرده است.

شروع با پایه های قوی: برندسازی و هویت

در آستانه روز بهداشت قاعدگی امسال، کمپین سفر جاده ای مجازی PERIOD. رسانه های اجتماعی را در ده ها شعبه جهانی خود “توقف” کردند تا کار خود را به صورت محلی به نمایش بگذارند.

اولین قدم برای موفقیت کمپین Virtual Road Trip پایه‌های محکمی بود که با برندسازی و هویت شروع شد.

میشلا می گوید: «برند شما باید داستان شما را به همه مردم بازگو کند.گفتن داستان خود از طریق برندسازی چیزی است که همه سازمان‌های غیرانتفاعی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، و ما با آن تفاوتی نداریم – ما نیز با آن مبارزه می‌کنیم. چگونه با این همه مخاطب مختلف به طور همزمان ارتباط برقرار کنیم؟
– میشلا بیدار، مدیر عامل PERIOD.

طراحی برچسب دیجیتال توسط Stephaniemadeit.

ما در طول این سال‌ها بسیار خوش شانس بوده‌ایم که طراحان بسیار با استعداد و با تجربه‌ای وارد شده و به ما کمک می‌کنند. بدون آنها سفر بسیار دشوارتر بود، بنابراین ما روی شانه های آنها ایستاده ایم.”

میشلا می گوید برخی از مهم ترین عناصر در برندسازی موفق، سادگی، وضوح و جسارت هستند.

میشلا می‌گوید: «من فکر می‌کنم ما بهترین برند دنیا را داریم، نام ما PERIOD است، و کاری که انجام می‌دهیم پرداختن به دوره‌ها است. ما سعی نمی‌کنیم که ارزش شوک‌آور داشته باشیم، اما در عین حال سعی نمی‌کنیم پشت آن چیزی که هستیم پنهان شویم.»

تصویر از طریق PERIOD.

با نام تجاری قوی پشت آن، سفر جاده مجازی PERIOD. برای نشان دادن وسعت کار آنها و تأثیری که سازمان آنها در ایالات متحده و سراسر جهان دارد، در نظر گرفته شده بود. برای ایجاد شتاب و ارتباط، آنها این کمپین را در حدود 28 مه، روز بهداشت قاعدگی ایجاد کردند.

4 ایده خلاقانه برای بیان داستان کمپین خود: درس هایی از PERIOD.

1. تی شرت و کیف های چشم نواز

آغاز اردیبهشت هم حال و هوای «پکیج پارتی» PERIOD است. در پورتلند پر از انرژی است. جوانان – عمدتاً داوطلبان – برای بسته بندی محصولات قدیمی و همچنین بنرها، تی شرت ها، برچسب ها و کیف هایی با متن قرمز روشن که روی آن نوشته شده است “سلامت قاعدگی یک مسئله حقوق بشری است” عجله دارند.ما هیجان‌زده هستیم که این بسته‌ها را به دست شعبه‌های خود در سراسر جهان و به دست داوطلبانمان برسانیم تا بتوانند دوره خود را بپوشند. غرور
– میشلا بیدار، مدیر عامل PERIOD.

بسته ها برای پشتیبانی از سفر مجازی و ایجاد حس هدف مشترک و جامعه در سراسر شهرها و قاره ها طراحی شده اند. عادت زنانه. داوطلبان همچنین در مورد حس هدفمندی و اعتماد به نفس ناشی از پوشیدن وسایل فیزیکی مانند تی شرت و کیف صحبت کردند.

نیکی، مدیر جامعه ملی در PERIOD.، تی شرتی با طرح CLCreative می پوشد

در خلاصه خود درباره انجمن خلاق 99طراحی، PERIOD. خواستار “یک شعار کوتاه و جذاب برای پوشیدن فعالان ما شد که از فونت‌ها و الگوهای لباس‌های شیک Gen Z استفاده می‌کند” و خواستار طرحی شد که به “دسته‌بندی جنبش ما به عنوان یک کل” کمک کند. چیزی جسورانه و قوی.»

با پیشنهادهای خلاقانه از رم تا مانیل و جاکارتا تا الجزایر، PERIOD. یک طرح برنده از نیویورکر، جولیا از CLCreative، که طرحی را با الهام از سبک‌های تایپوگرافی مدرن همراه با رنگ‌های برند PERIOD پیشنهاد کرد، انتخاب کرد.

CLCreative درباره این مسابقه گفت: “من فعالانه به دنبال پروژه هایی برای سازمان های فعال هستم، بنابراین برای شرکت هیجان زده هستم.”

با پیام‌های جسورانه، کالاهای متنی این قدرت را داشتند که به داوطلبان و فعالان و همچنین تصمیم‌گیرندگانی که امیدوار بودند به آنها دسترسی پیدا کنند، برسد.

به طرح های تی شرت و کیف علاقه مندید تا برنامه کمپین بعدی خود را جمع آوری کنید؟ در اینجا بیشتر در مورد نحوه طراحی و چاپ پیراهن مناسب برای موقعیت مناسب توضیح داده شده است.

2. قالب ها و برچسب های قابل تنظیم برای رسانه های اجتماعی

وقتی “مهمانی های بسته بندی” آنها تمام شد، PERIOD. برای حمایت از سفر مجازی به دارایی های دیجیتال نگاه کنید.

طراحی برچسب دیجیتال توسط Stephaniemadeit.

حضور در رسانه های اجتماعی به اندازه شماره تلفن مهم است – و یک رویکرد عمدی و منسجم برای طراحی رسانه های اجتماعی نحوه جلب اعتماد فالوورهای خود است. بنابراین جای تعجب نیست که میشلا به این موضوع نیز اشاره می کند: او می گوید: “رسانه های اجتماعی بخش بزرگی از کاری است که ما انجام می دهیم.” همانطور که رسانه های اجتماعی مفید هستند، به شدت رقابتی نیز هستند. این دوره ضروری بود. برای ایجاد دارایی های بصری جذاب و شخصی شده تا به عنوان وسیله ای برای انتقال پیام های کمپین عمل کند.

آنها طراح Stephaniemadeit را برای طراحی حرفه ای “قاب” دیجیتال برای عکس های خود درگیر کردند. این به آنها اجازه داد تا عکس هایی از سفرهای مجازی خود در سراسر جهان با داوطلبان و فعالانی که پیراهن و کیف خود را پوشیده بودند، پست کنند، بنرهای خود را آویزان کنند و کارهای خود را به نمایش بگذارند.Stephaniemadeit همچنین مجموعه‌ای از «برچسب‌ها» مجازی را برای تیم بازاریابی PERIOD ایجاد کرده است تا از آنها در مکان‌های دیجیتالی خود مانند استوری‌های فیس‌بوک و اینستاگرام استفاده کنند و به محتوا اجازه می‌دهد تا در برند و روند با مخاطبان سن دانشگاهی خود باقی بماند.

از این طرح های چشم نواز برای صفحه رسانه های اجتماعی خود الهام بگیرید یا راهنمای کامل ما را در مورد نحوه برنامه ریزی طرح ها برای کمپین اجتماعی بعدی خود بررسی کنید.

3. تاثیر را با اینفوگرافیک نشان دهید

در حالی که دوره. تیم سخت در حال کار در سفر مجازی است، فعالیت های “همیشه فعال” آنها ادامه دارد. مانند بسیاری از سازمان‌های غیرانتفاعی، مشارکت اهداکنندگان – گزارش دادن به آنها، ارتباط مداوم و تعامل با اهداکنندگان جدید – ضروری است.

برای نشان دادن تأثیر برنامه های خود بر اهدا کنندگان خود، PERIOD. برای ایجاد اینفوگرافیک با جامعه خلاق 99designs کار کرد.

میشلا به ما گفت: «ما عاشق اینفوگرافیک هستیم! از آنجایی که ما با لجستیک و محصولات ملی و بین المللی سروکار داریم، بسیاری از مردم متوجه نشدند که اهدای پول به ما به چه معناست. و بنابراین ما باید به آنها نشان دهیم که وقتی شما پنج دلار به PERIOD می دهید، به این معنی است.

طراحی اینفوگرافیک توسط Stephaniemadeit

طراحی توسط Stephaniemadeit قابل توجه بود. طراح گفت: «خیلی سرگرم کننده بود که چیزی برای چنین پروژه مهمی ایجاد کنم. من مشتاق کار با برندهای هدفمند هستم، بنابراین خوشحالم که به عنوان فینالیست انتخاب شدم.

با تصاویر کاملاً دست ساز و سفارشی، اینفوگرافیک جدید PERIOD مبتنی بر داده و برند راهی برای ارتباط با ذینفعان اهداکننده خود به آنها ارائه کرد.

دریابید که چگونه می توانید یک اینفوگرافیک حرفه ای برای کسب و کار یا غیرانتفاعی خود ایجاد کنید تا در کمپین بازاریابی بعدی خود قرار دهید.

4. انیمیشن ها و ویدئوهای جذاب

آیا می خواهید برای کمپین بعدی خود همه چیز را تغییر دهید؟ عادت زنانه. نیز انجام داد.

را وارد کنید، انیمیشن ها و محتوای ویدئویی!

عادت زنانه. سفر مجازی خود را تا پایان ماه مه با یک دعوت ویدیویی از داوطلبان و فعالان آینده برای پیوستن به جنبش به پایان رساندند.

فیلم را ببینید:

تصاویر متحرک کوتاه یا GIF ها راه بسیار خوبی برای ایجاد محتوای جذاب هستند. در واقع، ثابت شده است که آنها جذاب هستند. توئیتر حتی گفت توییت‌های دارای GIF 55 درصد بیشتر از توییت‌های بدون GIF تعامل دارند.

آنها هرگز از موضوع خود، PERIOD فرار نمی کنند. با Stephaniemadeit برای ایجاد فنجان قاعدگی، پد قاعدگی، انیمیشن های تامپون و موارد دیگر کار کرد.


طرح های متحرک سفارشی را در کمپین بعدی خود بگنجانید! به ایده نیاز دارید؟ ما چند نمونه شگفت انگیز از تصاویر متحرک را از جامعه جهانی طراحان خود جمع آوری کرده ایم.

چیز هایی برای به یاد آوردن

راه های خلاقانه زیادی برای بیان داستان کمپین شما وجود دارد! با کالاهای جسورانه و مطمئن، قالب‌های رسانه‌های اجتماعی سفارشی، اینفوگرافیک‌های مصور و انیمیشن‌های جذاب، هوای تازه را در کمپین بعدی خود تنفس کنید. چه مانند PERIOD سرگرم کننده و بازیگوش باشید، چه برندی با هویت بصری جدی تر، هیچ بهانه ای برای یک کمپین خسته کننده وجود ندارد. در مجموع، کمک طراحان حرفه ای و جامعه خلاق ما می تواند برنامه ریزی کمپین را لذت بخش کند!

عادت زنانه. دریافت کننده 99 سازمان غیرانتفاعی بود، یک ابتکار جهانی که خدمات طراحی رایگان را به سازمان هایی ارائه می دهد که تأثیر مثبتی در جوامع محلی و بین المللی خود دارند.

آیا شما یک سازمان غیرانتفاعی یا تأثیر اجتماعی هستید؟

برای پروژه طراحی بعدی خود پشتیبانی و اعتبار دریافت کنید.


ثبت نام کن

4 ایده خلاقانه برای کمک به بیان داستان کمپین خود ارسال کنید: درس هایی از PERIOD. اولین بار در 99طراحی ظاهر شد.


نکات برتر ما برای ایجاد یک لوگوی به یاد ماندنی

از آنجایی که لوگو نشان دهنده برند شماست، منطقی است که در ذهن مشتریان شما باقی بماند. اما ایجاد یک طراحی لوگوی به یاد ماندنی به ندرت به این سادگی است. از یک سو، طراحی به خوبی اجرا شده از نظر فنی با طراحی به یاد ماندنی یکسان نیست. از سوی دیگر، چیزی که یک نفر به یاد ماندنی می‌بیند ممکن است برای دیگری یکسان نباشد. در نهایت، رقابت وجود دارد: مردم در زندگی روزمره خود با برندهای زیادی تعامل دارند که لوگوهای زیادی برای به خاطر سپردن وجود دارد.

طراحی توسط OrangeCrush

در حالی که همه اینها درست است، بسیاری از برندها توانسته اند لوگوهای به یاد ماندنی ایجاد کنند که می تواند به ارائه یک برنامه کمک کند. و با گذشت زمان، طراحان لوگو تکنیک های عملی و آزمایش شده ای را برای ایجاد یک لوگوی به یاد ماندنی توسعه دادند.

چه چیزی یک لوگو را به یاد ماندنی می کند؟

ابتدا باید ماهیت خاطره‌انگیز بودن را تعریف کنیم: چه چیزی یک لوگو را به یاد ماندنی و دیگری را فراموش‌شدنی می‌کند؟ بهترین راه برای کشف این موضوع، نگاه کردن به اشتراکات لوگوهای به یاد ماندنی معروف است.

شایان ذکر است که برندهای معروف بدون در نظر گرفتن طراحی لوگوی خود، قدرت بازاریابی را دارند که خود را به یاد ماندنی کنند – اساساً از طریق تبلیغات تهوع‌آور، خاطره‌انگیز بودن را خریداری می‌کنند. در عین حال، این برندها همیشه این سطح از نفوذ را نداشته اند. و اکثر برندهایی که برای دوره های طولانی زنده مانده اند، لوگوهای خود را بارها و بارها بازسازی می کنند، تا جایی که نتیجه نهایی اغلب به طور اساسی تغییر می کند. نکته این است که حتی ثروتمندترین برندها نیز نگران درست کردن لوگوهای خود هستند و تکامل لوگوهای آنها استراتژی های روشنی را بر اساس انتخاب هایی که برندها برای جلوتر از رقبای جدید خود انجام داده اند نشان می دهد.

لوگوهای به یاد ماندنی چه وجه مشترکی دارند؟

عناصر طراحی آنها برای خود صحبت می کنند

شرکت های معروف به عناصر بصری برندسازی مانند رنگ ها و فونت ها اهمیت زیادی می دهند. این منطقی است زیرا طراحی لوگو یک رسانه بصری است – اشکال و رنگ‌های آن نحوه برقراری ارتباط است. مزیت عناصر طراحی قابل تشخیص این است که آنها تشخیص الگو را تقویت می کنند: قرار گرفتن مکرر در یک تصویر مشابه در طول زمان باعث می شود که بینندگان بتوانند یک برند را با لوگو مرتبط کنند.

از طریق مستر کارت

مسترکارت با جدیدترین تکرار لوگوی خود که در سال 2019 طراحی شد، این ایده را به اوج رساند. این نسخه با تکیه بر بینندگان برای شناسایی کسب و کار از روی دایره های قرمز و طلایی متداخل، نام برند را به کلی حذف کرد. البته، Mastercard از سال 1966 وجود داشته است، بنابراین زمان زیادی برای ایجاد این نوع تشخیص الگو داشته است.

آنها ساده هستند

سادگی یکی از اصول اصلی طراحی لوگو است. نه تنها این، بلکه ارتباط واضحی بین سادگی و خاطره‌انگیز بودن آن‌ها وجود دارد: یک لوگوی ساده راحت‌تر از یک لوگوی بیش از حد پیچیده به خاطر سپرده می‌شود. این به این دلیل است که طرح‌های درهم و برهم حاوی چندین عنصر رقیب هستند که برای جلب توجه بیننده رقابت می‌کنند، و ایجاد یک اثر منحصربه‌فرد دشوار است.

در عین حال، “ساده” لزوماً به معنای مینیمالیستی بصری نیست: به این معنی است که هم تصاویر و هم مفهوم حمایت کننده متمرکز هستند. این همان چیزی است که به یک پیام واضح در طراحی اجازه می دهد، و هر چه پیام واضح تر باشد، احتمال غرق شدن آن بیشتر می شود.

از طریق Levi’s

لوگوی Levi’s یک نمونه کلاسیک از این ایده است. این شرکت در سال 1890 با تصویری دقیق از گاوچرانی که یک شلوار جین را می کشند، شروع به کار کرد، که همه آنها با مجموعه ای از متن های کوچک احاطه شده بودند. با گذشت زمان، یک خط حاشیه قرمز ساده جایگزین شد، که نه تنها رنگ روشنی را برای نشان دادن بیشتر نشان می داد، بلکه عملکردی کاربردی مانند برچسب قرمز دوخته شده در پشت محصولات داشت.

آنها منحصر به فرد هستند

«بی‌نظیر» یکی از آن واژه‌هایی مانند «خلاق» است که معمولاً بی‌معنی پرتاب می‌شود. وقتی صحبت از طراحی لوگوی به یاد ماندنی می شود، منحصر به فرد بودن به معنای متمایز بودن از سایرین است. در روانشناسی لوگوها، فون رستورف معتقد است که وقتی با یک انتخاب همگن ارائه می شود، افراد به سمت چیزهای عجیب و غریب می کشند. در اصل، اصالت بیشتر از طراحی عمومی به یاد ماندنی است.

از طریق استارباکس

جستجوی تصویر برای «آرم‌های کافی‌شاپ» آرم‌های قهوه‌ای را با تصاویری از دانه‌ها، فنجان‌های قهوه و سایر ابزارهای دم‌آوری نشان می‌دهد. از سوی دیگر، لوگوی استارباکس از رنگ سبز و یک طلسم پری دریایی مرموز با باله شکافته استفاده می کند. این شاهکار کوچکی نیست که حتی به اندازه نام تجاری استارباکس معروف شده است، اما لوگوی آن هنوز در بین رقبای عمومی متعدد منحصر به فرد است.

آنها امتحان زمان را پس داده اند

یک لوگوی به یاد ماندنی، بنا به تعریف، چیزی است که فراموش نمی شود و آنها را جاودانه می کند. بی زمان بودن لوگوهایی را توصیف می کند که می توانند از مخاطبان و بافت فرهنگی فعلی خود فراتر رفته و با در نظر گرفتن آینده طراحی شده اند. ترفندهای طراحی و تعقیب سبک های رایج رایج راهی مطمئن برای لوگوی است که به سرعت منسوخ شده و در طول زمان فراموش می شود.

از طریق مایکروسافت

مایکروسافت این درس را با اولین لوگوی خود آموخت. اگرچه خطوط متحدالمرکز فوق‌العاده نازک برندهای پیشرفته را فریاد می‌زنند، آیا حتی لازم است به شما بگویم که این لوگو در دهه 1970 طراحی شده است؟ لوگوی فعلی آن، که در سال 2012 طراحی شده است، کمتر مورد بررسی قرار می گیرد و احتمال اینکه با تغییر مد ظاهر شود، کمتر است.

نکاتی برای ایجاد لوگوهای به یاد ماندنی

سپس تنها کاری که باید انجام دهیم این است که این ویژگی های رایج را در نظر بگیریم و آنها را به مراحل عملی تبدیل کنیم که می توانید در طرح های لوگوی خود اعمال کنید. ایجاد یک لوگوی به یاد ماندنی یک علم دقیق نیست زیرا به مخاطبان هدف شما بستگی دارد، اما در اینجا چند استراتژی برای افزایش شانس شما وجود دارد.

با یک مفهوم روشن شروع کنید

از بسیاری جهات، یک نام تجاری یک چیز مبهم است. این شامل مواردی مانند درک عمومی، خدمات تجاری، ماموریت، شخصیت و صدا است. چالش یک لوگو این است که باید همه اینها را در یک تصویر تقطیر کند. مفهوم متمرکز چیزی است که به او اجازه می دهد این را فراموش نشدنی کند.

از طریق اپل

در طراحی لوگو، مفهوم اساساً ایده یا الهام اصلی است که به طراحی اطلاع می دهد. معمولاً با یک استعاره کلیدی برند مرتبط است، و برای بهترین نتیجه باید سعی کنید آن را در یک کلمه یا عبارت خلاصه کنید، چیزی که جوهر اصلی چیزی را که نام تجاری نشان می دهد را توصیف می کند.

به عنوان مثال، رایانه های اپل می خواستند مفهوم پیشرفت انسان را در لوگوی خود بیان کنند، بنابراین به داستان اسحاق نیوتن روی آوردند که با افتادن سیب روی سرش جاذبه را کشف کرد. اولین حضور آنها در لوگو به معنای واقعی کلمه تصویری از این صحنه بود. آنها بعداً دریافتند که همین مفهوم را می‌توان با تمرکز بر تصویر منفرد یک سیب توجیه کرد. به هر حال، این خود سیب بود که الهام بخش نیوتن بود، نه تمام جزئیات منظره پس زمینه.

یک مفهوم قوی و استعاره بصری یک لوگوی به یاد ماندنی ایجاد می کند. طراحی توسط Ricky AsamManis

در بازار متمایز شوید

طرح هایی که با رقبای خود ترکیب می شوند در خطر اشتباه گرفتن با آنها هستند. برای بقا، یک کسب و کار باید در مورد ارزش پیشنهادی خود تصمیم بگیرد، چه چیزی می تواند ارائه دهد که رقیب نمی تواند. یک لوگو از این نظر یکسان است: باید چیزی متفاوت ارائه دهد.

یک لوگوی منحصر به فرد بیشتر به یاد ماندنی است. طراحی توسط Rom@n

با این اوصاف، تفاوت به خاطر تفاوت توصیه نمی شود. آیا یک کسب و کار مالی جدی باید از لوگوی شخصیت کارتونی عجیب و غریب فقط به این دلیل استفاده کند که هیچ یک از رقبای آن این کار را نمی کنند؟ البته که نه. نکته مهم این است که هر کسی اگر واقعاً بخواهد می تواند یک لوگوی عجیب و غریب بسازد. یک لوگوی فوق‌العاده ممکن است خاطره‌انگیز باشد، اما شما می‌خواهید به دلایل درستی خاطره‌انگیز باشید. در اصل، تفاوت باید توسط برند انتخاب شود.

از طریق Vaio

به عنوان مثال، شرکت کامپیوتری Vaio لوگویی را می خواست که در صنعت فناوری برجسته باشد. در حالی که بسیاری از برندهای مشابه از حروف الهام گرفته از فناوری پیشرفته استفاده می کنند، Vaio برای الهام گرفتن به تاریخچه آنالوگ به دیجیتال خاص آنها نگاه می کند. با در نظر گرفتن این موضوع، آنها یک شکل موج آنالوگ را با 1 ها و 0 های باینری دیجیتال ترکیب کردند و یک نماد نام تجاری منحصر به فرد و بسیار به یاد ماندنی ایجاد کردند.

مراقب روندها باشید

یک لوگوی به یاد ماندنی لوگوی است که به طور بالقوه برای چندین دهه با شما می ماند. با این حال، روندها می آیند و می روند. در عین حال، روندها می توانند از برخی جهات اجتناب ناپذیر باشند – سخت است بگوییم که کدام احساسات زیبایی شناختی در آینده از مد خارج می شوند. دوباره، یک مفهوم قوی در اینجا ظاهر می شود.

از طریق شل

وقتی به تکامل لوگوی مانند Shell نگاه می کنید، خواهید دید که به طور مرتب به روز می شود، گاهی اوقات متناسب با سبک فعلی زمان خود. اما – و این مهمترین بخش است – تصویر اصلی و رنگ پوسته ثابت می مانند. در حالی که جزئیات سطحی ممکن است تابع روندها باشد، مفهوم لوگو باید چیزی باشد که فراتر از زمان باشد. اگر این مفهوم واقعاً معنی دار باشد و به ماهیت برند مرتبط باشد، معمولاً کمک می کند.

لوگویی که از فونت‌های پر زرق و برق یا سبک‌های هنری اجتناب می‌کند، احتمالا ماندگاری بیشتری دارد. طراحی توسط spARTan

مطمئن شوید که سیلوئت به خوبی خوانده می شود

رنگ در سطح اولیه با احساسات ما مرتبط است، به این معنی که قطعاً بر یادآوری تأثیر می گذارد. در عین حال، اکثر مردم به جزئیات لوگویی که در گذر می بینند توجه زیادی نمی کنند. اینجاست که یک شبح روشن به کار می آید: شکلی را ارائه می دهد که به راحتی قابل تشخیص است.

ارائه یک نسخه تمام مشکی از لوگو استاندارد است، اما به جای پذیرش این موضوع به عنوان یک فکر بعدی، طراحی لوگو به رنگ مشکی یکدست از ابتدای فرآیند می تواند مفید باشد. این به شما ایده بهتری درباره اینکه آیا شکل کلی منطقی است، در اندازه های مختلف خوانا است و مهمتر از آن، از نظر بصری به اندازه کافی جالب است که به یاد ماندنی باشد، به شما می دهد.

شبح روشن در مشکی یکدست شکلی به یاد ماندنی ایجاد می کند. طراحی توسط palugongso

آن را در حضور مخاطبان تست کنید
تنها راه برای دانستن اینکه آیا یک لوگو به یاد ماندنی است یا خیر این است که ببینیم آیا افراد واقعی آن را به یاد می آورند یا خیر. به جای اینکه بفهمید یک لوگو پس از انتشار در جهان می تواند فراموش شود، بهتر است قبل از نهایی شدن لوگو را آزمایش کنید.

بسیاری از برندها تست های لوگو را از طریق نظرسنجی انجام می دهند، جایی که می توانند چندین نسخه از لوگو را به طور همزمان آزمایش کنند (نظرسنجی متوالی مونادیک)، یا شرکت کنندگان را تقسیم کرده و یک نسخه از لوگو را در هر گروه آزمایش می کنند (نظرسنجی مونادیک). وقتی نوبت به جمع‌آوری بازخورد از طریق نظرسنجی‌هایی از این دست می‌رسد، احتمالاً می‌خواهید اطلاعات زیادی را به‌طور هم‌زمان پیدا کنید: تصور کلی آنها، احساساتی که لوگو برمی‌انگیزد، اگر مفهوم را درک کنند، اگر می‌توانند بگویند کسب‌وکار چه می‌کند. ، و غیره.

اگرچه مستقیماً با حافظه مرتبط نیست، اما این تأثیرات بر آن تأثیر می گذارد. و زمانی که همه چیز با شکست مواجه شد، ممکن است چند دقیقه پس از دیدن آرم، از شرکت کنندگان گروه متمرکز بخواهید که لوگو را از حافظه بکشند.

یک لوگوی فراموش نشدنی ایجاد کنید

خاطره انگیز بودن یک عامل مهم در موفقیت طراحی لوگو است. اما حقیقت صادقانه این است که به یاد ماندنی بودن یا فراموش شدنی بودن یک لوگو کاملاً به شما بستگی ندارد – در نهایت به مخاطب بستگی دارد. اما تکنیک ها و اصول عملی وجود دارد که می توانید برای بهینه سازی شانس خود برای ایجاد یک برداشت اولیه به یاد ماندنی به کار ببرید.

البته، یک عنصر کاملا ضروری برای ایجاد یک لوگوی فراموش نشدنی وجود دارد: یک طراح با استعداد. یک حرفه ای واقعی تجربه و مهارت هایی را دارد که مطمئن شود لوگوی شما در میان جمعیت گم نمی شود.

آیا می خواهید لوگوی عالی برای کسب و کار خود داشته باشید؟

برای تحقق آن با طراحان با استعداد ما همکاری کنید.


بیا بریم!

The post نکات برتر ما برای ایجاد یک لوگوی به یاد ماندنی اولین بار در 99designs پدیدار شد.

طراحی UI چیست؟

تا به حال به این فکر کرده اید که ظاهر و ظاهر اپلیکیشن ها و وب سایت هایی که هر روز استفاده می کنید چیست؟ این طراحی رابط کاربری (UI) است، که فرآیند ایجاد عناصر بصری برای افراد (کاربران) برای تعامل با یک محصول یا خدمات است. هدف از طراحی رابط کاربری ایجاد یک رابط کاربری آسان، بسیار کاربردی و از نظر بصری دلپذیر است. اما طراحی UI چیست؟ برای شما خوش شانس است، ما نگاهی به طراحی رابط کاربری، چرایی اهمیت آن خواهیم انداخت و منابعی برای یادگیری و الهام بخشی خواهیم داشت.

تصویر توسط OrangeCrush

طراحی UI چیست؟

طراحی UI بر تعامل و زیبایی شناسی تجربه دیجیتال تمرکز دارد. این می تواند یک برنامه موبایل، یک وب سایت یا حتی یک بازی ویدیویی باشد. همچنین عملکردهایی را پوشش می دهد که بر نحوه تجربه کاربر از محصول یا خدمات تأثیر می گذارد. طراحی رابط کاربری خوب، کاربر را تحت کنترل قرار می دهد و هدایت تجربه را آسان می کند.

به هر کجا که نگاه کنید، طراحی UI عمیقاً در زندگی روزمره ما ادغام شده است. این نحوه تعامل ما با برنامه‌ها و دستگاه‌های دیجیتال مورد علاقه‌مان است، مانند پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌ها، گالری دوربین تلفن و سیستم عامل لپ‌تاپ شما. هر عنصر گرافیکی، مانند دکمه‌هایی که کلیک می‌کنید، فیلدهای متن روی فرم، رنگ، طرح‌بندی، تایپوگرافی، تصویر بخشی از طراحی رابط کاربری هستند. یک طراح رابط کاربری باید دسترسی، کارایی و روان بودن تعاملات را در نظر بگیرد.

انواع مختلفی از طراحی UI مانند رابط کاربری گرافیکی (GUI)، رابط خط فرمان (CLI)، رابط کاربری لمسی، رابط کاربری بازی و حتی رابط کاربری صوتی (VUI) وجود دارد. در اینجا اطلاعات کمی در مورد هر نوع وجود دارد.

رابط کاربری گرافیکی (GUI) و رابط خط فرمان (CLI)

در سمت چپ یک سیستم عامل مبتنی بر CLI (MS-DOS) قرار دارد. در سمت راست یک مدیر فایل رابط کاربری گرافیکی است که روی MS-DOS اجرا می شود.

رابط‌های گرافیکی کاربر (GUI) یک راه بصری برای تعامل با برنامه‌ها و سیستم‌های عامل بدون نیاز به نگاه کردن به کد یا اسکلت زیر آن فراهم می‌کنند. در حالی که رابط های خط فرمان (CLI) شامل استفاده از دستورات فقط متنی مانند Windows Powershell یا Linux Terminal است. اکثر کامپیوترها در دهه 1980 و اوایل دهه 1990 از سیستم عامل های مبتنی بر CLI مانند MS-DOS استفاده می کردند. کمی بعد، اپل مکینتاش و مایکروسافت ویندوز راه را برای سیستم عامل های مبتنی بر رابط کاربری گرافیکی رهبری کردند و سیستم عامل های CLI را برای کاربران روزمره حذف کردند. اگر می خواهید درباره تاریخچه رابط کاربری گرافیکی کامپیوتر بیشتر بدانید، گالری رابط کاربری گرافیکی یک منبع عالی است.

رابط بازی

رابط کاربری بازی یک کشور بزرگ در دنیای طراحی بازی است. شامل موارد زیر است:

 • منوی اصلی و تمام منوهای بعدی را در طول بازی پیمایش کنید
 • راهنما و دستورالعمل در مورد نحوه بازی
 • گرافیک های روکش شده یا نمایشگرهای هدآپ (HUD)، مانند نقشه در گوشه صفحه یا تعداد زندگی های باقی مانده
 • طراحی شی و کاراکتر، از جمله اسپرایت و مدل های سه بعدی
 • طراحی صدا، نشانه ها و ارائه بازخورد صوتی برای تعامل
بازی‌های ویدیویی از عناصر رابط کاربری بسیاری استفاده می‌کنند، توسط iGreg.

هدف رابط کاربری یک بازی ارائه بازخورد و اطلاعات کافی به بازیکن است تا با کمترین تلاش ذهنی از وضعیت فعلی بازی مطلع شود. آیا تا به حال یک بازی بصری انجام داده اید؟ احتمالاً طراحی رابط کاربری خوبی داشت. برای رابط کاربری بازی، ساده و واضح است. بازیکنان برای دستیابی به اهداف بازی خود نباید مجبور شوند در منوهای درهم ریخته حرکت کنند یا به رابط های شلوغ نگاه کنند.

رابط کاربری صوتی

ما از طریق صدا با خانواده، دوستان و همکاران خود صحبت می کنیم، پس چرا از گفتار برای تعامل با دستگاه ها استفاده نکنیم؟ با ظهور دستگاه‌ها و نرم‌افزارهای فعال‌کننده صوتی، VUI یک زمینه رو به رشد است. این یک راه عالی برای پیاده سازی تعامل برای افراد دارای تحرک محدود یا اختلالات بینایی است. برخی از نمونه‌های رایج برنامه‌های VUI شامل سیری اپل، آمازون الکسا و دستگاه‌های ناوبری GPS فعال‌شده با صدا هستند.

روی UI ضربه بزنید

نحوه تعامل ما با دستگاه‌های لمسی مانند تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها شامل یک رابط کاربری لمسی است. این دستگاه ها از حرکات دست، فشار طولانی، کشیدن انگشت و ضربه برای تعامل استفاده می کنند. به عنوان مثال، در یک روز ساحلی از یک دوست عکس می گیرید. سپس، با استفاده از ویرایشگر عکس گوشی خود، از انگشت خود برای کشیدن گوشه ها استفاده می کنید و به راحتی یک فرد ناخواسته را در سمت چپ تصویر برش می دهید. این همان چیزی است که رابط کاربری لمسی در مورد آن است! نمونه‌های زیادی از رابط کاربری لمسی وجود دارد، مانند اسکن اثر انگشت برای پرداخت‌های تلفن همراه، پیمایش انگشت برای بزرگ‌نمایی روی نقشه دیجیتال مترو، و فشار طولانی برای تأیید حذف فایل.

چرا طراحی UI اینقدر مهم است؟

اکنون که با انواع طراحی رابط کاربری بیشتر آشنا شدید، بیایید بررسی کنیم که چرا اینقدر مهم است. از آنجایی که 90 درصد اطلاعاتی که دریافت می کنیم، اطلاعات بصری است و رابط کاربری تمام جنبه های بصری تعامل را در بر می گیرد، اطمینان از اینکه این تجربیات تعاملی و بصری بسیار موثر هستند، ضروری است. مغز ما تصاویر بصری را به طور قابل توجهی سریعتر از متن پردازش می کند، بنابراین شما می خواهید اولین تاثیر قوی را از طریق تصاویر ایجاد کنید.

بدون جلوه‌های بصری قانع‌کننده و تأکید بر طراحی رابط کاربری خوب، می‌تواند بر عملکرد محصول، طراحی شما تأثیر بگذارد و حتی کسب‌وکار شما ممکن است با رفتن مشتریان به سمت رقبا آسیب ببیند زیرا محصولات و سایت‌های آن‌ها تعامل بهتری را ارائه می‌دهند. اگر بازی رابط کاربری شما خوب باشد، می تواند طراحی و محصولات شما را جذاب کند و پایگاه مشتریان شما را گسترش دهد.

در مورد UX چطور؟ و تفاوت بین طراحی UI و UX چیست

یکی دیگر از جنبه های بزرگ طراحی رابط کاربری، قابلیت استفاده است. دو هدف طراحی UI عبارتند از: رابط کاربری چگونه به نظر می رسد و چگونه کار می کند؟ اگر جلوه‌های بصری جذاب باشند اما عملکرد و قابلیت استفاده نداشته باشند، کاربران ناامید می‌شوند یا حتی آن را ترک می‌کنند. اینجاست که طراحی تجربه کاربری (UX) وارد می شود. طراحی UX در درجه اول بر انجام وظایف کاربر و حل مشکلات قابلیت استفاده آنها متمرکز است. رابط کاربری دقیق‌تر است (مانند دکمه‌ها یا قسمت متن)، UX تمایل به مفهومی دارد (خواه کاربر هنگام خرید خوشحال باشد یا عصبانی).

تصویری که نشان می‌دهد چگونه رابط کاربری تصاویر و ویژگی‌ها را در بر می‌گیرد و UX روی فرآیند و تجربه تمرکز می‌کند، از طریق SuccessiveTech

برای دقیق تر بودن: UI بر انتخاب رنگ ها و فونت ها، سازماندهی طرح بندی صفحه و طراحی عناصر تعاملی مانند اسکرول، جابجایی ها و کادرهای متن تمرکز دارد. در حالی که UX در درجه اول به درک رفتار و نیازهای کاربر در حین پایبندی به اهداف تجاری مربوط می شود. یک طراح UX شخصیت ها و نقشه های سفر را بر اساس مخاطبان هدف و تحقیقات ایجاد می کند.

در حالی که همپوشانی های زیادی بین طراحی UI و طراحی UX وجود دارد، بزرگترین تفاوت این است که UX در درجه اول بر فرآیند طراحی و تجربه تمرکز دارد، در حالی که UI بر ظاهر و عملکرد تمرکز دارد.

در اینجا بیشتر درباره UX در مقابل UI بیاموزید >>

منابع و الهام UI

راه های زیادی برای توسعه و یادگیری طراحی UI وجود دارد. برای مثال، یکی از راه‌ها این است که برای ایمیل‌های رابط کاربری روزانه ثبت‌نام کنید، که برای 100 روز یک طرح UI متفاوت را برای شما ایمیل می‌کند. چالش‌ها عبارتند از اعلان‌های طراحی صفحه فرود، پخش موسیقی، رزرو هتل و موارد دیگر. این یک راه عالی برای دریافت پیشنهادات و طراحی طرح‌بندی‌های جدیدی است که فکرش را نمی‌کردید!

مهارت های UI خود را هر روز با Daily UI، با Daily UI تمرین کنید

همچنین می توانید با طراحی مجدد یک اپلیکیشن یا سایت با ابزار طراحی رابط کاربری مورد علاقه خود، طرح های رابط کاربری خود را ایجاد کنید. یکی از برنامه های مورد علاقه خود را بردارید و فکر کنید: چگونه آن را دوباره ایجاد می کنید؟ حتما مهارت های خود را هر روز تمرین کنید، حتی اگر فقط 10 دقیقه باشد. سازگاری شما را به طراح بهتری تبدیل می کند.

این روزها آموزش ها و کلاس های آنلاین زیادی برای بهبود مهارت های رابط کاربری شما وجود دارد. همچنین بسیاری از انجمن‌های طراحی وجود دارند که می‌توانید به آنها بپیوندید، مانند Dribbble یا Design Buddies. خیلی خوب است که بخشی از یک جامعه باشید، مشارکت معناداری داشته باشید و با دوستان طراح در هر کجا که هستید ارتباط برقرار کنید.

اگر به دنبال منابع یادگیری بیشتری برای یادگیری طراحی UI هستید، این موارد را بررسی کنید:

 • Design Resources راهنماها، کیت ها و مجموعه هایی را ارائه می دهد که بسیاری از جنبه های طراحی را پوشش می دهد.
 • منابع UI/UX لیندا هوانگ خواندن توصیه شده، انجمن های آنلاین، نکات نمونه کارها و رزومه، و واژه نامه اصطلاحات UI و UX را ارائه می دهد.
 • Tools آرشیو وسیعی از منابع و ابزارهای طراحی را به‌روزرسانی می‌کند.

و اگر به دنبال الهام گرفتن هستید، در اینجا چند مکان عالی برای شروع جستجویتان وجود دارد:

 • Awwwwards
 • رفتار
 • بهترین فویل ها
 • گالری مینیمال
 • صفحه نمایش
 • SiteSee

همیشه به یاد داشته باشید که طراحی UI برای کاربران شما طراحی می شود. دفعه بعد که بازی ویدیویی مورد علاقه خود را انجام می دهید یا لباس آنلاین می خرید، نحوه طراحی رابط کاربری پلتفرم را در نظر بگیرید. آیا تعادل خوبی بین فرم و عملکرد وجود دارد؟ بهترین نمونه های طراحی UI رابطه یین یانگ بین زیبایی شناسی و عملکرد دارند.

به یک طراحی UI ممتاز برای وب سایت خود نیاز دارید؟

برای تحقق آن با طراحان با استعداد ما همکاری کنید.


یک طرح دریافت کنید

نوشته طراحی UI چیست؟ اولین بار در 99طراحی ظاهر شد.

لوگوهای 35 نفر که شرکت شما را انسانی می کنند

لوگوهای مردم در اطراف ما هستند. و دلیل آن واضح است – ما مردم هستیم! بنابراین، مطمئناً، برندها با نشان دادن چهره‌های انسان (و انسان‌نما) در لوگوی خود نشان می‌دهند که برای چه کسی هستند و روی چه کسی تمرکز می‌کنند.

به دلیل نبود اصطلاح بهتر، این نوع لوگو برند را انسانی می کند. این به این معنی است که ارتباط و تفسیر برند را برای مصرف کنندگان به عنوان فردی با اهداف، ارزش ها و شخصیت آسان تر می کند تا یک شرکت بی چهره.

هیچ دو نشانی شبیه هم نیستند و در میان آرم هایی که افراد (و چهره های انسان مانند) را به تصویر می کشند، هر کدام منحصر به فرد هستند. برخی از آنها یک سبک هنری بسیار تحت اللفظی دارند که چهره، دست ها یا شکل واقعی انسان را به تصویر می کشد. برخی دیگر به مسیر انتزاعی یا کارتونی می روند. سبک هنری مناسب برای لوگوی شما به برند شما بستگی دارد، و با لوگوهای افراد، ترجمه شخصیت برندتان به یک تصویر تاثیرگذار اغلب آسان تر از یک کلمه، حروف یا لوگوی نماد است.

چرا از لوگوی انسانی استفاده کنیم؟

همانطور که در مقدمه گفتیم، لوگوی انسانی برند شما را انسانی می کند. بنابراین هر برندی که بخواهد نسبت به مخاطبان خود احساس انسانیت بیشتری داشته باشد، می تواند این کار را با لوگوی انسانی انجام دهد.

اما این کمی گسترده به نظر می رسد، اینطور نیست؟ اکثر برندها – شاید حتی همه برندها – تلاش می کنند شخصیت های انسانی را در آغوش بگیرند و با مخاطبان خود مانند همتایان خود رفتار کنند. بسیاری این کار را کاملاً بدون نشان دادن افراد در لوگوی خود انجام می دهند:

تصویر از طریق LF Legal

پس چرا یک برند ترجیح می دهد به جای مثلاً کلمه یا تصویر محصول خود، تصویر یک شخص را در لوگوی خود قرار دهد؟

یکی از دلایل این است که آیا محصول این برند به نوعی برای بدن افراد مفید است یا خیر. به عنوان مثال، یک متخصص کایروپراکتیک ممکن است فردی را که در لوگوی خود ایستاده یا می دود انتخاب کند تا نشان دهد که درمان او می تواند به بیننده کمک کند قد بلندتر بایستد و فعالیت های بدنی انجام دهد. یک باشگاه ورزشی ممکن است لوگوی یک فرد را تقریباً به همین دلیل انتخاب کند: برای اطلاع از این که به مردم کمک می کند تا در بهترین شکل ممکن باشند.

لوگوی فیزیوتراپیست کودکان، اثر لوز ویرا

دلیل دیگر، تا حدودی مشابه این است که اگر برند بخواهد ارتباط برقرار کند که از نظر اجتماعی، مالی، سیاسی یا روانی به مردم کمک می کند. یک برنامه تأیید روزانه ممکن است لوگویی را انتخاب کند که مجموعه‌ای از دست‌ها را نشان می‌دهد که قدردانی می‌کنند، یا یک سیاستمدار ممکن است لوگویی طراحی کند که دارای مجموعه‌ای از چهره‌های مختلف باشد تا نشان دهد که برای خدمت به کل جمعیت تلاش می‌کند.

طراحی لوگوی جذاب، در وهله اول برای یک مطب دندانپزشکی. از L’enigma

هر برندی که بخواهد تاکید کند که برای مردم وجود دارد، می تواند از طریق لوگوی یک شخص این کار را انجام دهد. همانطور که در زیر خواهید دید، روش های مختلفی برای طراحی لوگوی افراد وجود دارد. اگر در نظر دارید یک لوگو برای شخصی در نظر بگیرید، اما مطمئن نیستید که کدام جهت هنری را انتخاب کنید، برای دیدن الهامات در چندین سبک هنری مختلف و کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع برندهایی که هر کدام را انتخاب می کنند، ادامه مطلب را بخوانید.

لوگوی افراد انتزاعی

لوگوهای افراد انتزاعی راهی عالی برای گنجاندن یک انسان در لوگوی شما بدون اینکه آن را با جزئیات زیاد کنید. می‌توانید از مجسمه‌ها، چهره‌ها یا سایر قسمت‌های بدن در فضای منفی، پیشنهادهایی از فیگورهای انسانی، یا فیگورهایی که در الگوهای انتزاعی بزرگ‌تر قرار می‌گیرند، استفاده کنید تا ارزش‌های متمرکز بر شخصیت برند خود را بدون اینکه خودتان را با تصویر واقعی مشت‌زنی کنید، به اشتراک بگذارید.برای طراحی یک لوگوی انتزاعی موثر، همان دستورالعمل های طراحی را که برای طراحی هر لوگوی انتزاعی دیگری استفاده می کنید، دنبال کنید. تعیین کنید که کدام رنگ ها و شکل ها ارزش های برند شما را به بهترین شکل منتقل می کنند و از آنها برای ایجاد یک طرح انتزاعی استفاده کنید. به یاد داشته باشید که “انتزاعی” یک اصطلاح گسترده است … لوگوهای مینیمالیستی می توانند انتزاعی باشند، آرم های حداکثری می توانند انتزاعی باشند، الگوهای هندسی محکم ریاضی می توانند انتزاعی باشند، همانطور که تصاویر با خطوط ارگانیک براق و ناقص می توانند انتزاعی باشند.

طراحی لوگو توسط Yokaona


طراحی لوگو با طرح کوریک

لوگوی افراد کارتونی

وقتی لوگوی یک فرد انتزاعی نیست، اما واقع بینانه هم نیست، به احتمال زیاد کارتونی است.


درست مانند لوگوهای افراد انتزاعی، لوگوهای افراد کارتونی یک دسته بندی گسترده هستند. فقط به تمام سبک های هنری مختلف در کارتون ها نگاه کنید – هر یک از آنها می تواند لوگوی شما را الهام بخشد. به عنوان مثال، شاید یک لوگوی الهام گرفته از انیمه مانند این لوگو از Miniverso برای مخاطبان شما جذاب باشد:

طراحی لوگو توسط Miniverso

یا احتمالاً چیزی که به نظر می رسد از دهه 1930 پاره شده است مانند:

طراحی لوگو توسط رودریگو براندائو از طریق Behance

اگر چیزی ملموس تر از یک تصویر انتزاعی برای لوگوی خود می خواهید، اما برند شما به اندازه کافی جدی نیست که با یک لوگوی واقعی انسانی نمایش داده شود، یک لوگوی متحرک متناسب با شخصیت برند خود انتخاب کنید. آرم های کارتونی می توانند زیبا باشند، مانند این یکی از BayuRIP:

طراحی لوگو توسط BayuRIP

یا با نسبت های واقعی تر، بیشتر شبیه یک تصویر کتاب است تا یک شخصیت کارتونی تلویزیونی:

طراحی لوگو توسط Sign.Yra

همانطور که می بینید، لوگوهای افراد متحرک دسته بندی گسترده ای هستند. تقریباً هر لوگویی که در آن پیکره های انسانی تناسب واقعی ندارند، می توانند در این دسته قرار گیرند. برای اهدافمان، تصاویر انتزاعی آشکار را جدا کردیم و آنها را به طور جداگانه دسته بندی کردیم، و دسته کارتونی را بر روی لوگوهایی متمرکز کردیم که در روزنامه، کتاب کمیک، کارتون تلویزیونی یا کتاب کودک ظاهری نامرتب به نظر نمی رسند.


طراحی لوگوی ساده با افراد کارتونی. از پوسیدگی قرمز

گاهی اوقات لوگوهای کارتونی به خوبی با یک سبک هنری قابل تشخیص مانند یکپارچهسازی با سیستمعامل یا الهام گرفته از انیمه مطابقت ندارند. ولی شبیه کارتون هستن آنها اغلب ناقص، نامتقارن، یا به نظر می رسند که با دست یا خط کشیده شده اند. آنها اغلب حس شوخ طبعی خود را دارند.

به یاد داشته باشید که آرم افراد همیشه یک فرد کامل را به تصویر نمی کشد. این لوگوی bo_rad ایجاد شده برای Nuts in your Mouth را بررسی کنید:

طراحی لوگو توسط bo_rad

آرم مردم با نسبت های واقعی

چگونه یک لوگوی یک شخص جدی ایجاد کنیم؟

با ایجاد یک لوگوی واقعی از یک شخص. توجه داشته باشید که وقتی می‌گوییم «آرم‌های واقعی انسانی»، منظور ما لوگوهایی نیست که از عکس‌ها استفاده می‌کنند – اگرچه مطمئناً وجود دارند، اما نادر هستند. منظور ما آرم هایی است که دارای پیکره های انسانی با نسبت های واقعی و اجزای بدن با رندر واقعی هستند، مانند شکل های موجود در لوگوی زیر از برندهای سام:

طراحی لوگو توسط برندز توسط سام


اگر برند شما جدی‌تر یا کم‌کلیدتر است، مانند یک شرکت سرمایه‌گذاری یا مطب پزشکی، می‌توانید به مشتریان خود از طریق این نوع لوگو انتظار مراقبت حرفه‌ای و متمرکز بر شخص را داشته باشند. با این حال، آرم‌های انسانی متناسب با واقعی به این زمینه‌های سرویس‌گرا محدود نمی‌شوند. هر برندی که می‌خواهد نماینده یک شخص باشد، اما نمی‌خواهد در کاریکاتور یا انتزاع زیاد پیش برود، می‌تواند این کار را با لوگویی انجام دهد که اگرچه لزوماً واقع‌بینانه نیست، اما هیچ ویژگی را اغراق نمی‌کند یا احساس می‌کند باید آن را قرار دهید. اشکال با هم برای دیدن طرح کلی صورت یا یافتن یک شکل در فضای منفی:

طراحی لوگو توسط Freshinnet


شخصیت پردازی در لوگوها

سپس لوگوهایی وجود دارند که از شخصیت پردازی استفاده می کنند. این آرم ها نشان دهنده مردم نیستند – آنها نشان دهنده اشیاء و حیوانات شخصیت شده هستند. با این حال، آنها همان ایده های لوگوهایی را که افراد را به تصویر می کشند، منتقل می کنند.

شخصیت پردازی، انتخاب هنری برای به تصویر کشیدن غیر انسانی با ویژگی های انسانی است. اغلب از این برای تأکید بر یک ویژگی خاص استفاده می شود، مانند اینکه چگونه Freshinnet از تصویر خوکی در حال کشیدن سیگار برای برجسته کردن دود بودن گوشت خوک برند استفاده می کند.

طراحی لوگو توسط Freshinnet
جزئیات این طرح لوگوی نرم ظرافت محصولات این مرغ فروشی را به مصرف کنندگان نشان می دهد. توسط AnaMaria MJ

شخصیت پردازی با انسان سازی یکسان نیست. Anthropomorphization به شخصیت های غیر انسانی اطلاق می شود که به معنای واقعی کلمه مانند انسان عمل می کنند، مانند میکی موس و باب اسفنجی. از سوی دیگر، شخصیت پردازی اغلب یک تصویر زودگذر است که به جای ایجاد یک شخصیت مستحکم، برای انتقال ویژگی ها یا ایده ها استفاده می شود.

در یک لوگو، یک شی یا حیوان شخصی‌شده راهی برای برند است تا با جلب توجه برخی از ارتباطات فرهنگی بینندگان با اشیاء یا حیوانات مورد استفاده، تأکید کند که چه کسی هستند و چه ارزش‌هایی دارد.

طراحی لوگو توسط palugongso

به عنوان مثال، یک شرکت بازی سازی ممکن است از تصاویر دایناسورها برای اتصال مضامین فانتزی، ماجراجویی و سرگرمی به برند خود استفاده کند.


طراحی لوگو توسط Olimpio

فراتر از این نوع تداعی، یک برند همچنین می‌تواند از حیوان یا شیء شخصی‌شده برای نشان دادن آنچه ارائه می‌کند یا ارائه می‌کند استفاده کند. به پیچ شخصی سازی شده در این لوگو در سمت چپ Freshinnet نگاه کنید:


طراحی لوگو توسط renaissancexiv

قدرت برای مردم (لوگوها)

اگر یک برند انسان محور هستید، با یک طراح لوگو با تجربه برای ایجاد یک لوگوی انسان محور همکاری کنید. فرقی نمی کند که آن لوگو واقع گرایانه باشد یا کارتونی، انتزاعی یا حتی یک شخصیت به جای یک چهره واقعی… برای مردم و فعالانه زندگی مردم را بهتر می کند.

آیا می خواهید لوگوی عالی برای کسب و کار خود داشته باشید؟

برای تحقق آن با طراحان با استعداد ما همکاری کنید.


بیا بریم!

این مقاله در اصل توسط متیو پرایس نوشته شده و در سال 2017 منتشر شده است و با نمونه ها و اطلاعات جدید به روز شده است.

The post لوگوهای 35 نفری که شرکت شما را انسانی می کنند اولین بار در 99طراحی ظاهر شد.

طرح تیشرت روز پدر

.element-bottomshadow.imageframe-6:before, .element-bottomshadow.imageframe-6:after{-webkit-box-shadow: 0 17px 10px rgba(0,0,0,0.4);box-shadow: 0 17px 10px rgba(0,0,0,0.4);}

طرح تیشرت روز پدر

تی شرت (مخصوصا تی شرت های سفارشی) برای هر پدر و پدربزرگی برای جشن روز پدر و یا حتی تولدی که در مطلب در مورد آن صحبت کرده ایم ایده بسیار زیبا و جذابی است. طرح تیشرت روز پدر ما سعی کرده ایم بهترین ایده های طراحی را به عنوان نمونه در این مقاله به شما نشان دهیم. البته ایده های زیادی برای طراحی تی شرت روز پدر وجود دارد، اما ما در این مقاله چند نمونه را نشان می دهیم. همکاران ما از تیم چاپ متین این توانایی را دارند که هر نوع طرح و ایده ای را بدون محدودیت برای شما تولید کنند. برای روز پدر، تولد و هر مراسم مهم دیگری ایده های عالی و منحصر به فردی برای هدیه وجود دارد که به تعدادی از آنها اشاره می کنیم. برای دیدن طرح های تی شرت، سویشرت و … می توانید در ادامه با ما همراه باشید. ما در چاپ متین انواع تی شرت ها را در متریال، سایز و رنگ های مختلف در اختیار داریم و می توانید هر طرحی را که بخواهید روی هر یک از این تیشرت ها چاپ کنید.

در این مطلب توضیحات مختصری در مورد انواع تی شرت های چاپی به شما می دهیم که می توانید با توجه به سلیقه و نوع طرح خود یکی از این موارد را انتخاب کنید. چاپ تی شرت انتخاب کنید

تی شرت های نخی

چاپ روی تیشرت نخی در 4 رنگ سفید، مشکی، قرمز و زرد موجود است و هرکسی می تواند با توجه به سلیقه خود تی شرت را انتخاب کرده و طرح مورد نظر را روی آن چاپ کند. تیشرت های نخی به دو صورت کاتری و مدیا در سایزهای A4 و A3 چاپ می شوند که برای طرح های تک رنگ از چاپ کاتری و برای طرح های رنگارنگ از چاپ مدیا استفاده می شود. هر دو روی تی شرت قرار می گیرند.

تی شرت های تابیده و ملانژ

این نوع تی شرت ها از الیاف پلی استر مصنوعی ساخته شده اند و می توانید هر طرحی را با هر جزئیاتی روی این تیشرت ها چاپ کنید. تیشرت اسپان در رنگ سفید و ملانژ در رنگ خاکستری در سایت موجود است. مزیت اصلی این تیشرت ها ارزان بودن و عدم محدودیت در طراحی چاپی است. مهمترین عیب این نوع تیشرت ها پلی استر بودن آنهاست.

تی شرت جودون

تی شرت جودون در دو رنگ سفید و مشکی در سایزهای مختلف از متوسط ​​تا دوبل و سیستم چاپ نیز مانند تی شرت های نخی در انواع مدیوم و چاپی موجود است. تی شرت های جودون نیز مانند سایر تی شرت ها از نخ پنبه ای ساخته شده اند و کیفیت بسیار بالایی دارند.

سویشرت پنبه ای

سویشرت های نخی از دو نخ تمام پنبه ای تولید می شوند که در دو رنگ سفید و مشکی تولید می شوند و سیستم چاپ این نوع سویشرت ها به صورت مدیا و کاتری نیز موجود است. می توانید طرح دلخواه خود را روی سویشرت چاپ کنید و یک چاپ گرمکن زیبا و خاص داشته باشید.

با ارائه یک سری توضیحات مختصر در مورد انواع تی شرت و سویشرت، اکنون نمونه ای از عکس ها و طرح های روز پدر را در این مطلب در مورد طرح های تی شرت روز پدر ارائه می دهیم.

ما امیدواریم مقاله طرح تیشرت روز پدر همچنین خواندن این مقاله توسط Eده ها جذاب و زیبا برای روز پدر یا به تولد پدرتان رسیده اید و به زیباترین طرح تی شرت تولد پدرتان رسیده اید و می توانید هدیه ای زیبا و ماندگار به پدرتان بدهید.

طرح تی شرت روز پدر اولین بار با چاپ متین نوشته شد. به نظر می رسد.

انواع لیبل لباس

.element-bottomshadow.imageframe-1:before, .element-bottomshadow.imageframe-1:after{-webkit-box-shadow: 0 17px 10px rgba(0,0,0,0.4);box-shadow: 0 17px 10px rgba(0,0,0,0.4);}

انواع لیبل لباس

استایل های مختلفی برای لیبل لباس در صنعت پوشاک وجود دارد و این تنوع استایل علاوه بر جذابیتی که به لباس می دهد، لباس های شما را معروف و برند می کند. شرکت های معروف پوشاک در جهان استایل های مختلفی برای چاپ لیبل لباس و این برچسب ها به روش های مختلف در قسمت های مختلف لباس قرار می گیرند. در مقاله انواع لیبل لباس ما سعی کردیم انواع الگوهایی را که می توانید به عنوان برچسب لباس استفاده کنید، ارائه دهیم. در این مقاله بیشتر به انواع چاپ لباس تک کاغذی پرداخته شده است، در غیر این صورت استایل های مختلفی برای لیبل لباس وجود دارد که به اختصار به برخی از آنها اشاره می کنیم.

آداب لباس پوشیدن نه تنها هویت برند شما را نشان می دهد، بلکه به مشتریان بالقوه شما کمک می کند تا کیفیت کار شما را از رقبا متمایز کنند.

دلیل اهمیت لباس مجردی

برچسب لباس به عنوان پلی بین برند شما و مشتریان عمل می کند. وقتی یک مشتری چاپ لباس او همیشه مشتاق دریافت اطلاعات و دستورالعمل هایی در مورد نحوه استفاده از لباسی است که به صورت برچسب عرضه می شود. هر تولید کننده لباس، برچسبی را انتخاب می کند که منحصر به سازمان خود است. لحظه بسیار مهم هنگام سفارش آداب لباس پوشیدن شما باید به هویت سازمان خود احترام بگذارید.

آداب لباس پوشیدن می تواند با انواع مختلفی از مواد ساخته شود تا دقیقاً بر اساس نیاز مشتری شما باشد.

برچسب پارچه

یکی از متداول ترین سبک های تگ های لباس، تگ های پارچه ای است که معمولاً در پشت یقه یا داخل تی شرت دوخته می شود و این تگ ها به عنوان شناسنامه تی شرت در چند ورقه موجود است. تمامی توضیحات و شرایط پشتیبانی تی شرت با احتساب نوع شستشو، الیاف بافته شده در قالب این لیبل موجود می باشد. لیبل های پارچه ای مانند بسیاری از برچسب های لباس دارای مواد، طرح ها و اندازه های مختلفی هستند که در این مقاله به آن ها پرداخته ایم. انواع لیبل لباس بیشتر تمرکز ما روی انواع است چاپ روی لیبل های کاغذی ما انجام داده ایم

برچسب کاغذی

مادر مهر و موم مات ما سعی کرده‌ایم برچسب‌های کاغذی لباس را در اشکال، اندازه‌ها و متریال‌های مختلف عرضه کنیم تا تولیدکنندگان لباس بتوانند کالایی را با هر سبک و مدلی که می‌خواهند انتخاب کنند.

سلفون مات و برچسب با گنبد UV

چاپ لیبل سلفون مات / گنبد UV یکی از پرفروش ترین محصولات لیبل می باشد. این نوع لیبل ها دارای قالب های آماده هستند که در قسمت سایت قابل چاپ هستند راهنمای طراحی تگ hang می توانید فایل مورد نظر را دانلود و بر اساس آن طراحی کنید. لیبل های گنبدی به صورت افست تمام رنگی چاپ می شوند، سپس با پوشش سلفون مات یا بدون پوشش (UV) تولید و چاپ می شوند. این نوع لیبل ها از کاغذ گلاسه 300 گرمی با روکش سلفون مات و یا بدون پوشش UV تولید می شوند، پیشنهاد می شود برای چاپ این محصول از قالب های طرح استفاده شود. برای چیزهایی که قصد دارید با خودکار روی برچسب خود بنویسید، می توانید از برچسب های UV بدون پوشش استفاده کرده و سفارش دهید.

تگ آویز مدرن (سلفون براق یا مات)

چاپ تگ سلفون مدرن که در 2 نوع سلفون مات یا براق موجود است، این محصول یکی از محبوب ترین خانواده تگ های آویز است. مرکز تخصصی چاپ متین و سفارش این محصول به صورت دو رو قابل چاپ می باشد. با سوراخ سوراخ بالای این تگ ها می توانید به راحتی بند آویز را روی آن بلغزانید و به محصول خود بچسبانید، همچنین می توانید قالب طرح این محصول را از سایت دانلود کرده و بر اساس آن طرح بسازید.

تگ آویز گرد (براق/مات)

چاپ تگ گرد یکی دیگر از برچسب های خاص متن چاپ شده است. این محصول در دو قطر 5 و 4 سانتی متر موجود می باشد. جنس به کار رفته در این لیبل ها شیشه 300 گرمی با روکش سلفون مات یا براق می باشد. ضخامت این کاغذ مشابه کارت ویزیت سلفون مات یا براق است که به صورت افست تمام رنگی چاپ و تولید می شود.این نوع لیبل و همچنین تگ های آویز مدرن قابل چاپ در یک یا دو رو می باشد.

برچسب برجسته برای آویزان روی لمینت

چاپ لیبل آویز انحصاری لمینت یکی از زیباترین و خاص ترین لیبل های موجود در بازار است که چاپ متین آن را به لیست لیبل های خود اضافه کرده است. این هنگ تگ بر روی کاغذ مقوایی داخلی 300 گرمی با روکش سلفون مات چاپ می شود و سپس قسمت های مورد نظر مشتری UV هایلایت و براق می شود. اندازه این نوع لیبل نسبت به سایر لیبل ها بزرگتر است. همچنین می توانید قالب طراحی این نوع لیبل را از سایت دانلود نمایید.

برچسب آویز لمینت برجسته طلا

قطعا زیباترین و مجلل ترین تگ آویز چاپ متین تگ آویز لمینت برجسته طلاکوب می باشد. تگ لمینت برجسته روی مقوای داخلی 300 گرمی چاپ شده است، مشابه لمینت برجسته، می توانید هر قسمت را به دلخواه طلاکاری کنید. لیبل لمینت برجسته 112 میل در 55 میل و لیبل لمینت برجسته کوب طلایی با لبه های گرد تولید و چاپ می شوند.

امیدوارم مقاله انواع لیبل لباس برای شما مفید بود و به این نتیجه رسیدید که بهترین برچسب روی لباس چیست؟. تنوع برچسب لباس تعداد زیادی از آن ها در بازار وجود دارد و ما در چاپخانه متین سعی کرده ایم انواع لیبل های لباس را ارائه دهیم تا بتوانید به راحتی انتخاب کنید.

لیبل نویسی لباس برای اولین بار در چاپ متین. به نظر می رسد.

لوگوهای معروف F1 با روندهای طراحی 2022 بازسازی شده اند

دهه 2020 به یک دهه اختراع مجدد از طریق تغییر نام تجاری برای صنعت خودرو تبدیل می شود.

در عصر خودروهای الکتریکی، موتورهای هیبریدی و امکانات بی‌پایان فناوری، برندها طراحی مدرن را با نوستالژی میراث کلاسیک ترکیب می‌کنند که برای دوستداران خودرو در سراسر جهان جذاب است. از Vauxhall، BMW، Nissan و Rolls Royce در سال 2020؛ به کیا، پژو، رنو، ولوو و جنرال موتورز در سال 2021 و بیوک در سال 2022، این صنعت در حال معرفی لوگوهای ظاهری جدید در همه جا است.

با روحیه اختراع مجدد، ما جامعه جهانی طراحان خود را به چالش کشیدیم تا آرم های ده تیم مسابقه F1 را با یک پیچ و تاب خلاقانه جدید با الهام از برخی از بزرگترین گرایش های طراحی گرافیک امسال دوباره تصور کنند.

فرمول 1 جایی است که ما شاهد بزرگترین نوآوری های فنی و مهندسی در ورزش موتوری هستیم. و هنگامی که این با برندهای نمادین که بخشی از فرهنگ عامه شده اند همراه شود، فضای مناسبی برای روندهای آزمایشی، بازیگوش و آینده نگر در طراحی لوگو پیدا می کنید.

مسابقه ردبول

طراحی با الهام از یک شلنگ لاستیکی قدیمی توسط Glerm Rubini

طراح گلرم روبینی با الهام از روند طراحی لوگوی شلنگ لاستیکی یکپارچهسازی با سیستمعامل امسال، زیبایی شناسی عجیب و در دسترس را در طراحی مجدد لوگوی Red Bull Racing هدایت می کند. وی اظهار داشت: برند ردبول سنت کاوش در استفاده از کاریکاتور در ارتباطات خود را دارد و ایده لوگو این بود که تصویری واقعی از ردبول در یک محیط مسابقه و در کنار یک لاستیک بسیار دوستانه ایجاد کند.

عناصر مصور این لوگو با تایپوگرافی الهام گرفته از تبلیغات اوایل قرن بیستم تکمیل می‌شوند و از فونت‌های دست‌کشیده و بافت‌های نیمه‌تون برای بازسازی سبک قابل ارائه و قابل دسترس این روند استفاده می‌کنند.

ماشین فراری

طراحی حباب شدید با الهام از لوگوی کاکامورا

فراری شاید یکی از نمادین‌ترین برندهای جهان باشد و طراح کاکامورا الهام گرفت تا این برند قهرمان جاودانه را که نسل‌ها توسط جوانان (و همچنین بزرگسالان) دوست داشته است، دوباره تصور کند. این طرح با استفاده از تایپوگرافی دستی با الهام از یک طرح حباب قدیمی، با پالت رنگ قرمز روشن جوان به جای قرمز تیره‌تر میراثی که برند اکنون به آن رفته است، ایجاد شده است.

امسال دیدیم که طراحان با اختراع مجدد گرافیک های گرد و سبک حروف در یک روند طراحی حبابی شدید بازی کردند. در حالی که طراحی حباب را اغلب می‌توان در محصولاتی که برای کودکان هدف قرار می‌دهند، یافت، اغراق‌آمیز بودن تصاویر و شکل‌ها به طراحی کمک می‌کند کمی پیچیده‌تر به نظر برسد، در حالی که جرقه‌ای از لذت کودکانه را که در این لوگوی بازسازی‌شده فراری ثبت شده است، پرورش می‌دهد.

مرسدس بنز

طراحی لوگو الگوی پارامتریک توسط skaarj

در سال 2022، طراحان با استفاده از هندسه پارامتریک در طراحی بصری خود، الگوها را به منصه ظهور می‌رسانند. این خطوط روان و جلوه های سه بعدی حس حرکتی را ایجاد می کند که برای یک برند بصری F1 عالی است. همانطور که طراح skaarj اشاره می کند، “من دوست دارم طراحی الگوی پارامتریک را آزمایش کنم. این یکی از معدود سبک‌های طراحی است که می‌تواند در عین استفاده از رنگ‌های مسطح، آثار هنری با عمق سه بعدی خلق کند. برای اطلاع از آمار تی شرت ها به ما مراجعه کنید!

مک لارن

طراحی آزمایشی حروف توسط Ravastra Design Std

امسال، حروف تجربی در طراحی لوگو به اوج جدیدی رسید و تایپوگرافی را ایجاد کرد که در نوع خود گویا است. در اینجا می بینیم که Ravastra Design Std چگونه از این روند چند وجهی استفاده کرد وقتی آنها لوگوی تیم مک لارن را با استفاده از یک تایپ فیس سفارشی دوباره تصور کردند و مفهوم خود را توصیف کردند: “این ایده از swoosh نمادین مک لارن می آید: منحنی ظریف بدن پرنده نجیب کیوی ایده اولیه لوگو من آن را به مرکز منتقل کردم و از آن به عنوان منحنی R استفاده کردم.

می‌توانید حروف را در این طراحی لوگو ببینید که شکل‌های جدیدی به خود می‌گیرند، با R بزرگ شبیه شکل نمادین «کیوی سریع» از نیوزلند بومی بروس مک لارن است.

آلپی

طراحی با الهام از گرانج توسط AdriánKG

در سالی که گرایش های طراحی دهه 90 در همه جا دیده می شود، احیای گرانج نیز در دنیای طراحی جا افتاده است که می توان آن را در این لوگوی بازسازی شده آلپاین مشاهده کرد. این زیبایی‌شناسی که با بافت‌های خشن مشخص می‌شود، انرژی تراوش می‌کند زیرا لکه‌ها و جزئیات خراشیده باعث ایجاد حس حرکت و حرکت تقریباً کنترل نشده می‌شوند.

طراح AdriánKG که به عنوان یک طراح صنعتی فارغ التحصیل شده است اما علاقه زیادی به طراحی لوگو و برندسازی دارد، نحوه طراحی مجدد لوگوی تیم فرانسوی را توضیح می دهد: «مفهوم پشت لوگوی آلپاین بر اساس احساسات پر انرژی، سریع و شدید جایزه بزرگ است. روند احیای گرانج تمام زیبایی‌شناسی را که می‌خواستم بیان کنم فراهم می‌کند: بافت‌های ناهموار زمین، حس حرکت و مسیر مسابقه نشان‌دهنده رانندگانی است که با لاستیک‌هایشان روی زمین مانده‌اند.»

آلفا توری

زیرنویس های کشیده و پیوسته توسط وویه

حروف کشیده و پیوسته یکی از بزرگترین روندهای طراحی لوگوی امسال است که به زیبایی در این طراحی مجدد AlphaTauri توسط vuveeh به تصویر کشیده شده است.. این روند بصری از تایپوگرافی منحرف برای جابجایی مرزها و ایجاد ظاهر و احساس بی پایان استفاده می کند. جلب چشم بیننده به یک مکان خاص در طراحی لوگو، تنوع بصری ایجاد می کند و به خلاقان اجازه می دهد تا بر عناصر خود برند تأکید کنند: به عنوان مثال، در اینجا “P” و “R” کشیده شده در حرکت رو به جلو و سرعت ضمنی یک نشان می دهد. گاو نر از آخرین “من” در Taurus بیرون می آید.

به عنوان طراح وویه توضیح می دهد: «وقتی به F1 فکر می کنم، اولین چیزی که به ذهنم می رسد سرعت و حرکت است. من فکر کردم یک راه جالب برای نشان دادن سرعت و حرکت در لوگوی AlphaTauri استفاده از گاو نمادین و تغییر آن از “I” به Tauri است. این به زیبایی برای رسیدن به آن ظاهر و احساس حرکت عمل می کند. می‌دانستم که برای دستیابی به آن اثر و داشتن لوگویی که منسجم به نظر می‌رسد، باید تایپوگرافی را برای تناسب با این طرح جدید گسترش دهم.»

استون مارتین

طراحی الهام گرفته از Y2K توسط danoveight

امسال، خلاقان روند طراحی Y2K را با استفاده از سبک‌ها و بافت‌های نوستالژیک احیا کرده‌اند که نشان‌دهنده خوش‌بینی تکنولوژیکی تازه‌ای است که مشخصه اوایل دهه 2000 بود. پالت رنگ صورتی، آبی و رنگین کمانی در این طراحی مجدد استون مارتین یادآور پشت سی دی است و حسی از نوستالژی معصومانه را ایجاد می کند که به شیوه ای زیبا و جوان پسند کمی جذاب است.

طراح danoveight زمینه ای را برای طراحی لوگوی بازسازی شده آنها فراهم می کند: “این طراحی مجدد لوگوی تیم فرمول 1 استون مارتین از آینده گرایی یکپارچهسازی با سیستمعامل الهام گرفته شده است، یک سبک طراحی Y2K که با شیب هایی که نمایانگر ظاهری آینده نگر ترکیب شده با میراث استون مارتین بریتانیایی مسابقه سبز است.”

هاس

طراحی نوستالژیک دهه 90 توسط arfi_▼

این طراحی مجدد لوگوی تیم هاس توسط arfi_▼ مملو از عناصری از روند طراحی نوستالژیک دهه 90 است که ثابت کرده است در سال 2022 بسیار محبوب بوده است. بلوک های رنگ روشن و الگوهای طراح ممفیس.

رنگ‌های روشن و خطوط ساده و تمیز این لوگو، حس آشنایی و سرگرمی را ایجاد می‌کند که با تجربه‌ی عظیم دو سال گذشته مقابله می‌کند. همانطور که طراح اظهار داشت، “این لوگویی است که به دنبال ارجاعات زیبایی شناختی از سرگرمی های دهه 1990 از طریق الگوهای طراحی ممفیس، رنگ های روشن، هندسه انتزاعی و ترکیب های جسورانه است که ریشه در هندسه سه بعدی الگو دارد.”

ویلیامز

طراحی لوگو Blur توسط Miloš Jevtović

یکی از گرایش‌های طراحی تجربی‌تر سال، لوگوهای تار است، زیرا طراحان برای تأکید بر روان بودن و حرکت با جلوه‌های تار بازی می‌کنند. همانطور که طراح میلوش یوتوویچ توضیح می دهد، این شاید روند عالی برای یک تیم فرمول یک باشد: “من از این روند الهام گرفتم زیرا با این اثر می توانم بر حرکت و روان بودن لوگو تاکید کنم و سرعت و ظاهر پویا را در همان زمان به تصویر بکشم. هدف من این بود که لوگو سریع و بدون عجله به نظر برسد. W قوی و متقارن در وسط و حروف واضح و مدرن زیر آن بیشتر به توهم حرکت افزوده است.

با توجه به اینکه ویلیامز تنها تیم Big Four است که به طور مستقل مالکیت خود را حفظ می کند، هیچ برندی مناسب برای ریسک خلاقانه با روند طراحی نیست: و این طراحی لوگوی مبهم می تواند به طور بالقوه مرحله دیگری را از طریق انیمیشن یا در کنار مسیر به عنوان ماشین پیش ببرد. از روی نوارهای رومبل عبور می کند یا حرکت می کند.

آلفا رومئو

طراحی لوگو با عناصر لایه ای توسط oky_wawi

ما با دو طرح برای آلفارومئو به پایان می‌رسانیم که هر کدام از گرایش‌های طراحی بسیار متفاوت از سال 2022 را به تصویر می‌کشند. اولین مورد، که توسط oky_wawi ایجاد شده است، نمونه‌ای عالی از نحوه استفاده طراحان از عناصر لایه‌بندی برای ایجاد لوگوهای کلاسیک با پیچ و تاب است. در این لوگوهای چند لایه، رنگ، الگو و متن یکدیگر را قطع می‌کنند، برای مثال در اینجا برداشت شفاف یک تایپوگرافی قرمز به سبک قدیمی‌تر در بالای کلمه “Alfa” یک جدایی بصری قابل توجه و جالب از عناصر طراحی ایجاد می‌کند.

طراحی با الهام از Ukiyo-e توسط Glerm Rubini

نسخه دوم لوگوی آلفارومئو از روند طراحی مسطح Ukiyo-e الهام گرفته شده است که محبوبیت خود را در بین هنرمندان سراسر جهان ثابت کرده است. طراحان در سال 2022 از پیشگامان طراحی تخت، هنرمندان ukiyo-e دوره Edo ژاپن الهام گرفتند.

این طراحی گسترده و دقیق یادآور سبک هنری با استفاده از بلوک های چوبی حکاکی شده با دست است، جایی که ژست ها اغلب با لمس سیالیت و حرکت اغراق آمیز می شوند (همانطور که در حرکت مار در این طرح می بینید).

گلرم روبینی زمینه بیشتری به مفهوم لوگوی خود می دهد و تأثیر سبک Ukiyo-e بر طراحی را توضیح می دهد: “لوگوی آلفا رومئو به روشی بسیار مینیمالیستی چندین نماد از منطقه میلان را حمل می کند و ایده در اینجا نشان دادن آنها بود. به روشی بسیار اغراق آمیز و صاف، کار با رنگ ها و بافت ها مانند چاپ های قدیمی ژاپنی و افزودن برخی عناصر مسابقه ای. به عنوان آخرین لمس، در پایین لوگو نیز ادای احترامی به نقاشی “موج بزرگ از کاناگاوا”، معروف ترین نماد سبک وجود دارد.

برندهای نمادین روند رو به جلو

در دنیای رقابتی، شرکت‌های خودروسازی معروف زنده مانده و پیشرفت کرده‌اند تا به برخی از نمادین‌ترین برندها در فرهنگ عامه تبدیل شوند. اما با شهرت، آزادی خلاقانه به وجود می آید! از تصویر شیلنگ لاستیکی با الهام از یکپارچهسازی با سیستمعامل دهه 1950 گرفته تا سبک های نوستالژیک Y2K، الگوهای پارامتریک فوق مدرن و حروف تجربی، برجسته ترین روندهای بصری امسال از طریق این طراحی های جدید لوگوی F1 در ترند جان می گیرند.

آیا می خواهید یک لوگوی آینده نگر را صیقل داده و اصلاح کنید؟

برای تحقق آن با طراحان با استعداد ما همکاری کنید.


بیا بریم

VISTA، VISTAPRINT، 99designs و VISTACREATE علائم تجاری یا علائم تجاری ثبت شده گروه شرکت های Cimpress هستند. همه علائم دیگر، از جمله علائم سازمان F1 و تیم‌ها و حامیان مالی مربوطه F1، علائم تجاری صاحبان مربوطه هستند. این مقاله به عنوان بررسی روندهای فعلی طراحی ارائه شده است که توسط آرم های تیم F1 فرضی منعکس شده است و Cimpress / 99designs هیچ وابستگی، حمایت مالی یا ارتباط دیگری با سازمان F1 یا تیم های F1 و حامیان مربوطه ندارد.

The post لوگوهای معروف F1 که با روندهای طراحی 2022 بازسازی شدند اولین بار در 99طراحی ظاهر شد.

UX در مقابل UI: تفاوت چیست؟ و چگونه با هم کار می کنند؟

CMS، SMO، SERP، OMG! پسر، آیا صنعت فناوری کلمات اختصاری خود را دوست دارد؟ اما برای طراحان و افرادی که با طراحی دیجیتال خود کار می کنند، UX و UI گیج کننده ترین به نظر می رسد زیرا نه تنها یک حرف از هم فاصله دارند، بلکه مفاهیم مرتبط با هم هستند. وقتی به UX در مقابل UI نگاه می کنیم، بسیار مهم است که بدانیم کدام کدام است، زیرا علیرغم نگرانی های همپوشانی، هر کدام مشکلات خاص خود را دارند – و رفع یکی دیگر را حل نمی کند.

تصویر توسط OrangeCrush

در این راهنما، ما UX در مقابل UI را بررسی می کنیم تا سردرگمی را برطرف کنیم و توضیح دهیم که کدام یک است تا بتوانید هر دو را برای وب سایت یا برنامه خود بهینه کنید. درک تفاوت بین UX و UI بسیار مهم است، زیرا برای بهترین نتایج فقط نیازی به تسلط بر یکی یا دیگری ندارید، بلکه باید هر دو را بدانید.

طراحی UI چیست؟

UI به چه معناست؟ UI مخفف رابط کاربری و به کنترل‌ها، دکمه‌ها یا هر چیزی که برای تعامل (مانند میکروفون یا کنترل حرکتی) برای وب‌سایت‌ها، برنامه‌ها و بازی‌های ویدیویی استفاده می‌شود اشاره دارد. بنابراین، طراحی رابط کاربری نحوه طراحی کنترل‌های خود است، مانند قرار دادن دکمه‌ای شبیه قلب در پایین تصویر یا اینکه کاربران برای باز کردن آن روی یک برگه کشویی قرار بگیرند.

طراحی رابط کاربری توسط tikshow

طراحی UI برای هر محصول دیجیتال تعاملی اساسی است. شما می خواهید یک رابط طراحی کنید که خود توضیحی باشد به طوری که حتی کاربران جدید نیز بتوانند نحوه استفاده از آن را درک کنند. در عین حال، می‌خواهید رابط کاربری را محجوب کنید تا کنترل‌ها مانع محتوای واقعی نشوند (به صفحه‌کلیدهای گوشی‌های هوشمند فکر کنید که فقط زمانی که نیاز به تایپ چیزی دارید ظاهر می‌شوند).

برای کمک به کاربران برای درک سریع کنترل‌ها، اکثر طراحی‌های UI بر به اصطلاح «الگوها» تکیه می‌کنند، که به سادگی استانداردها و مشترکات بین سایت‌ها، برنامه‌ها و غیره هستند. یکی از محبوب ترین الگوهای رابط کاربری استفاده از نماد ذره بین برای نوارهای جستجو است – به محض دیدن این نماد هر کجامیدونی یعنی چی

الگوهای UI همچنین می توانند به توابع اشاره کنند. آیا متوجه شده اید که اکثر وب سایت ها لوگوی خود را در گوشه بالا سمت چپ قرار می دهند و اگر روی آن کلیک کنید، شما را به صفحه اصلی باز می گرداند؟ این مدل رابط کاربری تضمین می کند که حتی اگر برای اولین بار در یک سایت هستید، در صورت گم شدن می توانید صفحه اصلی را پیدا کنید. الگوهای UI به سادگی انتخاب های کنترل معمولی را کپی می کنند تا کاربر بتواند فورا آنها را تشخیص دهد.

طراحی رابط کاربری توسط Akira X3

همچنین در مورد ظاهر اینترفیس که با طراحی رابط کاربری همخوانی دارد، حرف های زیادی برای گفتن وجود دارد. طراحان می توانند کنترل هایی را ایجاد کنند که با حال و هوای سایت یا برنامه مطابقت داشته باشد، مانند استفاده از رنگ های برند یا استفاده از تایپوگرافی امضای برند در صورت نیاز.

اما در مورد انتخاب‌های طراحی که بر نحوه استفاده افراد از سایت تأثیر می‌گذارد، مانند دکمه‌هایی که از رنگ‌های روشن استفاده می‌کنند یا انیمیشن‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرند، چطور؟ اینجاست که UI شروع به ورود به قلمرو UX می کند و تفاوت ها شروع به محو شدن می کنند…

طراحی UX چیست؟

UX به چه معناست؟ UX مخفف تجربه ی کاربر و به احساس مردم هنگام استفاده از یک سایت یا برنامه اشاره دارد. در واقع، UX را می توان برای هر چیزی اعمال کرد، حتی محصولات غیر دیجیتال، اما برای این مقاله ما فقط بر روی سایت ها و برنامه ها تمرکز می کنیم.

درک طراحی UX کمی سخت تر است زیرا انتزاعی تر است. در حالی که طراحی UI با جنبه های ملموس تر و مطلق تر سروکار دارد، UX با جنبه احساسی چیزها سروکار دارد. آیا استفاده از این سایت یا برنامه آسان و شهودی است؟ آیا کاربر وقتی نمی تواند آنچه را که به دنبالش است پیدا کند، احساس ناامیدی می کند؟

یکی از مهم‌ترین بخش‌های طراحی UX، پیش‌بینی کاری است که کاربر انجام خواهد داد و طراحی کل سایت/اپلیکیشن پیرامون آن. به عنوان مثال، سایت‌های رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام حول محور تعامل کاربران با محتوای دیگران می‌چرخند، بنابراین فضای صفحه نمایش بیشتری به مشاهده تصاویر اختصاص می‌یابد.

دیدن تصاویر بزرگ و کنترل‌های کوچک در رسانه‌های اجتماعی آنقدر رایج است که فراموش می‌کنیم این یک تصمیم عمدی طراحی است.

در عین حال، فضای بسیار کمی از صفحه نمایش به اقدامات کمتر محبوب، مانند تغییر تنظیمات برگزیده کاربر اختصاص داده می شود، که فقط با مراجعه به نمایه خود می توانید این کار را انجام دهید. یکی از اصول اصلی طراحی UX این است که اقدامات معمول را آسان کنید، با یک یا دو کلیک، اقدامات کمتر رایجی را قربانی کنید که می توانید برای صرفه جویی در فضا پشت منوهای دیگر پنهان کنید.

به عبارت دیگر، طراحی UX می‌تواند با تأکید بر برخی اقدامات و کاهش برخی اقدامات، بر کاری که کاربر انجام می‌دهد تأثیر بگذارد. اکثر وب‌سایت‌های تجاری برای جلب توجه و جذب کلیک‌های بیشتر از تصاویری روشن برای دکمه‌های فراخوان (مانند «ثبت‌نام اینجا») استفاده می‌کنند. با این حال، اطلاعات حقوقی و کپی رایت اغلب در پایین صفحه قرار می گیرد و با متنی کوچک و بدون توصیف نوشته می شود تا حواس کاربر را پرت نکند.

طراحان UX کنترل می کنند که کدام قسمت از صفحه نمایش قابل مشاهده است و کدام قسمت نیست. توجه کنید که کلمات بزرگ و دکمه های رنگارنگ CTA چگونه برجسته می شوند. طراحی سایت توسط آنانیا روی

البته، دستکاری طراحی کنترل‌ها برای تسهیل اقدامات خاص، هم UI و هم UX را در بر می‌گیرد، بنابراین می‌توانید متوجه شوید که سردرگمی از کجا ایجاد می‌شود.

تفاوت بین UX و UI چیست؟

بدون در نظر گرفتن مناطق همپوشانی، UX و UI فیلدهای جداگانه ای هستند. حتی در هنگام مواجهه با مشکلات مشابه، مانند قرار دادن کنترل‌ها، UX و UI رویکردهای متفاوتی با اولویت‌های متفاوت دارند.

طراحی UI فنی تر از این دو است. با ظاهر و قرار دادن کنترل‌ها سروکار دارد، اگرچه ترجیحات کاربر (که تحت UX قرار می‌گیرند) همچنان باید بر این جنبه‌ها تأثیر بگذارد. با این حال، طراحی رابط کاربری بیشتر به عناصر کمی مربوط می شود، مانند اینکه یک دکمه باید چند پیکسل عرض داشته باشد یا کد رنگی دقیقی که برای دکمه استفاده شود.

کار فنی طراحی UI، توسط tongal

به همین ترتیب، طراحی UX با جنبه احساسی چیزها، عناصر کیفی سروکار دارد. طراحی UX بر ساده‌سازی استفاده با توجه به نیازهای کاربر (یا آنچه مدیران سایت/برنامه می‌خواهند بر آن تأکید کنند) تمرکز دارد. UX بیشتر به انتزاعی مربوط می شود، مانند اینکه چگونه تعاملات را تا حد امکان بدون دردسر انجام دهیم.

نگاشت جریان وظیفه UX یک برنامه باغبانی، طراحی توسط Typelab D

روش های طراحی نیز متفاوت است. طراحی رابط کاربری ساده تر است. طراحان با علامت گذاری ویژگی های خاص مانند انیمیشن ها یا پنهان کردن آنها، الگوهای آیکون و کنترل را ایجاد می کنند. از طرف دیگر، طراحی UX بیشتر دوربرگردان است. طراحان باید چندین سناریو و جریان کار را برنامه ریزی کنند و طراحی UX را به یک عمل محبوب تبدیل کنند.

حتی زمانی که UI و UX با یک زمینه سروکار دارند، هر کدام مشکلات متفاوتی دارند. به عنوان مثال طراحی یک دکمه را در نظر بگیرید. اگر طراحی UI عرض پیکسل یک دکمه را انتخاب کند، طراحی UX پوشش می دهد که آیا دکمه خیلی کوچک است که کاربر نمی تواند ببیند یا خیلی بزرگ است که با محتوای اولویت بالاتر تداخل داشته باشد.

اکنون، برای دانستن اندازه پیکسل ایده آل برای یک دکمه (طراحی UI)، باید ترجیحات کاربر (طراحی UX) را بدانید. و برای ارضای نیازهای کاربر (طراحی UX) باید با دقت و فعالانه رابط (طراحی UI) را بسازید. بنابراین، همانطور که می بینید، طراحی UX و UI با هم کار می کنند، نه در برابر یکدیگر.

نحوه کار UX و UI با هم

با وجود تمام صحبت هایی که در مورد دشمنی UX و UI وجود دارد، اغلب آنها به عنوان شریک کار می کنند. ثمرات طراحی UX، مانند دانستن آنچه کاربر دوست دارد، انتخاب های انجام شده در طراحی UI را دیکته می کند. دانستن نحوه قرارگیری و ظاهر عالی کنترل‌ها، نه اینکه بگوییم کدام کنترل‌ها باید پنهان یا اولویت‌بندی شوند، مستلزم درک طراحی UI و UX است.

بیشترین همپوشانی UX و UI این است که رابط را تا حد امکان راحت می‌کند – شما نمی‌خواهید کاربرانتان زیاد فکر کنند یا مجبور به حرکت بیش از حد باشند. بیشترین استفاده از کنترل ها باید به راحتی در دسترس و محجوب باشند و اهداف UX و UI را برآورده کنند. آخرین روند در طراحی UX به این سمت اشاره دارد.

نحوه بهینه سازی کنترل های انگشت شست برای کاربران تلفن یک دست، از طریق LukeW

هنگام طراحی کنترل ها، باید اهداف UI و UX را در نظر داشته باشید. به عنوان مثال، در برنامه های تلفن و نسخه های تلفن همراه وب سایت ها، دکمه ها و کنترل ها اغلب در پایین قرار می گیرند. دلیل آن این است که هنگام نگه داشتن گوشی، این ناحیه به انگشتان شست نزدیک‌تر است و فشار دادن دکمه‌ها را آسان‌تر می‌کند که به نفع UX است. دکمه‌ها نیز باید به‌گونه‌ای طراحی شوند که متناسب با این ناحیه باشند، مثلاً به اندازه‌ای کوچک باشند که مانع ایجاد نشوند، یا در یک منوی مخفی قرار گیرند که در صورت نیاز قابل بازیابی باشد – که تصمیم طراحی رابط کاربری است.

استفاده از الگوهای ذکر شده در بالا اغلب برای هر دو زمینه کار می کند. برای UX، کاربر نیازی به یادگیری کنترل های جدید یا نگرانی در مورد نحوه انجام عملکردهای خاص ندارد. برای رابط کاربری، اصول اولیه نحوه ظاهر و عملکرد کنترل‌ها قبلاً تنظیم شده است، اما با انعطاف‌پذیری کافی که به طراح اجازه می‌دهد آنها را منحصربه‌فرد کند.

برای ارضای UI و UX، سعی کنید کاربر نهایی خود را درک کنید. مثل همیشه، این با تست واقعی کاربر به جای استفاده از حدس و گمان موثرتر است. تست تقسیم می‌تواند تعیین کند که چه طرح‌بندی‌ها یا تصاویری با نوع خاص کاربر شما بهتر کار می‌کنند، در حالی که تماشای شرکت‌کنندگان در استفاده از نمونه اولیه می‌تواند بینشی درباره نحوه فکر کاربران شما یا جایی برای بهبود ارائه دهد.


حداقل، می‌توانید با گروه کاربری خاص خود گفت‌وگو کنید، چه در حال برنامه‌ریزی رسمی یک جلسه حضوری باشید و چه به طور تصادفی یک سؤال باز در رسانه‌های اجتماعی بپرسید. وقتی صحبت از طراحی UX در مقابل طراحی UI به میان می آید، اگر برای کاربر طراحی می کنید، تفاوت ها کمتر اهمیت دارد.

خلاصه UX در مقابل UI

برای مرجع سریع، در اینجا خلاصه ای از UX در مقابل UI آمده است

 • UI مخفف رابط کاربری است. طراحی UI با طراحی فنی دکمه ها، کنترل ها و هر چیز دیگری برای تعامل سروکار دارد.
 • UX مخفف تجربه کاربری است. طراحی UX آنچه را که کاربر هنگام تعامل احساس می کند، مانند ترجیحات و آنچه متوجه می شود، مدیریت می کند.
 • طراحی رابط فیزیکی تحت طراحی رابط کاربری قرار می گیرد، اما باید تحت تأثیر UX باشد، مانند اینکه کاربر چگونه فکر می کند یا چه احساسی در مورد طراحی رابط دارد.
 • پیش‌بینی اقدامات کاربر و تسهیل آن‌ها تحت طراحی UX قرار می‌گیرد، اما ذاتاً تحت تأثیر رابط کاربری، مانند ظاهر و چیدمان رابط است.
 • بهترین راه برای ارضای طراحی UX و UI، درک گروه کاربر هدف است: ترجیحات، رفتارها، عادات و طرز فکر آنها. این به طور موثر با آزمایش کاربر به دست می آید.

به طراحی UX یا UI ممتاز برای وب سایت خود نیاز دارید؟

برای تحقق آن با طراحان با استعداد ما همکاری کنید.


بیا بریم!

پست UX در مقابل UI: تفاوت چیست؟ و چگونه با هم کار می کنند؟ اولین بار در 99طراحی ظاهر شد.


طراح امیلی مارکوود برای پاداش هایی که از دنبال کردن مسیر شما به دست می آید

زندگی امیلی مارکوود، مانند بسیاری از هنرمندان آزاد، نوعی تعادل است. او به طور حرفه ای هر روز به ساخت برندها از ابتدا کمک می کند. Hayes Barton Designs، استودیوی او، به تازگی هفتمین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفته است و تجارت در حال رونق است. همچنین کودکان برای دعوا، فضای اداری برای تعمیر و حیوانات ناز برای تغذیه وجود دارد.

او همچنین یکی از متخصصان ستاره در برند 99designs است. 106 مسابقه برنده شد، 116 پروژه 1 به 1 تکمیل شد و 31 مشتری تکراری نظرات درخشان 5 ستاره را برای چندین سالی که او در این پلتفرم سپری کرد، به جا گذاشتند. و این بالاتر از هر چیز دیگری است که در زندگی او می گذرد.

طراح امیلی مارکوود

ما با امیلی (همچنین با نام EWMDesigns) تماس گرفتیم تا بفهمیم چه چیزی آتش او را شعله ور می کند و به او اجازه انجام هر کاری را می دهد. ما آموخته‌ایم که او مهم نیست چقدر صمیمی باشد، او همچنین به کارهایی که وارد آن می‌شود بسیار متعهد است و تنها چند پروژه را در یک زمان انجام می‌دهد تا اطمینان حاصل شود که هر یک از مشتریانش توجهی را که شایسته آن است به دست می‌آورد. و آن‌ها این کار را با ترک محصول نهایی که به آن افتخار می‌کنند، انجام می‌دهند، و وقتی کسب‌وکار کوچک خود را راه‌اندازی می‌کنند، این * صدای اضافی * را به همراه دارد.

امیدواریم داستان امیلی به شما انگیزه دهد که دوباره عاشق این روند شوید و شما را تشویق کند که مسیر خود را دنبال کنید.

یادتان هست چه زمانی متوجه شدید که طراحی مسیر درستی برای شماست؟

واقعاً به وضوح به یاد دارم. پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی با مدرک بازرگانی، متوجه شدم که در یک شرکت داروسازی کوچک مشغول به کار هستم. اغلب نیاز به تکمیل پروژه های طراحی وجود داشت. من همیشه عاشق خلق کردن بودم، بنابراین زمانی که آنها ظاهر شدند داوطلب شدم.

در آن زمان، من چیزی در مورد طراحی نمی دانستم و حتی در مورد نرم افزار خلاق Adobe چیزی نشنیده بودم. یکی از همکاران که با یک شرکت انتشاراتی کار می کرد، من را به ایلاستریتور معرفی کرد و من بلافاصله عاشق شدم. مطمئناً یک منحنی یادگیری وجود دارد – فهمیدن چگونگی دستکاری نقاط لنگر برای ایجاد چیزی که به نظر نمی رسد توسط یک کودک شش ساله کشیده شده است – اما من خیلی سریع آن را فهمیدم و نتوانستم به اندازه کافی برسم.

پس از هشت سال حضور در شرکت، ما را خریداری کردند و سمت من حذف شد. اگرچه غمگین بودم، اما زمان مناسبی به نظر می رسید تا بفهمم آیا می توانم به عنوان یک طراح آزاد امرار معاش کنم یا خیر.

لحظه کامل “حالا یا هرگز”.

ترسناک و در عین حال رهایی بخش بود. هیچ ایده ای نداشتم که چگونه مشتری پیدا کنم یا حتی چه چیزی را می خواهم طراحی کنم. با این حال، همه چیز درست شد و من بسیار سپاسگزارم که روزهای “کاری” خود را به این ترتیب می گذرانم.ترسناک و در عین حال رهایی بخش بود. هیچ ایده ای نداشتم که چگونه مشتری پیدا کنم یا حتی چه چیزی را می خواهم طراحی کنم.
“امیلی مارکوود.”


نام تجاری برای Early Bird Social جان می گیرد
شما اخیراً 7 سالگی طراحی هایز بارتون را جشن گرفتید. بنابراین اول: تبریک می گویم! داستان پشت نام را برایمان بگویید؟

وقتی تصمیم گرفتم همه اینها را امتحان کنم، متوجه شدم که باید کسب و کارم را در کشور ثبت کنم. می‌دانستم که نمی‌خواهم از نامم استفاده کنم، اما رسیدن به چیزی معنی‌دار به سرعت دلهره‌آور به نظر می‌رسید. منطقه تاریخی هیز بارتون محله ای است درست خارج از رالی که در دهه 1920 تا اواسط قرن بیستم ایجاد شد و من با شوهر و دو فرزندم در آنجا زندگی می کنم. من در رالی به دنیا آمدم و به نظر من، گنجاندن بخشی از شهر که خیلی دوستش دارم، به نام تجارت، انتخاب عالی بود.

نقشه ای از منطقه تاریخی که الهام گرفته از نام استودیو امیلی است
عالیه. می گویید در چه زمینه ای تخصص دارید؟

من به تنهایی کار می کنم و این روزها عمدتاً روی برندسازی مشاغل کوچک تمرکز می کنم. من هنوز از روابطی که در طول اقامتم در داروسازی ایجاد کردم مشتریانی دارم و بخشی از وقتم را در پروژه های شرکتی می گذرانم. بدون شک برندسازی مورد علاقه من است.

صنعت مورد علاقه شما برای طراحی چیست؟

سبک طبیعی من کمی عجیب، ارگانیک و ناقص است و به نظر می رسد که در صنایع خلاق بهترین جا را دارد. من عاشق کار با هنرمندان دیگر – خالقان، نوازندگان و سرآشپزها – هستم و متوجه شده ام که سبک طراحی من معمولا برای افراد حاضر در فضا مناسب است. فضای زیادی برای خلاقیت وجود دارد.

داشتن ترکیبی از مشتریان با طیف وسیعی از نیازهای طراحی، خوب است. چیزها را جالب نگه می دارد و هر روز چالش ها و فرصت های جدیدی را به ارمغان می آورد. برخی از طراحان می گویند که شما باید یک طاقچه را تعریف کنید و این به طور طبیعی اتفاق می افتد، اما من صمیمانه معتقدم که من منبع ارزشمندتری برای مشتریانم هستم زیرا می توانم خود را با سبک های مختلف طراحی تطبیق دهم. من مفتخرم که مفاهیم طراحی منحصر به فرد و متفکرانه را ارائه می کنم.من عاشق کار با هنرمندان دیگر – خالقان، نوازندگان و سرآشپزها – هستم و متوجه شده ام که سبک طراحی من معمولا برای افراد حاضر در فضا مناسب است.
“امیلی مارکوود.”به نظر شما ارزشمندترین بخش خلاقیت چه بود؟

جوایز متعدد است. با این حال، بهترین بخش، تماشای زنده شدن برندها است. ایجاد هویت برند متفکرانه و عمدی اغلب یک فرآیند طولانی و خسته کننده است و من همیشه امیدوارم که طرح های نهایی در هنگام شروع و توسعه کسب و کار مشتری به خوبی در خدمت مشتری باشد. تماشای موفقیت این برندها برای من مایه خوشحالی و افتخار است. من آنقدر احساس افتخار و فروتنی می کنم که نقش کوچکی (هر چند مهم) در سفر آنها دارم و تماشای پیشرفت آنها فوق العاده لذت بخش است.

مزیت بزرگ دیگر این است که برای خودتان کار کنید. وقتی کار آزاد را شروع کردم، پسرم تنها بود و دخترم هنوز به ما نپیوسته بود. الان هشت و شش است. داشتن انعطاف پذیری در کنار آنها – رها کردن آنها در مدرسه، کمک به انجام تکالیف یا در آغوش گرفتن بعد از یک روز سخت – امتیازی است که اگر مسیر دیگری را انتخاب می کردم، نداشتم. هفت سال پیش، من نمی دانستم که این چیزها چقدر مهم هستند. اما این به نوعی باعث می شود که همه “چیزها به دلیلی اتفاق بیفتند” درست به نظر برسد.برای داشتن انعطاف پذیری در آنجا [my kids]- ترک آنها و برداشتن آنها از مدرسه، کمک به انجام تکالیف یا در آغوش گرفتن بعد از یک روز سخت – امتیازی است که اگر راه دیگری را انتخاب می کردم، نداشتم.
“امیلی مارکوود.”

آیا با چالش هایی روبرو هستید؟

بعضی روزها الهام گرفتن سخت است و همه ایده ها احساس بدی دارند. خوشبختانه این طلسم ها خیلی سریع می گذرد. من متوجه شده ام که زمانی که من احساس استرس یا غرق شدن می کنم، خلاق بودن از همه سخت تر است.

یک گام به عقب و به دست آوردن چشم انداز بسیار کمک می کند. به نظر من، این کار مانند تهیه یک لیست و تقسیم کردن چیزها به قطعات قابل کنترل به نظر می رسد. اغلب اوقات، وقتی این کار را انجام می‌دهم، خلاقیت از بین می‌رود. امیدواریم همیشه همینطور باشد.

برای ما یک تصویر بکشید: یک روز در زندگی شما چگونه است؟ آیا روال خاصی دارید؟

من قطعاً یک موجود عادت هستم و داشتن یک روتین برای من خوب است. بیشتر روزها از بچه هایم التماس می کنم که لباس بپوشند و دندان هایشان را مسواک بزنند. بعد قهوه وقتی روز کاری من شروع می شود، سعی می کنم خودم را در خلاقانه ترین کارها غرق کنم. صبح ها اغلب پربارترین زمان روز من هستند و از اوایل بعدازظهر شروع به از دست دادن سرعت می کنم.


سعی می‌کنم در ساعات اول روز از ایمیل‌ها اجتناب کنم، مگر اینکه چیز فوری وجود داشته باشد، و در هنگام ناهار به آن‌ها رسیدگی کنم. وظایف اداری برای اواخر بعدازظهر محفوظ است، زیرا در آن زمان، نیروی خلاق معمولاً تخلیه می شود. گاهی اوقات بعد از شام با خانواده به سر کار برمی گردم، اما سعی می کنم ساعات کاری نسبتاً سنتی را حفظ کنم. کار از خانه دشوار است و اگر عمدی نباشید، می توانید خیلی بیشتر از آنچه باید جلوی رایانه خود باشید.

قطعا. در مورد موضوع الهام، می توانید 3 موردی که در حال حاضر شما را الهام می بخشد به ما بگویید؟

اکنون الهام در همه جا وجود دارد. بهار مورد علاقه من است اینجا گرم شده و همه چیز گل می دهد. درختان دوباره سبز شده اند و رنگ های بسیار زیادی در همه جا وجود دارد – مطمئناً زیبا و الهام بخش. این روزها فرصت نمی کنم چیز زیادی از خودم بخوانم، اما من و فرزندانم در حال بلعیدن هستیم تواریخ نارنیا قبل از خواب. ما در کتاب سوم هستیم و من فراموش کرده بودم که داستان ها چقدر عالی هستند. نمی توانم بگویم که الهام بخش طراحی خاصی برای من وجود دارد، اما جادو به طور کلی قطعا الهام بخش است.

من عاشق موسیقی هستم و هرگز نمی توانم آهنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنم، اما من عاشق آهنگ انگلیسی بیت، الویس کاستلو، برت دنن، گریگوری آلن ایزاکوف، لیک استریت دیو، آموس لی، لئون بریجز، باب مارلی هستم… می توانم ادامه دهم. موسیقی منبع عظیمی از الهام برای من است، اما باید مراقب باشم که در حین کار گوش کنم. مهمانی های رقص انفرادی اگر خیلی خوب باشد اتفاق می افتد!

طراحی برای بازار جهانی مواد غذاییبرخی از طراحان می گویند که شما باید یک طاقچه را تعریف کنید و این به طور طبیعی اتفاق می افتد، اما من صادقانه معتقدم که من منبع ارزشمندتری برای مشتریانم هستم زیرا می توانم خود را با سبک های مختلف طراحی تطبیق دهم.
“امیلی مارکوود.”

از زمانی که چهار سال پیش به 99designs پیوستید، چیزهای زیادی در حرفه شما تغییر کرده است. چه چیزی باعث می شود که روی سکو ادامه دهید؟

99designs یک پلتفرم فوق العاده برای من بود. در ابتدا، این یک راه عالی برای من برای امتحان چیزهای جدید و گسترش دامنه مهارت هایم به عنوان یک طراح بود. داشتم دعوت نامه های مسابقه را بررسی می کردم و از اینکه تعداد زیادی از مردم به دنبال طرح هستند شگفت زده شدم. من فقط در ابتدا همه چیز را امتحان کردم، اما به سرعت متوجه شدم که کجا می توانم موفق شوم. من قصد داشتم یک ایده طراحی داشته باشم و سپس شروع به تحقیق در مورد نحوه اجرای این مفهوم کنم. از آنجایی که من یک طراح رسمی آموزش دیده نبودم، مهارت هایم محدود بود، اما هر مسابقه به من اجازه می داد چیز جدیدی یاد بگیرم. من در ابتدا از iPad استفاده نمی کردم، بنابراین ایده ها را روی کاغذ ترسیم کردم، عکس گرفتم و سپس طرح را با ماوس در Illustrator دنبال کردم. در حال حاضر قدیمی به نظر می رسد، اما اگر به تمرین با ابزار pen نیاز دارید، این راه برای به دست آوردن آن است.

من با مشتریان فوق العاده زیادی – از سراسر جهان – کار کرده ام که هرگز بدون 99designs ملاقات نمی کردم. من از فرصت‌هایی که از حضورم در این سکو به دست آمده بسیار سپاسگزارم و قصد دارم تا زمانی که بتوانم حضورم را در اینجا حفظ کنم. با پیشرفت کسب و کار من همه چیز تغییر کرده است و دیگر زمانی برای شرکت در مسابقات زیادی ندارم، اما پروژه های تک به تک منبع خوبی برای کسب و کار من بوده است. پیدا کردن مشتریان خود یک چالش و زمان بر است و پلتفرم آن را به فرآیندی بسیار ساده و بدون دردسر تبدیل می کند.

ممنون به خاطر جملات مهرآمیزتون. آخرین سوال قبل از شروع: شما با لحظه ای “حالا یا هرگز” مواجه شدید که باید تمرین خلاقانه خود را شروع می کردید. آیا می خواهید خرد یا توصیه ای را برای طراحان، شاید کسانی که تازه کار خود را شروع کرده اند، در میان بگذارید؟ شاید از این پرش چیزی یاد گرفتی؟

اگر مشتاق باشید و سخت کار کنید، واقعاً فکر می کنم تقریباً می توانید به هر چیزی که فکرش را بکنید برسید. به یاد داشته باشید که کمی به خودتان لطف کنید و صبر زیادی داشته باشید. چند سال طول کشید تا واقعاً این تمام وقت را مدیریت کنم، و با نگاهی به گذشته، بسیار خوشحالم که ناامنی و ناراحتی همه آن را پذیرفتم و تازه وارد کار شدم. تا جایی که می توانید یاد بگیرید و در صورت نیاز با طراحان دیگر برای راهنمایی تماس بگیرید. جامعه خلاق فوق العاده و حمایت کننده است. فقط مطمئن شوید که آن را پیش پرداخت کنید.

ما آن را دوست داریم. ممنون، امیلی!

آیا کار امیلی را دوست دارید؟

او را برای پروژه بعدی خود استخدام کنید.


بیا بریم!

پست طراح امیلی مارکوود در مورد جوایزی که از پیروی از مسیر شما به دست می آید اولین بار در 99طراحی ظاهر شد.


کمپین تبلیغاتی با رساله

تراکت ها در کمپین بازاریابی بهترین کار را دارند. اگرچه چاپ رساله یک روش سنتی تبلیغات است، اما بسیاری از کارشناسان بازاریابی دیجیتال هنوز معتقدند که آگهی‌ها می‌توانند نقش بسیار مفیدی در ایجاد استراتژی تبلیغات دیجیتال داشته باشند.

مانند هر روش بازاریابی چاپ رساله برای اثربخشی باید به طور خاص برای مخاطبان هدف تولید و توزیع شود. هنگام اجرای یک کمپین بازاریابی تبلیغاتی، باید بدانید که مخاطبان شما چه می خواهند.

مرحله 1 – هدف خود را پیدا کنید

در گام اول برای هر نوع تبلیغاتی ابتدا باید به نیازهای بازار خواه ناخواه مردم و در نتیجه نیازهای روز بازار توجه ویژه ای داشت. شما باید این الزام را به دقت بررسی کنید. این در مورد همه چیز مربوط به فروش محصول یا ایده شما صدق می کند. اگر در مرحله اول مشکل داشتید تولید و چاپ بروشور یا تراکت اصلا به درد نمی خورد.

برای طراحی خود یک هدف ترسیم کنید. طراحی یک سری سبک های جدید برای هر حرفه و کسب و کاری مناسب نیست، پس ابتدا کسب و کار خود را به صورت عمیق تحلیل کنید و هدف طراحی خود را بر اساس آن مشخص کنید.

مرحله 2 – هدف خود را پیدا کنید بر نقاط قوت و ضعف خود تمرکز کنید

وارد جزئیات بی اهمیت نشوید. داشتن برخی اطلاعات بی اهمیت و بیهوده می تواند ارزش تبلیغات شما را کاهش دهد. در مورد 2 تا 5 مورد مهمی که فکر می کنید مخاطب شما باید در مورد محصول شما بداند تصمیم بگیرید و بر اساس آن برای مشتری خود طراحی کنید. از درج محتوای غیر ضروری برای مخاطبین خود خودداری کنید. به دنبال نقاط قوت در خدمات خود باشید و فقط آن نقاط قوت را بسازید.

مرحله 3: جالب و زیبا باشید

داشتن یک تراکت تبلیغاتی زیبا و خاص بودن به نتایج تحقیقات بازار شما بستگی دارد. به طور کلی، افراد در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری از تبلیغات تأثیرگذار هستند و هرگز نباید انتظار داشته باشید که هیچ طراحی خسته کننده ای روی مخاطبان شما تأثیر بگذارد. به یاد داشته باشید که هزاران تبلیغ جذاب و زیبا دیگر در بازار وجود دارد که توجه شما را به خود جلب می کند. باید در نظر داشته باشید که نباید بر انتقال پیام خود به دیگران تمرکز کنید، بلکه خواسته ها و نیازهای مشتری بسیار مهم است.

مرحله 4: یک برنامه بازاریابی تهیه کنید

قبل از طراحی، چاپ و توزیع بروشورها، زمان کافی را برای تحقیقات بازار اختصاص دهید. بهتر است چند ماه قبل از بازگشایی یا عرضه محصولات خود، طرح تبلیغاتی خود را مشخص کنید. داشتن یک برنامه خوب به میزان قابل توجهی خطر یک اتفاق ناخواسته یا بد را کاهش می دهد. این بهترین زمان برای تجزیه و تحلیل حتی پس از مدت کوتاهی است. درک خوب تحلیل توزیع مسیر می تواند در کمپین تبلیغاتی بعدی به شما کمک زیادی کند.

مرحله 5: آسان تر کنید

وقتی نوبت به طراحی یک رساله می رسد، باید مطمئن شوید که مخاطبین شما پیام را در چند ثانیه دریافت می کنند بروشور آنها شما را درک می کنند. فقط باید با کمکی که به دیگران می کنید تبعیض آمیزتر باشید.

در طراحی خود از فونت های خوانا و حروف بزرگ استفاده کنید. با استفاده از تصاویر زیبا و با کیفیت به تراکت خود روحی دو چندان ببخشید. در مورد طرح نهایی خود با چند نفر مشورت کنید و حتما نظر افراد مختلف را در مورد طرح، فونت، عکس، شیوایی در انتقال پیام بپرسید و مطمئن شوید که طراح نهایی شما از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است.

مرحله 6: تراکت را در بهترین مکان پخش کنید

برخلاف بنری که مبتنی بر مکان است اما دستگاه اورژانس یا بروشور امکان سرایت به یک مکان خاص و افراد خاص وجود دارد. البته شما می توانید تراکت ایتون را به صورت گسترده تبلیغ کنید، اما می توانید هم زمان و هم هزینه را تلف کنید.

با شناسایی مشتریان هدف، می توانید رساله های کمتر و علاوه بر آن دلیل چاپ کنید چاپ رساله ارزان کاغذ کمتری را از دست خواهید داد و به هدف خود در پخش تراکت خواهید رسید.

یک نکته بسیار مهم در چاپ رساله فضا در شما بیشتر از طراحی رساله و بیشتر در طراحی بروشور است کارت کسب و کار در نتیجه می توانید از این فرصت نهایت استفاده را ببرید. شاید به دلیل محدودیت فضا امکان درج محتوایی در طرح کارت ویزیت شما وجود نداشته باشد، بنابراین با یک رساله زیبا می توانید به راحتی بسیاری از پیام های خود را به دیگران برسانید.

در نهایت می توانید تیم مشاور را دریافت کنید گروه هنری نفیس برای نتیجه گیری در مورد آن مشورت کنید طراحی تراکت به خودت برس امیدوارم این مقاله کمپین تبلیغاتی با رساله با خواندن این مقاله به خودتان کمک کنید چگونه یک برنامه برای تبلیغ یک رساله ایجاد کنیم دستیابی به نتایج بسیار درخشان. این مقاله را حتما بخوانید کمپین تبلیغاتی با رساله به شما کمک می کند تا یک رساله زیبا و خلاقانه داشته باشید.

نوشته شده توسط یک کمپین تبلیغاتی با یک رساله برای اولین بار با چاپ نفیس. به نظر می رسد.

چهار نوع لوگو که هر برندی باید بداند

در حالی که لوگو یک بیان بصری منحصر به فرد از نام تجاری شما است، می تواند – و باید – اشکال مختلفی داشته باشد. در اینجا تغییرات لوگو آمده است. نوع لوگو نسخه جایگزین لوگوی اصلی شما است. این گزینه به برند شما این توانایی را می دهد که در بسیاری از تنظیمات منسجم، سازگار و قابل تشخیص باشد. این شما را سازگار می کند.

به این موضوع فکر کنید: یک تصویر در رسانه های اجتماعی، یک وب سایت و یک کارت ویزیت ممکن است به آرم های مختلف در اشکال و سبک های مختلف نیاز داشته باشد. به جای تکیه بر یک لوگوی واحد برای انجام همه کارها، برند شما می تواند انعطاف پذیری لازم برای توسعه چندین نوع لوگو را داشته باشد.

هر برندی می تواند از تغییرات لوگو بهره مند شود، اما برخی از برندها نسبت به سایرین به تنوع بیشتری نیاز دارند. این بستگی به سبک لوگوی شما و نوع کسب و کار و نیازهای شما دارد. ما به چهار نوع کلیدی از تغییرات لوگو – اصلی، مرتب یا ثانویه، علامت فرعی و فاویکون – نگاه خواهیم کرد تا به شما کمک کنیم تا بفهمید به کدام یک نیاز دارید.

تصویر توسط OrangeCrush

لوگوی اصلی

ایجاد انواع لوگو با طراحی لوگوی اصلی شما شروع می شود. این کامل ترین و پیچیده ترین لوگوی شماست. این نیز همان چیزی است که بیشتر اوقات از آن استفاده خواهید کرد. لوگوی اصلی همان لوگوی است که بیشترین جزئیات مانند نام برند، شعار و تاریخ ایجاد را داشته باشد. از تابلوهای جسورانه گرفته تا تی شرت های شرکتی، این لوگوی اصلی و نمایش شما در جلو و در مرکز شخصیت شما به عنوان یک برند است.
لوگوهای اصلی اغلب افقی هستند، اما این می تواند بسته به طرح و موضوع متفاوت باشد. گاهی اوقات شما یک لوگوی منظم برای اصلی خود دریافت می کنید، همانطور که در مثال پایین سمت چپ بالای Gorcha است. اگر لوگوی اصلی شما دارای رنگ است، حتما یک نسخه سیاه و سفید در دسترس داشته باشید.

برای تاکید بر اهمیت لوگوی اصلی خود، مطمئن شوید که همیشه جایی برای تنفس داشته باشد و توسط عناصر دیگر طراحی تقویت نشود. لوگوی اصلی باید فریبنده، به یاد ماندنی و سازگار باشد. مطمئن شوید که در تیتر یک وب سایت به همان اندازه که در چاپ بزرگ به نظر می رسد زیبا باشد. بگذار ستاره باشد.

بیشتر برندها برای ثبات روی یک لوگوی اصلی تمرکز می کنند. با این حال، گاهی اوقات شاهد یک استثنای منحصر به فرد مانند آدیداس خواهیم بود. این برند دارای سه لوگوی اصلی است که بسته به مجموعه به جای یکدیگر استفاده می شوند. آنها انسجام خود را با استفاده از همان فونت حفظ می کنند و سه خط خود را در هر لوگو ادامه می دهند. این یک رویکرد غیرمعمول است که برای اکثر برندها کار نمی کند، به خصوص اگر هنوز در حال رشد کسب و کار خود هستید. اما آدیداس به عنوان دومین تولید کننده بزرگ پوشاک ورزشی جهان، مجوز دریافت می کند.

سه لوگوی آدیداس از طریق logaster.com

به جای مسیر آدیداس، اکثر برندها با یک لوگوی اصلی عرضه می شوند که دارای چندین گزینه مانند ثانویه، برند فرعی یا فاویکون است که در زیر به آنها خواهیم پرداخت.

لوگوی ثانویه

هنگامی که لوگوی اصلی خود را ایجاد کردید، نوبت به ایجاد یک لوگوی ثانویه می رسد. هدف اصلی لوگوی ثانویه این است که چیدمانی متفاوت از نسخه اصلی داشته باشد. به عنوان مثال، اگر لوگوی اصلی شما افقی با نمادی در کنار کلمات است، لوگوی ثانویه ممکن است با نمادی در بالا یا پایین کلمات مرتب شود.
لوگوی ثانویه را به عنوان بازتابی از لوگوی اصلی در نظر بگیرید. باید فونت های یکسان، وزن یکسان و زیبایی شناسی کلی یکسانی داشته باشد تا شخصیت برند شما را به شیوه ای ثابت حفظ کند. لوگوی ثانویه برای مواقعی که فضا کمی محدود است یا اگر فضا با لوگوی اصلی شما مطابقت ندارد مفید خواهد بود.

مکان‌های مختلف نیاز به فضای لوگوی متفاوتی دارند، به عنوان مثال یک لوگوی افقی ممکن است برای یک الگوی سربرگ یا یک کارت ویزیت مناسب‌تر باشد. یا یک تصویر نمایه رسانه های اجتماعی ممکن است برای یک آرم به صورت عمودی مناسب تر باشد. از این نظر، لوگوی ثانویه شما برای حفظ و پر کردن شکاف هایی است که لوگوی اصلی شما در آن جا نمی شود یا به بهترین شکل به نظر نمی رسد.

زیر علامت گذاری کنید

هنگامی که لوگوهای اصلی و ثانویه شما در سنگ جاسازی شدند، مهم است که برند فرعی خود را ایجاد کنید. این ساده ترین و فشرده ترین نسخه لوگو است و در مواقعی که نیاز دارید لوگو را در فضایی کوچک قرار دهید، چه به صورت چاپی و چه دیجیتال، مفید خواهد بود. به یاد داشته باشید: همه لوگوهای اولیه و ثانویه برای کاهش طراحی نشده اند. سپس علامت فرعی به کار خواهد آمد.

اولیه، ثانویه و تغییرات نشان‌واره فرعی ✦ᎪᏞᎥᏟᎥᎪ✦

دو نوع از رایج ترین نشانگرهای فرعی، دایره هایی هستند که حاوی متن و / یا نمادها هستند، یا یک علامت فرعی که فقط یک نماد است. بسته به اندازه و طرح لوگوهای اصلی و ثانویه خود، ممکن است به علامت فرعی نیاز داشته باشید یا نباشید، اما در صورت شک، داشتن یک ایده خوب است.

هنگام چاپ، مهرهای فرعی به عنوان پاورقی یا واترمارک رایج هستند و همچنین یک برچسب عالی ایجاد می کنند. در فضاهای دیجیتال، برند فرعی به عنوان یک آواتار در رسانه های اجتماعی یا در مواقع دیگری که نیاز به استفاده از لوگوی خود دارید، ایده آل است، اما می خواهید پیچیده تر به نظر برسد.

فاویکون

آخرین اما نه کم اهمیت، ایجاد فاویکون بخش مفیدی از توسعه انواع لوگو است. فاویکون یک نماد کوچک است که در بالای یک مرورگر اینترنت قرار دارد. اغلب فقط یک نماد است، اما بسته به طرح و چیدمان می تواند چندین حرف را در خود جای دهد.


هدف فاویکون ایجاد یادآوری بصری از هویت برند است. برای کسانی که چندین برگه را به طور همزمان باز نگه می دارند، فاویکون همچنین می تواند به مشتری یا کاربر شما کمک کند تا وب سایت شما را به راحتی پیدا کند. به آن به عنوان بهترین هر دو جهان نگاه کنید. با فاویکون، با افزایش آگاهی و هویت برند، بازدیدکنندگان می توانند به سرعت وب سایت شما را پیدا کنند.

اگرچه فاویکون همیشه برای برند شما ضروری نیست، اما مطمئناً می تواند برای شما مفید باشد زیرا می تواند به عنوان یک نماد برنامه در برابر عملکرد مضاعف مقاومت کند. به برنامه های متعدد روی تلفن خود فکر کنید و اینکه چگونه برخی از نمادها بیشتر از بقیه برجسته هستند. یک نماد خوب طراحی شده به شما کمک می کند و تأثیر مثبتی بر برند شما به عنوان یک کل ایجاد می کند.

آن را با انواع لوگو مخلوط کنید

لوگوی شما قابل تشخیص ترین جنبه برند شما در کل است. نه تنها باید زیبا و خاطره انگیز باشد، بلکه باید بتواند خود را با اشکال مختلف تطبیق دهد. با استفاده از انواع لوگو، برند شما آماده می شود تا در هر زمان و هر مکان تأثیری جسورانه داشته باشد. لوگوی اصلی، لوگوی ثانویه، علامت فرعی و فاویکون بهترین تجربه بصری برند را ایجاد می کند. و اگر احساس می کنید که چگونه این کار را انجام دهید غرق شده اید، کمک حرفه ای هرگز خیلی دور نیست.

آیا می خواهید لوگوی عالی برای کسب و کار خود داشته باشید؟

برای تحقق آن با طراحان با استعداد ما همکاری کنید.


یک طرح دریافت کنید

انتشار چهار نوع لوگو که هر برندی باید بداند اولین بار در 99 طرح ظاهر شد.

طراحی دیستوپیایی: چگونه بروتالیسم، سایبورگ ها و متاورس طراحی های امروزی را شکل می دهند

اندرویدهای تولید انبوه، مانتوهای گوشه ای و دوربین های نظارتی چه وجه اشتراکی دارند؟ یک ضد اتوپیا پشت همه وجود دارد. این جهان‌های علمی تخیلی تاریک در سال 2022 به طور فزاینده‌ای در طراحی تأثیرگذار می‌شوند، زیرا سازندگان از تصاویر واضح، فناوری تهدیدآمیز و حس ترسناکی استفاده می‌کنند تا آینده‌ای پر دردسر – البته اغلب کاملاً شیک – را پیشنهاد کنند.

بنابراین دیستوپیا دقیقاً چیست و چرا ما بیشتر و بیشتر آنها را می بینیم؟ در اینجا راهنمای ما برای طراحی دیستوپیایی است، از اولین داستان های دیستوپیایی تا تجدید حیات اخیر آنها در دنیای مدرن تغییرات آب و هوا و کلان داده ها.

تصویر توسط OrangeCrush

دیستوپی چیست؟

به طور رسمی، دیستوپیا “یک وضعیت یا جامعه خیالی است که در آن رنج یا بی عدالتی بزرگ، معمولا توتالیتر یا پساآخرالزمانی وجود دارد.”

همانطور که در این طرح کتاب پسا آخرالزمانی توسط جف پورناوان دیده می شود، جهان های دیستوپیایی اغلب بی رحمانه هستند و در مقیاسی عظیم ساخته شده اند.

دیستوپیا نقطه مقابل اتوپیا است، یک دنیای خیالی کامل. یافتن آن‌ها در داستان‌های مدرن به سختی ممکن است: فدراسیون خوش‌نیت و از نظر فن‌آوری پیشرفته پیشتازان فضا نزدیک می‌شود، مانند Vacanda مبتکرانه و آگاه به محیط‌زیست مارول. تشخیص دیستوپیا آسان تر است: از 1984، The Handmaid’s Tale، Blade Runner، The Hunger Games و Dune (همه کتاب هایی که به فیلم یا نمایش تلویزیونی تبدیل شده اند)، بازی های ویدیویی مانند Last of Us یا Cyberpunk 2077 و بازی های رومیزی مانند Warhammer 40K. .

ساختگی های دیستوپیایی آینده تیره ای را نشان می دهد. در بیشتر دیستوپیاها، یک نخبه ممتاز با کمک فناوری پیشرفته از همه افراد دیگر استثمار می کند (در ماتریکس، فناوری به اندازه کافی هوشمند است که نخبه شود). معمولاً، یک دولت یا شرکت سرکوبگر، دانای کل، از نظارت، خشونت، تبلیغات و روال‌های بی‌حس‌کننده استفاده می‌کند تا مردم را چیزی بیشتر از ماشین‌ها بسازد. افراد ممکن است شستشوی مغزی یا ترسیده شوند. به هر حال، آنها قادر به تغییر سیستم نیستند.

چرا ضد اتوپیا شکلی از زمان ماست

پس چگونه این دیستوپیا ایجاد می شود؟ ویژگی های اصلی بصری شامل شهرهای بزرگ و دنیای طبیعی آسیب دیده است. در سال 1984، این شهر سایه‌دار تحت الشعاع پوسترهای فاشیستی غول‌پیکر و ساختمان‌های وحشیانه قرار گرفت. در The Maid’s Tale، تصاویری که ممکن است خوش بینانه به نظر برسند (لباس های رنگارنگ و حومه های غنی) و با مقایسه تضعیف شوند: لباس ها و کلاه های قرمزی که خدمتکاران بسته بر سر می گذارند حرکت آنها را محدود می کند و آنها را یکسان می کند در حالی که خیابان ها توسط پلیس مخفی گشت زنی می شود.

باران و نورپردازی پر سر و صدا در Blade Runner در برابر درخشش بیمار در Blade Runner 2049: Dystopia ممکن است بسیار متفاوت به نظر برسد، اما همچنان در مهلت مقرر تهدیدی است.

Blade Runner یک محیط علمی تخیلی با الهام از فیلم نوآر را نشان می دهد که در آن تاریکی و باران کلان شهر شلوغی را پر کرده است. سایر دیستوپیاها کارخانه‌های عظیم یا ایمپلنت‌های مصنوعی را نشان می‌دهند که به معنای واقعی کلمه انسان را به ماشین تبدیل می‌کنند، در حالی که Dune و Warhammer 40k دیستوپیایی در مقیاسی غیرقابل تصور هستند که در آن افراد کوتوله‌هایی از فضاپیماهای بزرگ و ژئوپلیتیک کهکشانی هستند. وجه مشترک همه این بینش‌ها، احساس تکراری این است که زندگی‌های فردی بی‌اهمیت هستند.

امروز، جهان ما به آرامی از یک بیماری همه گیر وحشیانه بهبود می یابد. سیاره ما به طور فزاینده ای تحت تأثیر تغییرات شدید آب و هوا، با گونه های بی شماری در معرض خطر انقراض است و سبک زندگی ما کمتر پایدار به نظر می رسد. به نظر می رسد که بحث سیاسی در بسیاری از جوامع به طور فزاینده ای قطبی می شود. و شرکت‌های قدرتمند در حال حفاری عمیق‌تر در زندگی شخصی ما هستند، زیرا موتورهای جستجو و برنامه‌ها داده‌های بیشتر و بیشتری درباره موارد پسندیدن، دوست نداشتن، دیدگاه‌های سیاسی و حلقه اجتماعی ما جمع‌آوری می‌کنند.

تا چند سال پیش، دنیایی که در آن همه دستگاهی را حمل می‌کردند که آنها را در همه جا ردیابی می‌کرد و نتایج را برای مشاهده توسط ماشین‌های هوشمند ارسال می‌کرد، مانند یک ضد اتوپیای کلاسیک به نظر می‌رسید. امروز فقط زندگی است. آیا تعجب آور است که دیدهای بدبینانه، که در آن همه ما فقط دندان در یک ماشین هستیم، رایج تر می شود؟

فناوری و متاورژن دیستوپی را واقعی می کند

واضح است که چرا ما در سرمان دیستوپیا داریم. دلیل دیگری که ما تعداد زیادی از آنها را می بینیم این است که فناوری به تصویر کشیدن آنها را آسان تر می کند. جهان های علمی تخیلی و مناظر شهری پیشرفته ای که زمانی به تصویر کشیدن آنها غیرممکن بود، اکنون از یک دوجین به CGI درخشان در حال پخش است. تجربه ما از جهان های مجازی با افزایش قدرت فرا وجهی عمیق تر می شود.

آواتارها، پوسته‌ها و ویزورهای واقعیت مجازی متاورس نوید آزادی را می‌دهند، اما می‌توانند شبیه یک دیستوپیا مدرن از SynapseUK باشند.

تصور این است که ما به طور فزاینده ای از آواتارها، ارزهای دیجیتال و فناوری های همه جانبه مانند هدست های VR برای تعامل در دنیایی که واقعیت و مجازی را در هم می آمیزد، استفاده خواهیم کرد. بخش‌هایی از متاورس، مانند فضاهای ملاقات مجازی Horizons Workrooms، پلتفرم دنیای خود Sandbox و بازارهای NFT، اکنون اینجا هستند.

تا زمانی که این دنیاها به طور گسترده مورد استفاده قرار نگیرند و به هم متصل نشوند، ما به سمت یک چندجهانی کامل حرکت نخواهیم کرد، اما برخی استدلال می کنند که متاورژن اولیه ما در حال حاضر دیستوپیایی است. تجربه اخیر یک خبرنگار با اتاق‌های چت واقعیت مجازی تحت تأثیر آزار و اذیت و سوء استفاده قرار گرفت. فراجهان می تواند ما را آزاد کند تا خودمان را به طور کامل بیان کنیم، اکتشافات جدید انجام دهیم و با مردم در سراسر جهان ارتباط برقرار کنیم. اما همچنین می‌تواند مکانی برای ترولینگ و جرایم سایبری باشد، جایی که شرکت‌های غیرشخصی قوانین را تعیین می‌کنند: این اصطلاح خود از رمان ضد اتوپیایی نیل استیونسون، The Snow Crash، می‌آید.

ویژگی های طراحی دیستوپیایی

طراحی متاورس متنوع و اغلب غیرقابل پیش بینی است. آواتارها، پوسته‌ها و پس‌زمینه‌های مختلف می‌توانند منجر به مقایسه‌های عجیب و غریب شوند و یک قدم بین پلتفرم‌ها می‌تواند همه چیز را متحول کند. نمونه های اولیه طراحی متاورس شامل کلاژهای متراکم، آواتارهای کارتونی و کت های ذوب شده عجیب بود. بسیاری از این طرح‌ها کاملاً ضدآرمان‌شهری نیستند، اما ترکیبی از لمس‌های واقعی و مجازی آن‌ها بر یک موضوع کلیدی دیستوپیایی دیگر هستند – این ایده که واقعیت به تدریج در حال فرسایش است و بدن ما کمتر از پیکسل‌هایی که در متاوره به نمایش می‌گذاریم واقعی است.


فراتر از متاورژن بروید و الهامات بسیار بیشتری وجود خواهد داشت. تصاویر می توانند به معنای واقعی کلمه ضد آرمان شهر را نشان دهند: به انبوهی از مردم که در شهرهای تاریخی، کارگران کارخانه، تابلوهای نئونی، نورپردازی وهم انگیز و روبات ها شلوغ شده اند فکر کنید. اما چیزی که واقعاً طراحی دیستوپیایی را می سازد تاریکی است. این می تواند به معنای واقعی کلمه، از سایه ها یا لباس های سیاه تیره باشد. اما بیشتر اوقات این یک لکه بر روی دید پیشرفته است. آیا مشاغل برای افرادی که در آن کار می کنند شبیه کارخانه های فرآوری است؟ آیا در هر گوشه ای دوربین وجود دارد؟ آیا تبلیغات از پوسترها یا نمایشگرها ساطع می شود؟ آیا همه آنها به طرز شومی شبیه به هم هستند، شخصیت آنها با یک چکمه افسرده صاف شده است؟

طراحی دیستوپیک می تواند افسرده کننده باشد، اما همچنین می تواند ظریف باشد

جنبه های ظریف طراحی دیستوپیایی به طور گسترده تری در حال گسترش است. دیستوپیا، همانطور که هر کسی که کیانو ریوز را دیده است، در مورد توقف زمان در حین پوشیدن سایه های ظریف می داند، ممکن است جالب به نظر برسد، و گرایش های مد مانند دیستوپیا-هسته و آخرالزمان پیشرو ترکیبی از پوسته های زیبا و محافظ هستند (برای نگه داشتن نیروهای خصمانه و دیستوپیایی). با رنگ های تیره و گوشه های سخت (برای انعکاس حالت بدبینانه).

سایه‌ها و حالت زاویه‌دار به این کت مشکی یک حس دیستوپیایی از Kisadesign کمک می‌کند

برتری و فوریت سبک ضد اتوپیایی برای همه نخواهد بود – و ارزش آن را دارد که قبل از اینکه بپرید به عواقب آن فکر کنید – اما در اصل برای برخی از مارک ها مناسب است. برای مثال، در یکی از گرایش‌های پیشرو در کتاب‌های کنونی، طراحی دیستوپیایی نه تنها بر روی جلد داستان‌های ژانر، بلکه بر آثار شعر و دانشگاه نیز می‌افتد.

تصاویر بصری می‌توانند رنگ‌های تیره بدبینانه‌تر را با نور فریاد یا روشن ترکیب کنند، شبکه‌ها و الگوهای هندسی می‌توانند دنیایی فناوری را ارائه دهند که در آن افراد آزادی کمی دارند، در حالی که مناظر می‌توانند حسی غم‌انگیز و بیگانه داشته باشند. برای متن، اگر می‌خواهید به معنای واقعی کلمه باشید، می‌توانید خود را در تقارن نامناسب خانواده فونت‌های دیستوپیایی غوطه‌ور کنید یا از طریق سبک‌های آینده‌نگر (شروع با Eurostile Bold Extended) یا فاشیست (Fraktur کلاسیک است) به دیستوپیا اشاره کنید.

این اثر هنری از فیلم ترون محصول 1982 نشان می‌دهد که دیدگاه‌های دیستوپیایی نیازی به ساختمان ندارند: در اینجا یک مشبک مصنوعی شوم منظره‌ای تهدیدآمیز ایجاد می‌کند که مکانی برای مردم نیست از طریق RogerEgbert.com.

به همین ترتیب، اعداد، حروف و کد می‌توانند این احساس را القا کنند که همه ما فقط داده‌ایم، در حالی که تصاویر می‌توانند به تله‌های دیکتاتوری یک پیچ و تاب مدرن ببخشند (مانند رده‌های عظیم سربازان طوفان جنگ ستارگان) یا ماشین‌ها را با مردم در دید سایبری ترکیب کنند. . این تصاویر فیزیکی برای طراحی دیستوپیایی مهم هستند، اما حال و هوا نیز مهم است: این احساس که هر چه پیچیدگی به نمایش گذاشته شود، اینجا چیزی اشتباه است.

ممکن است شهری ضد آرمان شهر در حال ظهور باشد، اما دو شورشی در پیش زمینه روی جلد این کتاب امیدی را از iZed ارائه می کنند.

نورهای روشن در تاریکی دیستوپیا

دیستوپی اغلب تلخ است. بسیاری در نهایت با یک قهرمان مرده یا شکست خورده روبرو می شوند. اما در حالی که ظلم در داستان دیستوپیایی محوری است، مقاومت، فرار و آزادی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. و درست همانطور که این داستان‌ها مردم را در حال تقلا، عاشق شدن یا رها کردن قرص قرمز نشان می‌دهند، طراحی دیستوپیایی اغلب آسان است.

این ممکن است از این زمینه ناشی شود: کسی که یک محصول ضد اتوپیایی می‌خرد می‌داند که آن را می‌خرد چون عالی به نظر می‌رسد یا بیانگر احساسی است، نه به این دلیل که در واقع برای سرکوب ماشین‌محور ثبت‌نام می‌کند. اما همچنین از نشانه‌های مقاومت ناشی می‌شود، چه تصویر واقعی از کسی که در حال تقلا است، یا یک حس ظریف‌تر از نور در حال رشد در جایی، شاید دورتر.

شاخه‌های سبز و برج‌های در حال فروریختن: نور و تاریکی در این اثر هنری که از بازی ویدیویی The Last Of Us ساخته جف پورناوان الهام گرفته شده، تعادل خوبی دارند.

این می تواند ناشی از طنز یا طنز باشد، مانند پرتره های بازیگوش ملکه وو از یک برند تاریخی شکسته. پاسخ دیگر به انطباق دیستوپیایی، تفکر متفاوت است، مانند روند رو به رشد ضد طراحی، که اصول طراحی کلاسیک را با تضادهای خیره کننده و تصاویر خرابکارانه نقض می کند. دیستوپیا می‌تواند به ما کمک کند بر نگرانی‌هایمان درباره زمان حال غلبه کنیم، اما می‌تواند محرکی نیز باشد، چه محصولی اخلاقی‌تر انتخاب کنیم، چه کنترل داده‌های خود را دوباره به دست آوریم، یا از طریق کمپین‌ها یا سیاست‌های محلی تجمیع کنیم. طراحی دیستوپیایی می تواند آینده ای تیره و تار را به ما نشان دهد تا حال امیدوارکننده تری به ما بدهد.

چرا طراحی دیستوپیایی نوع زمان ماست؟

همانطور که ما بیشتر درگیر می شویم و خطرات برای سیاره ما افزایش می یابد، جای تعجب نیست که ما شاهد یک طرح دیستوپیایی فزاینده باشیم. در کنار تصاویری از ساختمان‌های عظیم، ماشین‌های پیچیده و افراد پوشیده، آثاری را نیز می‌بینیم که با حال و هوای کلی‌تری از شرارت، سرکوب و مقاومت آغشته شده‌اند. طراحی Dystopian می تواند به محصولات تاریکی و لبه بدهد – و همانطور که محبوبیت مداوم آنها نشان می دهد، این چشم اندازهای تاریک مانند جهنم غوطه ور هستند.

نوعی طراحی دیستوپیا می خواهید؟

طراحان ما می توانند به شما در ایجاد تقریباً هر چیزی کمک کنند.


یک طرح دریافت کنید

طراحی دیستوپیایی: چگونه وحشی گری، سایبورگ ها و متاورس طرح های امروزی را برای اولین بار در 99 طراحی ظاهر کردند.

چگونه برند خود را تقویت کنیم

.element-bottomshadow.imageframe-1: قبل، .element-bottomshadow.imageframe-1: بعد از {-webkit-box-shadow: 0 17px 10px rgba (0,0,0,0.4); box-shadow: 0 17px 10px rgba (0,0,0,0.4)؛}

چگونه برند خود را تقویت کنیم

اگر تیم طراحی و تیم پشتیبانی شما برنامه ریزی می کنند که به طور منظم در همه بخش ها کار کنند، قطعاً این کار به همه بخش ها نمی رسد و به سرعت متوجه خواهید شد که زمان کافی برای انجام همه کارها در طول روز نخواهید داشت. دلیل اصلی این است که در هر قسمت یک دنیای بی پایان وجود دارد که پایان نخواهد یافت. برای علامت گذاری تمام بخش ها نیازی به ورود همزمان ندارید.

تنها چیزی که نیاز دارید برنامه ریزی منظم با استراتژی برند و نظارت است. در مقاله چگونه برند خود را تقویت کنیم در این مقاله، کارهای اولیه ای را که هر کسی می تواند برای تقویت برند خود با استفاده از این ترفندها انجام دهد را آزمایش کردیم. چگونه برند خود را تقویت کنیم بیان کنیم.

مهم نیست در چه صنعتی هستید، کسب و کار شما چقدر بزرگ است، یا بودجه سازمانی شما برای برندسازی و تبلیغات چقدر است، ادراک مشتریان شما از کسب و کار و تیم شما مهم است. برند شما تصور مصرف کنندگان شما از کسب و کار شماست. بدون درک روشنی از موقعیت برند خود، تصور برند و سبک کسب و کار شما می تواند بسیار دشوار باشد.

معمولاً کسب و کار تا حد امکان بر نقاط تماس نظارت می کند تا بتواند اطلاعات کاملی از پایگاه مشتریان خود داشته باشد. به عادات خرید خود و دیگران فکر کنید. شما می توانید در مورد یک محصول از یک دوست بشنوید، در مورد آن تحقیق کنید و آن را از همه جهات مطالعه کنید.

برای ایجاد یک نام تجاری، باید تمام عناصر زیر را مرور و اعمال کنید تا یک برند قوی و ماندگار برای همیشه داشته باشید. آنها عبارتند از:

نام برند

پیگیری بحث‌های آنلاین و بحث‌های آزاد درباره شرکت شما می‌تواند یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای به دست آوردن درک واضح‌تری از تصویر برند شما باشد. توصیه های حرفه ای که باید هنگام طراحی نام لوگو از آنها استفاده کنید عبارتند از: نظارت و دقت نام مستعار، بررسی لوگو برای اشتباهات املایی، بررسی سوء تفاهم نام لوگو مواردی است که باید در طراحی لوگو به آن توجه کنید. استفاده از یک لوگو و نام خاص که به سازمان شما اعتبار می بخشد می تواند یکی از مهم ترین عواملی باشد که می تواند تاثیر بسزایی در کسب و کار شما داشته باشد.

رقبا را بررسی کنید

همه رقبای شما نقش کلیدی در استراتژی نظارت بر برند شما دارند. ارزیابی عملکرد همکاران در صنعت به تیم شما کمک می کند تا نقاط قوت و ضعف شما را تا حد امکان کشف کند و مشتریان و خریداران شما را بهتر درک کند.

مهم نیست که روی کدام جنبه از برند خود تمرکز می کنید، فقط به یاد داشته باشید که مهمترین چیز این است که به مرور زمان کسب و کار خود را پیگیری کنید. به جای داشتن تصویری فوری از شهرت برند خود، اکنون به تیم شما این ایده را می دهد که آیا استراتژی بازاریابی شما کار می کند یا ممکن است نیاز به اصلاح داشته باشد.

استفاده از صنعت نوآوری

اخبار غیرمستقیم در مورد بازاری که در آن هستید نیز می تواند تاثیر زیادی بر برند شما داشته باشد. به عنوان مثال، یک شرکت نرم افزاری ممکن است تیم بازاریابی دیجیتال خود را وادار کند تا پیشرفت های رقبا را دنبال کند تا تغییرات و پیشرفت های سیستم نرم افزاری خود را ردیابی کند.

دستیابی به ثبات نسبی

بیشتر استراتژی‌های نظارت بر برند بر ترکیبی از فناوری‌ها برای خودکارسازی فرآیند ردیابی تکیه می‌کنند. با این حال، به زودی آن را بررسی خواهیم کرد. نام تجاری خود را به گونه ای برنامه ریزی کنید که به ثبات نسبی دست یابد. دستیابی به این ثبات نسبی نیاز به برنامه ریزی دقیق و حوصله در راه اندازی هر کسب و کاری دارد. شما به ثبات نسبی بازار نخواهید رسید مگر اینکه با صبر و حوصله به برنامه ریزی و چشم انداز خود و در کنار نظارت بر بازار و رقبا در سال های اولیه ادامه دهید.

با طرفداران خود در تماس باشید

هنگامی که شروع به ردیابی مشتریان خود کردید، به سرعت شروع به یافتن با ارزش ترین مشتریان خود خواهید کرد: طرفداران کسب و کار شما مشتریانی هستند که تجربه مثبتی با نام تجاری شما داشته اند و به طور فعال در رسانه ها اخبار را منتشر می کنند. اجتماعی به نفع شماست. این واقعیت که شما می خواهید این ظرفیت را برای برند خود خرج کنید. اما باید در نظر داشته باشید که بهترین و موثرترین راه برای تبلیغات و بازاریابی تا کنون، شفاهی است.

بهترین راه ها برای دنبال کردن برند

همانطور که گفته شد، انجام تمام مراحل برای ردیابی مشتریان بسیار دشوار و غیر ممکن است. در این قسمت بهترین راه و ابزاری که می تواند کمک کند استفاده از نرم افزار نظارت بر مشتری و برندسازی است. که به نرم افزار CRM معروف هستند. البته تعدادی از روش‌های دیگر، مانند نظرات ارسال شده در شبکه‌های اجتماعی، می‌تواند به یک چرخش خوب منجر شود.

ابزارهای نظارت بر برند از نظر عملکرد و پیچیدگی متفاوت هستند. برخی بیشتر بر تجزیه و تحلیل تمرکز می کنند، در حالی که برخی دیگر نظارت را با عملکردهای ارسال و برنامه ریزی ترکیب می کنند. با این حال، استراتژی و هدف نهایی هر نرم افزار متفاوت است. اما مزایا و معایب خود را دارد.

سایر نکات در مقاله چگونه برند خود را تقویت کنیم می توان به آن اشاره کرد و قدرت ثابت آن را نمی توان نادیده گرفت استفاده از تبلیغات است. تبلیغات صنایع مختلفی دارد که هم تبلیغات مجازی و هم واقعی است.

تبلیغات مجازی که در این سال ها توانسته است جای خود را در بین انواع کسب و کار باز کند و طرفداران زیادی داشته باشد. تبلیغات مجازی بهترین و تا حدودی تنها راه ممکن مخصوصا برای مشاغلی است که می خواهند در سراسر کشور تبلیغ شوند. تبلیغات مجازی مزایای زیادی دارد اما مهم ترین و شاید تنها عیب تبلیغات مجازی که می توان به آن اشاره کرد هزینه بالای تبلیغات مجازی است که شرکت ها باید هزینه زیادی را صرف این سبک از تبلیغات کنند.درآمدهای بالاتر می توانند معمولاً از عهده این نوع تبلیغات بر می آیند.

تبلیغات واقعی در فضای باز از دو دسته تشکیل شده است که دسته اول تبلیغات دهان به دهان است که احتمالاً یکی از بهترین و ارزشمندترین تبلیغات برای برندسازی و هر کسب و کاری است. از قدیم الایام تا به امروز شاید بهترین و باارزش ترین سبک تبلیغاتی که بیشترین تاثیر را بر روی مخاطب دارد تبلیغات دهان به دهان باشد چرا که ریسک اعتماد همچنان برای بسیاری از افراد بسیار بالاست و این سبک تبلیغات می تواند بسیار معتبر باشد. دیگران کمک زیادی می کنند

سبک بعدی که می توان به آن اشاره کرد تبلیغات کاغذی است که احتمالاً مهمترین این سبک های تبلیغاتی است. کارت کسب و کار خالی، پاکت شامل کیت اداری و شامل یک سری تبلیغات انبوه و منطقه ای می باشد تراکت تبلیغاتی که کاربردهای زیادی خواهد داشت. و یک سری تبلیغات درون سازمانی مانند مجموعه اداری و پرچم تبلیغات پدموس و ..

در این مقاله چگونه برند خود را تقویت کنیم ما سعی کرده ایم تمام روش های ممکن برای برندسازی هر کسب و کاری را به شما معرفی کنیم و امیدواریم این مقاله را مطالعه کنید چگونه برند خود را تقویت کنیم از تیم تحریریه مهر ماتینی برای دستیابی به نتایج خوب نوشته شده است.

نوشته چگونه برند خود را برای اولین بار در چاپ متین تقویت کنیم. به نظر می رسد.

روانشناسی طراحی لوگو: چگونه اصول اولیه طراحی می تواند به برند شما کمک کند

لوگو چیزی بیش از یک تصویر زیباست: نمادی است که ویژگی های کسب و کار را از طریق ارتباط بصری منتقل می کند. به عبارت دیگر، چون لوگو نمی تواند صحبت کند، جادوی واقعی در ذهن اتفاق می افتد. روانشناسی طراحی لوگو یک عامل تعیین کننده در موفقیت یک لوگو است.

در عین حال، این جنبه روانی دقیقاً همان چیزی است که طراحی لوگو را دلهره آور می کند. بیننده معمولی به طور فعال هر لوگویی را که معنی دار می بیند کاوش نمی کند – در عوض، لوگو باید از بی توجهی آنها عبور کند تا آن ارتباط روانی برقرار کند. و طراحان لوگو در حال حاضر دقت کافی بین طراحی، طراحی و مهارت های نرم افزاری خود دارند، بدون اینکه تخصص علوم رفتاری را به حجم کاری خود اضافه کنند.

تصویر توسط OrangeCrush

خوشبختانه برای استفاده از مزایای روانشناسی در طراحی لوگو نیازی به مدرک پیشرفته ندارید. تنها چیزی که نیاز دارید درک چند اصل اساسی است و ما این راهنما را برای پوشش اصول اولیه گردآوری کرده ایم.

پیام پشت لوگو

برای استفاده از روانشناسی در ارتباطات طراحی، ابتدا باید آنچه را که لوگو ارتباط برقرار می کند بررسی کنیم. مشخصات از برندی به برند دیگر متفاوت است، اما در اینجا چند سوال رایج وجود دارد که لوگو می خواهد به آنها پاسخ دهد:

 • شخصیت: چه چیزی یک برند را بیشتر از یک کسب و کار، چه کسانی پشت محصول دارند؟
 • اقتدار و حرفه ای بودن: چرا مصرف کننده بالقوه باید باور کند که برند می داند در مورد چه چیزی صحبت می کند؟
 • ارزش بازار: چه چیزی یک برند را از رقبای خود متمایز می کند؟

علاوه بر این، هر برند ویژگی های خاص خود را خواهد داشت که می خواهد از طریق هویت بصری خود ایجاد کند. آنها برخاسته از رسالت، ارزش ها و مخاطبان این برند هستند.

راهنمای کامل برندینگ استراتژیک ما را ببینید >>

هدف لوگو این است که تمام این اطلاعات را تنها با استفاده از نشانه های بصری منتقل کند. اما خوشبختانه یک لوگو به تنهایی کار نمی کند. همه اینها بخشی از تلاش بیشتر برای برندسازی است، بنابراین ایده خوبی است که روانشناسی برند خود را تازه کنید.

روانشناسی لوگو بخشی از روانشناسی کلی برند است. طرح شواریکا

تشخیص الگو، اولین اصل کلیدی روانشناختی ما، در اینجا مطرح می شود. ذهن انسان برای درک و یادآوری الگوها تنظیم شده است و زمانی که این الگوها به صورت استراتژیک ترویج شوند کمک می کند. در دنیای تجارت، مشتری بالقوه چندین بار در معرض نام تجاری قرار خواهد گرفت (این موارد گاهی اوقات نقاط تماس در مسیر مشتری نامیده می شوند و لوگو تنها یک نمونه است). هر چه آنها در این جلسات سازگاری بیشتری داشته باشند، این ویژگی ها بیشتر به عنوان متعلق به همان مدل برندسازی فرو می روند.

روانشناسی لوگو در مقابل روانشناسی خریدار

روانشناسی خریدار یک ملاحظات مهم برای طراحی لوگو است، اما با روانشناسی لوگو متفاوت است. روانشناسی خریدار فرآیند تصمیم گیری را که شخص برای خرید انجام می دهد، توصیف می کند. در اصل، هدف از روانشناسی لوگو تأثیرگذاری بر روانشناسی خریدار است.

دو نوع انگیزه پشت خرید وجود دارد: منطقی و احساسی. به طور منطقی، فرآیند خرید شامل شناسایی یک مشکل، جستجوی اطلاعات و راه‌حل‌های مشکل، و ارزیابی جایگزین‌ها (مقایسه برند) است که به راه‌حل نهایی ختم می‌شود. همه اینها می تواند تحت تأثیر ملاحظات عملی مانند پول و مکان فیزیکی باشد. آنچه در مرحله منطقی فرآیند خرید اهمیت دارد این است که برند تا چه حد قابل شناسایی است و این برند تا چه حد می تواند به عنوان راه حلی برای مشکل جایگاه قانع کننده ای داشته باشد.

آنچه مردم را به خرید ترغیب می کند – روانشناسی خریدار – چیزی است که روانشناسی لوگو به دنبال تأثیرگذاری است. طراحی داخلی سه بعدی توسط D_MANN

تعیین انگیزه های عاطفی در فرآیند خرید بسیار دشوارتر است، اما اغلب تمایل دارند که منطق را نادیده بگیرند. خریداران می‌توانند محصولات را بر اساس ارتباط با برند انتخاب کنند، اینکه آیا احساس می‌کنند در میان مشتریان برند قرار گرفته‌اند و چه شهرت کلی در بین سایر افراد دارد. جنبه احساسی جایی است که روانشناسی لوگو وارد عمل می شود.

پس چگونه لوگو با احساسات بیننده ارتباط دارد؟ برای پاسخ به این، بیایید مقیاس را کاهش دهیم و به اصول روانشناسی مرتبط با طراحی نگاه کنیم.

روانشناسی در عناصر طراحی لوگو

طراحی لوگو شامل استفاده از چندین مؤلفه معروف به عناصر طراحی است که با هم در یک ترکیب کار می کنند. اینها شامل رنگ، فونت، اشکال، تصاویر و موارد دیگر است. هر یک از این عناصر تداعی روانشناختی خاص خود را دارند که باید هنگام ایجاد لوگو به آنها توجه کنید.

سمبولیسم

تصاویر نمادین بر اساس ارجاعات فرهنگی روانشناسی داخلی خود را دارند. طراحی توسط anushka1arta

نمادها ارجاعات تصویری به اشیاء یا تصاویر خاصی هستند که اهمیت دارند. نمادها معمولاً به یک مرجع بستگی دارند، که آنها را بسیار فرهنگی می کند. به عنوان مثال، شاخه زیتون به دلیل آداب و رسوم یونان باستان نماد صلح در دنیای غرب است (البته ما اکنون این آداب و رسوم را فراموش کرده ایم، اما فقط نشان می دهد که نمادها چقدر قدرتمند هستند). برای یک لوگو، نماد می تواند به عنوان یک نماد عمل کند و یک استعاره بصری ظریف برای ایده های پیچیده ارائه دهد.

روانشناسی فرم

همه چیز از خطوط مجزای لوگو گرفته تا کل شبح یک شکل است. با توجه به اینکه اشکال کلی همان چیزی است که مردم معمولاً در ابتدا درک می کنند (مخصوصاً از آنجایی که اکثر مردم توجه زیادی به لوگوی شما ندارند)، مهم است که معانی مختلفی را که ممکن است شکل ها داشته باشند در نظر بگیرید. اشکال تعیین می کنند که آیا آرم سنگین، پویا، مکانیکی، پایدار و غیره به نظر می رسد.


روانشناسی رنگ ها

روانشناسی رنگ مسئول برخی از واکنش های عاطفی و احشایی ما است. به این فکر کنید که چگونه دیوارهای رنگ شده می توانند فوراً فضای یک اتاق را از غم انگیز به شادی تغییر دهند. به طور مشابه، به دلیل تکامل، برخی از رنگ ها ممکن است تعیین کنند که آیا یک ظرف اشتها آور یا سمی به نظر می رسد. طراحی لوگو معمولاً به سه رنگ یا کمتر محدود می شود و از آنها در زمینه های مختلف دیگر برای تقویت هویت برند استفاده می شود.

روانشناسی فونت

سبک فونت به زبانی فراتر از کلمات صحبت می کند. پنج نوع اصلی فونت وجود دارد – از جمله بریدگی‌ها، بریدگی‌ها، فونت‌ها، دست‌نویس و تزئینی – و مانند نمادها، تداعی‌های روان‌شناختی آن‌ها با کاربرد تاریخی‌شان مشترک است. با این حال، سبک فونت می تواند نام لوگو یا شعار را سنتی، پیشرفته، ظریف یا شخصی جلوه دهد.

سبک‌های کتیبه‌ها بر اساس کاربرد تاریخی‌شان، تداعی‌های روان‌شناختی دارند. طراحی توسط EWMDesigns

اصول روانشناسی در طراحی لوگو

یکی این است که بفهمیم اجزای لوگو چگونه با هم ارتباط برقرار می کنند. اما ترفند طراحی لوگو این است که همه این قسمت ها را در یک ترکیب منحصر به فرد و هماهنگ کنار هم قرار دهد. این به این معنی است که در مورد پیام برندی که می‌خواهید لوگوی خود را منتقل کنید تصمیم بگیرید و اطمینان حاصل کنید که هر عنصری که استفاده می‌کنید این تأثیر را افزایش می‌دهد.

روانشناسی معمولاً در مرحله طراحی فرآیند طراحی لوگو مطرح می شود. اگرچه طراحی به معنای واقعی کلمه یک عمل نقاشی است، اما نوعی تفکر نیز هست. طراح اطلاعات را از خلاصه می گیرد و مفاهیم بالقوه ای را ابداع می کند که در عین همسویی با برند، برای مخاطب جذاب باشد. تعدادی از اصول روانشناختی مربوط به ادراک و رفتار انسان وجود دارد که می تواند توضیح دهد که چرا برخی از مفاهیم لوگو درست و برخی دیگر اشتباه هستند.

نظریه گشتالت

نظریه گشتالت نحوه چیدمان اشکال پیچیده توسط مغز انسان را مشخص می کند. در طراحی لوگو، 6 اصل گشتالت به طراحان کمک می کند تا مطمئن شوند که طرح به شکلی که قصد دارند درک می شود و قدرت اشکال را به حداکثر می رساند. به عبارت دیگر، اگر فرم کلی گیج کننده و منحرف کننده باشد، طراحان در ارتباط با بینندگان در سطح روانی مشکل خواهند داشت.


نظریه کدگذاری مضاعف

تئوری کدگذاری مضاعف بیان می کند که ما اطلاعات بیشتری را زمانی که به صورت بصری ارائه می شود نسبت به نوشتار حفظ می کنیم. در عین حال، ایده ها زمانی به بهترین شکل منتقل می شوند که هر دو با هم کار کنند. در اصل، وقتی به خاطره انگیزترین لوگوها فکر می کنیم، اغلب به نماد آن فکر می کنیم. اما متن واقعی نام و شعار (چه از نظر سبک و چه از نظر محتوا) کار مهمی را انجام می دهد که نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

پارادوکس انتخاب

پارادوکس انتخاب تا حد زیادی در مورد خرید است و می‌گوید گزینه‌های زیاد می‌تواند در واقع مصرف‌کننده را فلج کند. اما از نظر طراحی لوگو، این بدان معنی است که اضافه بار اطلاعات می تواند باعث نگرانی یا سردرگمی شود، حتی اگر اطلاعات در حال انتقال دقیق باشد. به عبارت دیگر، سادگی یک اصل کلیدی در طراحی لوگو است. لوگوها باید بر مهم‌ترین برداشتی که از برندی که می‌خواهند دریافت کنند تمرکز کنند و فقط بر ایجاد آن تمرکز کنند.


اثر فون رستورف

اثر فون رستورف بیان می‌کند که مردم بیشتر به خاطر می‌آورند که چیز عجیبی را از بسته به خاطر بیاورند تا انتخابی همگن. وقتی صحبت از طراحی لوگو به میان می آید، هر صنعتی موظف است که روندهای مشترک لوگو داشته باشد که رایج و در نهایت رایج است. به عنوان مثال، بسیاری از لوگوهای بانک ها تمایل به انتقال امنیت دارند و به همین دلیل اغلب آبی هستند یا از نماد نگاری به عنوان سپر یا ساختمان استفاده می کنند. در حالی که استفاده از این ویژگی ایرادی ندارد، لوگوی بانک که باعث خلاقیت بیشتر آن می‌شود، به دلیل جدید بودن، مطمئناً بر مشتریان بالقوه تأثیر می‌گذارد.

روانشناسی در عمل

در حالی که لوگو از یک تصویر واحد تشکیل شده است، چیزهای زیادی در زیر سطح اتفاق می افتد. موفقیت طراحی لوگو تا حدی به سلیقه زیبایی شناختی، تا حدی به مهارت های طراحی هنری، بخشی به برنامه ریزی استراتژیک و بخشی به روانشناسی بستگی دارد.

اما به همان اندازه که همه چیز پیچیده به نظر می رسد، روانشناسی در واقع چیزی است که طراحی لوگو را آسان تر می کند. روانشناسی در طراحی لوگو مانند یک دست راهنما است. روانشناسی به جای حدس زدن اینکه چه چیزی با مخاطب طنین انداز می شود، اصول محکمی به ما می دهد که بر اساس آن فرضیات خود را پایه گذاری کنیم و بر اساس آن برنامه ریزی کنیم. به همین دلیل است که برای داشتن یک طراحی لوگوی عالی، مهم است که مطمئن شوید با یک طراح کار می‌کنید که می‌داند چه چیزی باعث می‌شود مردم به آن توجه کنند.

آیا می خواهید لوگوی عالی برای کسب و کار خود داشته باشید؟

برای تحقق آن با طراحان با استعداد ما همکاری کنید


یک طرح دریافت کنید

نشریه روانشناسی طراحی لوگو: چگونه اصول اولیه طراحی می توانند به برند شما کمک کنند اولین بار در 99 طراحی ظاهر شد.